НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 8:24 am Вижте мненията без отговор
относно кармата
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
neligi




Регистриран на: 01 Авг 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 9:22 am
МнениеЗаглавие : ??????? ???????
Отговорете с цитат

Много не ги разбирам тези приказки за кармата.Познавам хора които мачкат околните като валяци,пробиват си път и си живеят чудесно.Би трябвало да бъдат подложени на някакво "изкупление на греховете си" ама вече двадесет години наблюдавам две такива личности много отблизо и не съм забелязала и най-малък проблясък на такава тенденция.Затова започвам да си мисля че тези приказки за кармата важат само за добрите хора или са измислени да успокояват бунаци като мене че всяко зло се наказва.Или някой кротък човек ги е съчинил за да осмисли по някакъв начин живота си тъпкан и подритван отвсякъде добряк.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 9:44 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Околните си мислят, че тези "валяци" живеят чудесно, но едва ли е така.
Ние виждаме благосъстоянието, виждаме демонстрация на власт и богатство, но всъщност това прикрива техните вътрешни борби и нещастия.
На пръв поглед изглежда, че на тези хора всичко им е наред. Но уви...
Аз също познавам от много близко такива хора-има нещастието да са ми роднини. Аз и моето семейство не сме желана компания за тях, защото сме обикновенни хора, сиреч нямаме пари или власт.
Наситили сме се на показност и демонстрации. И понеже това "ВЛАСТОЛЮБИВО" семейство не си взе поука от събитията около тях, вече и те започват да си плащат, повярвайте ми.
Нищо, че те с още по-голяма ожесточеност демонстрират парите и властта си и мачкат всичко и всички по пътя си. Колкото повече живота ги притиска, толкова повече те ще парадират с това, което имат. За мен няма по-сигурен белег от това, че са нещастни.
Огледай се и виж, дали и около твоите познати няма подобни симптоми.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
neligi




Регистриран на: 01 Авг 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 10:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това че те преживяват вътрешни борби и терзания не означава че ние другите нямаме такива.Ти защо си мислиш че твоите примери в това отношение отчаяно ти демонстрират благополучие.Няма такова нещо-те преживяват благополучие.А ние пъплим нагоре по хълма, който май води надолу и чакаме някакво несъществуващо възмездие за това че сме послушни.Тях като ги заболи зъб се радваме-плащат си си мислим.Сякаш нас никога не ни боли зъб..
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 1:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз изпадам в такива настроения, neliji. Все едно това съм го писала аз със същите думи Smile . И на мен някак ми се струва, че това за кармата са приказки, за да заглавичкват "теленца" като нас. Е, има примери, че не е точно така, но аз някак не мога да се освободя от това усещане.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 3:13 pm
МнениеЗаглавие : Re: ??????? ???????
Отговорете с цитат

neligi написа:
Много не ги разбирам тези приказки за кармата.Познавам хора които мачкат околните като валяци,пробиват си път и си живеят чудесно.Би трябвало да бъдат подложени на някакво "изкупление на греховете си" ама вече двадесет години наблюдавам две такива личности много отблизо и не съм забелязала и най-малък проблясък на такава тенденция.Затова започвам да си мисля че тези приказки за кармата важат само за добрите хора или са измислени да успокояват бунаци като мене че всяко зло се наказва.Или някой кротък човек ги е съчинил за да осмисли по някакъв начин живота си тъпкан и подритван отвсякъде добряк.

Малко се изненадвам от подобни нагласи. Задължително ли някой трябва да пострада, за да ни е добре? Ако се чувствате зле в кожата на добронамерен човек, просто станете като тях, за да ви е добре. Или сте добронамерена към света и случващото се, или търсите мъст - кармична, човешка, юридическа и т.н. Средното положение, т.е. това на добронамереният но "справедлив" човек, е много мъчително и ни тласка към утешително гледане на третокласни амерички филми, където злодеите накрая я загазват, вее се знамето със звездите и всички плачат от умиление. Справедливостта е нещо просто, но трудно постижимо, доколкото опира до някакви лични критерии. Онези двамата също смятат, че действат справедливо и че всички останали трябва да се подчиняват на личния им морал. А ако смятате, че крушението, страданието, съсипията на въпросните двама души ще ви донесе успокоение и наслада, и ще е нов стимул да проявите добротата си, просто си замълчавам. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
neligi




Регистриран на: 01 Авг 2007
Мнения: 8
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 4:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Как извъртяхте нещата та започнах да се чувствам виновна и едва ли не по-лоша от тарикатите дето си мислят че света се върти около тях и всяка сутрин огряват Земята като Слънце.Че кой е казал някой да пострада физически-това не го пожелавам на когото и да било.Не свеждайте нещата до едно тривиално желание от моя страна да им се объркат нещата на този и онзи или да ги удари нещо по главата /не съм дете от детската градина/.Малко трудно Ви разбрах ама ако не греша излиза че съм виновна задето искам да живея нормално-без да се карам с околните,искам да уважавам другите а не да ги смятам за аутсайдери заради това че приходите им са малки или не са се реализирали добре.Пък и нещата не опират само до "две души".Кое би могло да накара хора от такъв вид да започнат да проявяват уважение към околните?Аз мисля че кармата е нещото което ще ги отрезви и разтърси.Ама явно не я разбирам тази карма.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 4:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

neligi написа:
Как извъртяхте нещата та започнах да се чувствам виновна и едва ли не по-лоша от тарикатите дето си мислят че света се върти около тях и всяка сутрин огряват Земята като Слънце...Кое би могло да накара хора от такъв вид да започнат да проявяват уважение към околните?Аз мисля че кармата е нещото което ще ги отрезви и разтърси.Ама явно не я разбирам тази карма.


Не мисля, че съм извъртял нещата. Не виждам защо нещо някого трябва да разтърсва. Ако ми се иска бисквитка, а вие нямате, колкото и да ви тръскам, бисквитка няма да изпадне, нали? За какво ви смятат подобни хора е все едно - те не ви познават, важно е за какво се смятате вие. Не можем да поправим света какъвто е, но можем да поправим себе си. Това май е и единственото нещо, което бихме могли да коригираме по някакъв начин.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 4:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не винаги "разтърсването" кара някпои хора да се осъзнаят,продължават си по тегхния си начин,ако не и по-зле,защото търсят вината у другите и нямат идея защо им се случва това или онова.както и не е задължително човек да бъде "разтърсен" за да осъзнае,че има нещо неправилно в поведението му или мислите,въпреки,че това рядко се случва.И самия факт,че се чувстваме "теленца" и правим констатации от подобен род не говори добре за самите нас,значи не сме по-добри от другите. Rolling Eyes Smile Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 4:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

neligi написа:
Това че те преживяват вътрешни борби и терзания не означава че ние другите нямаме такива.Ти защо си мислиш че твоите примери в това отношение отчаяно ти демонстрират благополучие.Няма такова нещо-те преживяват благополучие.А ние пъплим нагоре по хълма, който май води надолу и чакаме някакво несъществуващо възмездие за това че сме послушни.Тях като ги заболи зъб се радваме-плащат си си мислим.Сякаш нас никога не ни боли зъб..


neligi, какво според теб представлява благополучието?! Shocked

Защото според всички закономерности то просто е една илюзия, която се разпада така бързо, както се топи снега при силно слънце. Прости кармични закономерности, какво да се прави ...

Значи тия хора, за които ти говориш тука, живеят в една изключително голяма илюзия и когато илюзията им изчезне, а тя ще изчезне, защото просто е илюзия, те ще се озоват в много неизгодна позиця.

Неизгодната позиция се нарича страдание и изпитание. Първо се появява изпитанието, което подобни личности изобщо не го и регистрират дори, нито пък разбират и се нахъсват безумно да се справят с проблема, който се явява в живота им според тях като препятствие, а не като изпитание.

Как се стремят да се справят ли?! Чрез това, което имат като материално благополучие - пари, власт, имоти. И тогава видиш ли взема, че се появява и страданието - страданието от загубата им, защото пък обикновено те - парите, властта и имотите - биват влагани най-вече за отстраняването на нелечими здравословни проблеми.

А съществува и друг вариант ... губят изведнъж всичко - да речем при пожар, или пък при някакво природно бедствие.

Защо проявяваш завист, злоба, гняв, раздразнителност, омраза и ... неверие?!

По този начин ти започваш да приличаш на тях, защото им резонираш.

Овладей се! Sad


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Нед Авг 26, 2007 2:30 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 4:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

valeria-anita написа:
И аз изпадам в такива настроения, neliji. Все едно това съм го писала аз със същите думи Smile . И на мен някак ми се струва, че това за кармата са приказки, за да заглавичкват "теленца" като нас. Е, има примери, че не е точно така, но аз някак не мога да се освободя от това усещане.


Проблема с усещането си е твой, Валерия-Анита, което не означава, че кармичните закономерности не съществуват само защото ти или някой друг не ги приемате или не искате да ги разберете.

Причините отново се крият лично във вас самите и вашите вътрешни душевни нагласи, и тези именно създават кармичните проявления около вас.

Взаимозависимости, какво да се прави?! Съществуват си ... въпреки, че някои не ги приемат и предпочитат да си крият главите в пясъка, защото така им е по-удобно.

А ако ги приемат и разберат - просто ще излезнат от затрудненията си в житейския им път.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 5:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

neligi написа:
Как извъртяхте нещата та започнах да се чувствам виновна и едва ли не по-лоша от тарикатите дето си мислят че света се върти около тях и всяка сутрин огряват Земята като Слънце.Че кой е казал някой да пострада физически-това не го пожелавам на когото и да било.Не свеждайте нещата до едно тривиално желание от моя страна да им се объркат нещата на този и онзи или да ги удари нещо по главата /не съм дете от детската градина/.Малко трудно Ви разбрах ама ако не греша излиза че съм виновна задето искам да живея нормално-без да се карам с околните,искам да уважавам другите а не да ги смятам за аутсайдери заради това че приходите им са малки или не са се реализирали добре.Пък и нещата не опират само до "две души".Кое би могло да накара хора от такъв вид да започнат да проявяват уважение към околните?Аз мисля че кармата е нещото което ще ги отрезви и разтърси.Ама явно не я разбирам тази карма.


Че как ще я разберете, като не я приемате и осъзнавате?! Sad

И не маг Живин е извъртял нещата, а Вие ги извъртате така, че светът излиза прекалено несправедлив по отношение на вас или някой друг подобен на вас!

Във Вашите скрити нагласи наистина има подсъзнателно желание тези хора да бъдат наказани - и те СА наказани, само дето Вие не го отчитате и разибрате - за съжаление!

И нищо не сте разбарала, там е бедата ... Rolling Eyes Защото за да живее добре човек, то той трябва да има мярка във всичко, а най-вече в желанията си.

ИМАМЕ ТАКАВА ТЕМА НЯКЪДЕ ИЗ ФОРУМА ... намерете я и я изчетете цялата.

Дано да смирите тогава себе си, някак си ... Sad

Какво значи нормално съществуване според Вас?!

За мен лично, а и по принцип това означава да имаш приличен покрив над главата, храна, дрехи, необходимите принадлежности за едно прилично домакинство и възможност да си плащаш сметките, както и да можеш да си поемаш разходите, когато имаш здравословни проблеми.

Какво повече Ви трябва? Охолство може би???!!! Пълен лукс може би?! Излишества някакви ...

За каква реализация по-точно говорите?!

Защото, ако един човек е реализиран духовно, то няма по-голяма ценност от това, тъй като тогава бива задоволена и необходимостта му от дадените потребности. Ама туй го забравяте, нали?!

И защо ли го забравяте?! Отговора е много прост - защото сте обсебена от озлобление, което е твърде лошо.

И в такъв случай наистина ставате по-лоша от въпросните хора, за които говорите тук - по-лоша за себе си на първо място, по-лоша и за околните вам ... и благоденствието спира да Ви се случва, и започва да се отдалечава все повече и повече от Вас, защото не излъчвате ЛЮБОВ!

МНОГО Е ПРОСТО, НО Е ТРУДНО ПОСТИЖИМО НАИСТИНА ... ЗА СЪЖАЛЕНИЕ.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 23, 2007 5:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Не винаги "разтърсването" кара някпои хора да се осъзнаят,продължават си по тегхния си начин,ако не и по-зле,защото търсят вината у другите и нямат идея защо им се случва това или онова.както и не е задължително човек да бъде "разтърсен" за да осъзнае,че има нещо неправилно в поведението му или мислите,въпреки,че това рядко се случва.И самия факт,че се чувстваме "теленца" и правим констатации от подобен род не говори добре за самите нас,значи не сме по-добри от другите. Rolling Eyes Smile Wink


Моите поздравления, Кати и хиляди, хиляди усмивки ... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Браво, разбира се, че е така, само дето някои не го проумяват.

Лош съветник, убиец и самоубиец е озлоблението. Rolling Eyes

ЖИВОТ В ЗАСЛЕПЕНИЕЕЕЕ ...
Crying or Very sad Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Авг 24, 2007 8:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

neligi, ако можеш - разбери, повярвай и осъзнай това, което ти пишат Маг Селена и Маг Живин, защото то е точната истина за нещата.Аз бях от "благополучните".Не ги гледай и не ги преценявай тези хора отстрани - това е измамно.Нещата наистина стоят точно по този начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov