НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 26, 2024 1:53 pm Вижте мненията без отговор
Ранното събуждане е вредно
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 4:51 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ????????? ? ??????
Отговорете с цитат

Събуждането рано сутрин не само не е от полза за здравето, но и повишава риска най-вече от сърдечно-съдови заболявания. До този извод са стигнали японски учени след обобщаване на данните за повече от 3000 човека на възраст от 23 до 90 г.
Според тях при всеки, който става твърде рано, има условия за увеличаване на риска от поява на хипертония (високо кръвно налягане) и различни сърдечно-съдови заболявания.
Учените обръщат внимание, че сред тези, които стават рано, има много хора в напреднала възраст и изказват предположение, че между ранното ставане и продължителността на живота също има връзка.
Цифрите, изнесени от японските специалисти, цитирани от ВВС, показват още, че например при жените, които спят средно по 5 часа в денонощието, рискът от поява на високо кръвно е два пъти по-голям отколкото при мъжете, които също спят толкова.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 5:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха ... най-после и такава информация?!

Винаги съм го твърдяла това нещо, ама никой не ми е вярвал.

Всички са на мнението, че който става рано, било признак на цветущо здраве.

Да, ама не.

Данните не са случайни, нито пък са взети от място, което не представлява авторитет.

Браво, Кати!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 5:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile И мен тази теория ме устройва идеално,за съжаление когато се налага да се става рано,никoй не пита здравословно ли е.Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 5:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Напоследък е толкова хубаво да си поспиваш до по-късничко, просто самото време те предразполага ... Razz Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ура!Най-после доказаха правилното ми поведение сутрин Laughing
Но по-вредно от ранното ставане е трескава и невротична "сутрешна гимнастика"!Особено ако е задължителна(както в училищата и казармата Evil or Very Mad ).

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Сеп 12, 2007 9:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Когато е задължителна/викаха и "ведрина"/ е отврат.А моят баща,който цял живот беше с ниско кръвно до напреднала възраст/в момента не знам как му е,но си пие кафе/ беше много ранобуден,пускаше радиото и на тъмно още си правеше гимнастиката сутрин.Много съм му се чудила.

А аз като бях малка и трябваше да ставам рано за у-ще за да ме разсъни първо ми мокреше очите,после ме изкарваше от кревата и почвaше да ме "раздвижва",т.е.да ми прави гимнастика,аз се отпусках като дроб в ръцете му и се опитвах да продължавам да дремя,ама накрая все пак успявах да прогледна. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 11:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Ура!Най-после доказаха правилното ми поведение сутрин Laughing
Но по-вредно от ранното ставане е трескава и невротична "сутрешна гимнастика"!Особено ако е задължителна(както в училищата и казармата Evil or Very Mad ).


Този начин на стресиране (както на физическо, така и на психическо ниво) Е МОДЕЛ, ЧРЕЗ КОЙТО ПОСЛЕ ТЕ ЗОМБИРАТ ПО-УСПЕШНО ... Razz Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 3:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Sad Бе,знаех си аз,че ни зомбират,под предлог,че се грижат за тонуса ни.Като че ли докато се придвижваме до училището не сме се "разведрили" - кой пеша,кой по претъпкания сутрешен градски транспорт,а кaто е сутрин и е голям шанса да закъснееш се и позатичаш, като стигнеш те строяват и те карат да подскачаш като идиот със все дрехите и "оборудването". Sad Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 3:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена,напълно,ама напълно се съгласявам с Вас!!!
Пък си е и логично.Нямаше личност,а само частица от Цялото.А Цялото се ръководеше от Партията(официално)...
Но моделът е използван,използва се и за съжаление,ще се използва и в бъдеще... Confused

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov