НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 10:17 am Вижте мненията без отговор
Излишното окосмяване - не пренебрегвайте намесата на лекар
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 1:26 pm
МнениеЗаглавие : ????????? ?????????? - ?? ?????????????? ???????? ?? ?????
Отговорете с цитат

Ако сте разтревожени от окосмяване по лицето и тялото, увеличаване на теглото дори при условие, че спазвате диета и се движите достатъчно, ако имате нарушения в менструалния цикъл, задължително посетете своя гинеколог.

Тези симптоми (не е задължително всички да се проявят едновременно) могат да съпровождат развитието на поликистоза на яйчниците и да бъдат предпоставка за появата на безплодие, заболявания на сърцето и захарен диабет.

Прекомерното окосмяване е свързано с наднорменото съдържание в женския организъм на мъжки полови хормони. Своевременно открита симптоматиката се отстранява успешно, но е необходима намеса на гинеколог и ендокринолог.

Потърсете съвет от специалист дори при наличието само на един от изброените симптоми.

Ако диагнозата поликистоза на яйчниците вече е установена, не забравяйте редовно да посещавате ендокринолог и да тествате концентрацията на захар в кръвта, за да избегнете развитието на захарен диабет и последващите усложнения.

Опитният гинеколог ще ви препоръча препарати, които са способни да намалят окосмяването и да нормализират състоянието на кожата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 6:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В един медицински вестник бях чела много отдавна, че баните с билката полски хвощ премахвали изцяло космите по тялото. Не съм пробвала, не знам доколко е вярно и ми е интересно да чуя какво мислят и другите за това.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 6:41 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен не ми звучи реално,но не съм съвсем компетентна.Иначе щеше да се ползва масово за отстраняването им като козметичен недостатък,макар и не в прекомерна степен.

А сега има различни начини за епилиране и в домашни условия и професионални - дори и лазерна епилация.Иначе проблемът е хормонален.

На времето като момиче и аз го имах и един много известен лекар,не искам да му казвам името,вече е и в политиката,който иначе помогна на много семейства да се сдобият с деца ми беше поставил диагноза,че крещящо се нуждая от операция,в противен случай ще съм бездетна.

Дрън-дрън.За малко да се навия да легна под ножа,но бъдещия ми/по онова време/ съпруг ме разубеди;"Почакай да видим дали наистина няма да забременееш,пък тогава се режи!"Много мъдро за 21год.момче,добре че го послушах и не се оперирах.

Не само,че нямах проблеми със забременяването,ами трябваше да се внимава да не става непланирано.

Истината е,че въпросният лекар май правеше някакво си изследване за собствен опит и практика,та всички отишли при него с подобен проблем ги слагаше под ножа като на конвейр - от 15-16g.момичета от всички краища на България до жени в зряла възраст.

Относно козметичния дефект - единствено ще посъветвам жените да не си бръснат крайниците,а да ползват другите методи в домашни условия,нито е скъпо,нито времеемко,нито болезнено.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 6:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati,я му напиши името на тоя боклук Evil or Very Mad

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 7:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И мъжът ми май така го наричаше,колчем го дадяха по телевизията "Тоя дето искаше да те кастрира!"Но много хора сигурно го боготворят.Не ми се пише име,но ще се досетите,като дам жокер - май той постави началото на бебетата в епруветки у нас,та е свършил имного добри дела,а може аз да съм била потенциална /а другите жени - реални/ жертва в името на науката и прогреса на медицината,нещо като опитни мишки.Не изключвам възможността и много да са имали реална нужда от такива интервенции и да са му благодарни,че ги е излекувал.Но все пак нас младите момичета да ни изкрва за кълцане не беше много читава работа.После стана шеф на парламентарна група,по въпросите за НЗОК и т.н.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това трябва да е Атанас Щерев?!Твърдо съм против всякакви "бебета в епруветка"!Това е абсолютно противоестествено.Ако не можеш да имаш деца, а искаш, по-добре си осинови, но не по този начин.Говоря от позицията на човек, на когото това му е минало през главата - на времето аз имах проблеми със забременяването, но НИКОГА не съм си и помислила да прибегна до "ин витро".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cool Позна.Аз нямах проблеми,но първия път пометнах в 5-6 м.,няма нищо общо с диагнозата му,която не беше и вярна.Имаше още един лекар,който почина тогава,той връщаше жените и им обясняваше,че не са за операции,да се оправят с козметика,а те недоволстваха,че не иска да ги оттърве от проблема им с окосмяването.Явно той е бил по-прав и почтен.За "епруветката" не знам какво да кажа,може би трябва да се постави човек на мястото на бездетните двойки,както и за ползване на чужди донори и т.н.Явно инстинктът за продължение на рода е силен,всеки си иска собствените гени възпроизведени и за това се прибягва до този приом. Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ми аз бях точно в графата "бездетни двойки".И какво - имам син, здрав, прав /да чукам на дърво/ и не е от епруветка, а то по-приятния начин.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Не знам какъв е критерият за "бездетна двойка",т.е. в невъзможност за по "приятния начин",но мисля,че трябва да са на лице сума изследвания за да се квалифицира като такава,както и да се докаже,че не става по естествен начин.А че в продължение на няколко години не са се сдобили с дете не е меродавно.Колко случаи има на раждане след осиновяване,осъществено поради незабременяване с години/но явно без физиологични пречки/ Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
kati,я му напиши името на тоя боклук Evil or Very Mad

За пари са готови и да направят пациента половин човек!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

То беше преди повече от четвърт век,нямаше да плащам сигурно,но лекарят тогава беше млад и амбициозен,тепърва утвърждаващ се в кариерата си,успя естествено, стана авторитет,не се наемам да му оспорвам професионализма,пред кабинета му беше фраш от жени тогава,но голяма част от тях бяха на контролен след операция,споделяха в коридора,а моите изследвания си бяха нормални,но той каза друго и веднага отсече - операция.Добре че не се пуснах...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Попадаш в тази графа след като в продължение на две години опитваш, но не забременяваш.А за случаи на забременяване след осиновяване има много да се разправя - аз имам не един и двама познати, при които се случи точно така.После кажи, че психиката не управлява физиката.След като си осиновиха дете и се успокоиха, то забременяването си стана съвсем естествено - децата са с по 11-12 месеца разлика - направи си сметката.Тази истерия да си родиш непременно собствено дете, или иначе не си пълноценна жена ми е до болка позната. Напълно съзнателно я наричам истерия.До голяма степен се подклажда от роднините и се случва в тази възраст на човека, когато е още млад и му е по-трудно да се съпротивлява и да отстоява себе си.Що не дойде някой сега да ми се обяснява какво ТРЯБВА да правя, за да съм "истинска жена"! Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А,и мен се опитваха да ме вкарват в разни клишета от насрещната рода,като да бъда перфектната домакиня например,иначе не ставам за съпруга,пък аз тогава си бях една "принцеса".Е, идеална не станах,колкото и да се стараех,щото явно вътрешно съм се съпротивлявала,но сега,след като не се налага, ме ценят като че ли много повече от преди,дори ме обичат,без да се налага да доказвам това или онова.Животът и ударите учат хората да оценяват кое е по-важно у другите явно.
Две години са малко според мен,някои чакат 7-8 и ги огрява.А от случаитес с осиновяванията и аз имам познати. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 9:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво да кажа?!

Вече съм ви говорила за предопределените деца, партньори и бракове.

Вече съм казвала, че не всяка жена трябва задължително да ражда деца.

Говорила съм и за унищожителните кармични програми и нежеланите, но родени деца.

Неразбирането е тотално и абсолютно неправилно.

Амааа ... това е.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Сеп 13, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Говорила сте Маг Селена и сте много права, ама не ми говорехте през 1981 година. Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov