НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 2:24 pm Вижте мненията без отговор
Имаме ли Нужда от Религия - Истинска и Фалшива Ре - Лигия!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Сеп 16, 2007 1:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Точно това се опитвам и аз да кажа,но мзохе би по-обстоятелствено и може би не съм разбрана.Може да си вярваш без да именуваш дали е в Християнския Бог,католически,Православен и т.н. или в Аллах,или пък в Йехова,Саваот и т.н.И без да си прочел или чул и дума от това,което се проповядва в която и да било религия. Smile Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 08, 2007 11:27 am
МнениеЗаглавие : Re: ????? ?? ????? ?? ??????? - ???????? ? ??????? ?? - ????
Отговорете с цитат

Орлин Баев написа:
...Нужна ли е тя на човека въобще? ...


Доколкото ме броят за човек и доколкото става въпрос за религията като обществена институция - бих отговорил, че за мен отговора се ограничава с НЕ! Cool

Другите както искат. Very Happy

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Орлин Баев




Регистриран на: 06 Авг 2007
Мнения: 40
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 8:21 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

От такава религия каквато сега се шири по света, един суъзнателен човек няма нужда. Има нужда от скритото в нея знание, което пък да го доведе до вътрешното му познание на мъдростта. Тук църквите и синагогите нямат нищо общо - те са само манипулативни институции. Струва ми се, че човечеството има нужда именно от религията на познанието - за себе си и Космоса - както и да се нариа такава религия, тя би била едно ре - свързване с целокупния живот. Една истинска религия е научна, разбира се и не се гради само на буквите на някакви писания, колкото и истинни да сая те, а на живот опознание и емпирия.

_________________
Бъдете здрави!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:04 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

От какво имат нужда вярващите, които отъждествяват религията с вярата? Явно от това...Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това не го вярвам.
Първо този човек е смятан за духовен,свързан с Бога и е бил много почитан и уважаван.Аз лично огъня го свързвам понякога с дявола,така че двете неща не съвпадат.Малко неясно се изразявам,както винаги но знам че ме разбрахте!
Просто е нереално двете сили ,добро и зло да се появят на едно място,ако приемем че Папата е пратеник от Бога,а огъня е символ на дявола и ада...Нали са казали хората,че човек ако е лош ще гори в ада...Просто не се връзват нещата,лично за мен!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:17 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен пък снимката ми се вижда пипната.Иначе не мсля,че символите трябва да се разграничават,нали Бог е навсякъде,защо да не се проявява и чрез огъня,той е служил на човека за добро от край време.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:20 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не знам Кати,така си мисля аз!Такова е моето вътрешно убеждение.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Може.Пък за вярващите - може би са видели това,което им се е искало да видят. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 10:29 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi,Слънцето като е огън да не е слуга на дявола нещо,а? Twisted Evil

Я стига суеверия,създадени от християните,за да унищожат всички останали.
Ако визираш "геената огнена" с привкус ипримирис на сяра,то потърси малко исторически факти.Край стените на (не помня кой град,но е или Йерихон или Йерушалайм) имало серни батрупвания-естетсвени или изкуствени не помня.Но там хората си изхвърляли боклука и ... труповете на заразно болните и престъпниците.
Ха познай зашо Адът има мирис на сяра Wink

Що се отнася до пап Йоан Павел ІІ,то усещането ми е,че това беше един свестен човек,който се е опитвал да оправи кашите-разбирайте да очовечи католическата система за правене на пари.
Те затова и го гръмнаха неговите.Не случайно той създава собствена група за охрана...и други работи-"OPVS DEI" ("Божа работа" в майтапччийски преводWink).Спомнете си за Р2 и куп други скандали и ще се разберат доста неща.

Да се върна за огъна...
Огънят е лесно за обработка състояние на натерията.Мисъл-формите на едно голямо множество хора лесно може да моделира този образ.Т.е. това е човешко творение на неподозитращи възможностите си хора.
Може и просто случаен момент,разбира се.Но който иска да разбере истината,да потърси в Акаша Cool

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 1:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Огънят символизира Ада в Християнската религия може би,но в много вярвания огънят пречиства,а и защо е прието като християнски ритуал да се палят свещи в храма и извън него - при молитва и при помен?... Rolling Eyes Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 4:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хайде сега да вземете и да прочетете нещо за агни йога и ... може би ще се досетите всички, за какво става въпросссссс ... Cool

А въпросната снимка пък си е чисто и просто фотомонтаж ...

Рекламата не напразно набляга върху общественото доказателство... и снимката е явно доказателство за ЕФЕКТИВНОТО ПСИМАНИПУЛИРАНЕ ЧРЕЗ ПРИНЦИПИТЕ НА ОБЩЕСТВЕНОТО ДОКАЗАТЕЛСТВО И АВТОРИТЕТА.

Нищо, ама нищо повече ... значи ... Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 4:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И понеже говорим за религия ето какво казват Учителите относно нея - пийте направо от извора:

Цитат:
ПОСЛАНИЕ 13 НА ГУРУДЖИ ШИБЕНДО ЛАХИРИ

Вашингтон ДС, 26 август 1999 г.

Крия Йога: науката за вътрешното аз и опитa не изисква вярвания

Да бъдете достъпни за силите на съблазънта, населяващи духовния и религиозния пазар, и да приемете, че сте много специален и религиозен, означава да живеете в хаоса, в тълпата.

Крия Йога отправя покана да се превърнете в хармония, в едно цяло, т.е. да се освободите от задушаващата хватка на центрофужната дейност на ума.

Необходим е процес на кристализация, съществена е центростремителността. И докато не започнете това центростремително движение, всичко което правите, ще бъде напълно безполезно.

Ще бъде загуба на част от вашия живот и вашето време. Само личност, предприела центростремителното движение, може да бъде благословена.

Защо, за да живеете, са ви нужни приказки, вярвания, фантазии, илюзии, лъжи? Защо вашите така наречени истини не са нищо повече от красиви лъжи, високопарно звучащи фрази, свещени концепции на дребнави умове?

Крия Йога е експериментална и екзестенциална. Не е необходима вяра.

Това, което е необходимо, е кураж да изпитате това, което не е представено и поддържано от вярата.

Необходима е промяна, която не е манипулирана от ума.

Крия Йога е наука за вътрешното аз. Тази наука трябва да се разбере и практикува.

Само тогава може да настъпи освобождение от болката, борбата и безпокойството.

Не е необходимо йогите да се окичват с въображаеми титли (парамаханса, аватар, този или онзи ананда, този или онзи гири) и да очаквате от тях да задоволяват егоистичните ви тежнения.

Йогата е учен по енергия на чистото разбиране, на не-ума.

Бихте ли нарекли Макс Планк - парамаханса Макс Планк, или Айнщайн - аватар Айнщайн?

Нека Лахири Махасая остане просто Лахири Махасая, тъй като той беше може би най-великият учен на центростремителното действие на възприятието.

ДЖАЙ ЛАХИРИ МАХАСАЯ

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 5:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А пък "Агни йога",нарича се още и Огнена йога,означавало "сливане с огъня".Става въпрос за особен "огън" - за подобно на пламък състояние на Най-висшето Божествено или Космичеко съзнание.Последовател на Учението е била и Людмила Живкова,ама това е друга тема. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 16, 2007 6:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хе ... ми да се върнем ъм темата тогава ...

Религията е най-голямата заблуда и най-корумпираната институция в света, която никога не е родила нищо добро!!!

Сориии ... Rolling Eyes Sad

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 17, 2007 8:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

и аз ще пейстна тук едно послание,което дава отговор донякъде на въпроса - доближаването до Божественото съзнание става не чрез религията,а понякога дори въпреки нея.Поне аз така го разбрах.


Послание 124

Финикс, Аризона, САЩ, 6. 09. 2007г.

Майка Тереза

Шибенду плачеше, докато четеше, посветената на Майка Тереза основна тема на списание „Тайм” в броя от 3 септември 2007 г. Когато беше млад и наближаваше тридесет години, в края на 60-те години на 20-ти век,

Шибенду имаше късмета да бъде в любовта и енергията на Майката за известно време, когато тя общуваше, изпълнена с любов, на бенгалски език. Беше невъзможно да се открие някакво „Аз” в нейното същество. Такава беше празнотата, целостта и светостта в Майката.

Тази празнота, тази енергия, тази невинност, тази тишина, това равновесие, тази свобода е божествеността, която изпълваше нейното същество и използвайки нейното тяло, изпълняваше свещена мисия сред умиращите бедняци в Калкута.

Това нямаше нищо общо с католическия свещенически занаят с претенциозността и тежката обремененост от теологическото празнодумство.

Не беше възможно нейната чистота да бъде въвлечена в преживяване на Иисус и Бог като условни рефлекси, плод на промиването на мозъци от взетите на заем системи от вярвания. Така че тя „преживяваше” празнота и „липса” на Иисус и Бог!

Човешкото разделно съзнание се поддържа от противоположностите и раздвоението. Преживяването на празнота не е празнотата, която беше реалност в нейния живот. Реалността никога не е преживяване, ТЯ е съществуване!

Нейното изживяване на празнота беше точно обратното на фалшивото и скалъпено изживяване, породено от католическата обусловеност.

Енергията на осъзнаване изразява това, което е, с цялата искреност и смиреност - милиони пранами (смирени поздрави) към това същество в нейното тяло.

Не поздрав към вулгарността на суетата и користните интереси на свещеническия занаят и неговите претенции за „божествено изживяване”.

Божествеността се проявява тогава, когато всички предразсъдъци и парадокси, проектирани от минали ментални замърсявания, бъдат напълно прочистени! Божествеността е блаженството на вечността, а не бреме на изживяването.

Неограниченото трябва да остане непознаваемо! Не ГО осквернявайте като ГО вмъквате в ограничената сфера на познато и непознато!

Чистотата в съзнанието на Майка Тереза е отвъд всички Преподобни и Кардинали, Архиепископи и Папи, които могат да интерпретират процеса в нейното същество като „Криза на вярата” и „отсъствие на Иисус и Бог”! А Майка Тереза пише: „Но моята молитва за единение я няма вече .... Аз вече не се моля.”

Молитвата е увековечаване на разделението и противопоставянето. Божествеността се появява с края на разделянето. Няма такава молитва, която може да пробие илюзията, разделната психика, наречена „аз”.

Няма такава молитва, която може да взриви стените на умствения затвор и да освободи вас (живота), абсолютно и безусловно от вас самите (ума).

Каквото и да „преживява” някой чрез молитвата, то е само пътуване на егото. А всички пътувания на егото са приближаване към фрагментацията, а не към проблясъка на неназовимото, неизмеримото.

Въпреки цялата самопожертвувателна работа, с която беше ангажирана, „азът” някак си крехко беше поддържан в нейното същество, поради обусловената дуалност: „аз и моята идея за Христос и Бог”.

Тази илюзия генерираше страдание, агония, срам, болка и вина. И това е защитният механизъм на „аза”, но се предполага, че е много „религиозен”.

Майка Тереза пише: „Що се отнася до мен ... тишината и празнотата е толкова голяма, че гледам и не виждам... слушам и не чувам”.

Слава Богу, тя не беше разделена от тишината и празнотата, въпреки промиването на мозъка й като монахиня, като малка невеста на Иисус!

Тя остана свързана (йоги), благодарение на своето присъствие в свещената земя на Капилачария, Патанджали и Вияса в свещеното измерение на Санкхя, Йога и Веданта.

Джай Майкo Тереза
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov