НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 02, 2024 6:09 am Вижте мненията без отговор
Хигиената също има граници
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 7:18 pm
МнениеЗаглавие : ????????? ???? ??? ???????
Отговорете с цитат

Ако спазването на определени хигиенни навици играе своята роля за предпазване от инфекции и заразни болести, то прекомерните мерки за поддържане на чистота, редовните ваксинации, масовата употреба на антибиотици се оказват част от причините за широкото разпространение на алергии сред децата.

Педиатър алерголог от Мичиганския университет Марк Макморис обяснява, че след добрата хигиена един организъм вече няма нужда да се бори толкова усилено с различни микроорганизми. Сега той пренасочва усилията си и затова възникват алергии.

Учени от Германия наскоро установиха, че деца, имали тесен контакт с домашни животни, са значително по-малко склонни към развитие на автоимунни заболявания. Деца израснали с кучета или котки с по-малка вероятност ще станат алергични, казва списание JAMА.

Макморис казва, че бумът в алергиите се дължи на промяната в начина на живот. Създаването на потомство между хора с алергии допълнително увеличава броя на засегнатите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 8:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мога да ти кажа, че и моите наблюдения и опит също говорят точно за това явление.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 8:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз знам, че прекалената стерилност не е от полза, защото пречи да се развива естествен имунитет към бактериите, които са почти навсякъде в околната среда.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Сеп 17, 2007 10:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А д-р Атанас Гълъбов би възкликнал,навярно нещо от сорта на:
"Ми така,я!Сума ти книги ви написах,включително по темата.Ми четете ги,бре хора!"

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 10:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз пък гледах предаване на ВВС, в което цял час показваха резултати от изледвания точно по тази тема. Стигнали са до извода, че в семействата с момченча, живеещи на село, където е нормално да не се спазва "труднопостижимата идеална хигиена", заболяванията им са много по-редки и по-малко като вид.
Лекарите доказват, че колкото по -често имаме контакт с безобидните иначе бактерии/но не всички са такива/, толкова повече се привиква към тях и организма не ги приема като врагове.
А най -интересното в предаването беше, че са открили едно езеро, в което се развиват определени микроорганизми и тях ги използват,за да лекуват алергии.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Сеп 18, 2007 10:39 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това и аз съм го гледала и е така - вярно е естесвено.

Но .. когато човека е изгубил своя имунитет благодарение на некачествената и отровна храна, която поглъща, на въздуха, който диша пълен с хормоноподобни вещества, и на водата, която пие обогатена с невероятно количество хлор, какво можем да направим?!

Някакви идеи да имате?!

Щото аз имам ... малка къщичка в дън гори тилилейски ... Razz Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov