НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 04, 2024 1:49 am Вижте мненията без отговор
Сълзите и отрицателната енергия!!!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 8:35 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ? ????????????? ???????!!!
Отговорете с цитат

Случвало ми се е да се прозявам, когато не ми се спи и да плача, когато не съм тъжна Smile! Преди не съм се замисляла и не обръщах внимание на тези, но една приятелка "ми отвори очите"! Тя ми каза, че по този начин, както и с много други начини като смеха нспример, човек се освобождава от отрицателната енергия, натрупана в него...! От тогава започнах да се наблюдавам и мисля, че има нещо вярно в това! Можи би и това е причината на човек да му олеква, когато си поплаче Smile!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 8:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Smile Със сълзите се изхвърлят от организма вредни и токсични вещества, вкл. и тези, които се натрупват от биохимични процеси при изживяване на неприятни емоции, това свойство имат сълзите от плач, доказано е, че са различни по химичен с-в от тези при прозяване, те нямат такива "разтоварващи" свойства.Аз се изразявам като лаик и може би неточно, но това съм го прочела някъде.И за изхвърлянето на отрицателна енергия също. Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Embarassed Аз не съм чела достатъчно Smile! Може да си права, но истината е само една Wink и ние може би никога няма да разберем каква е Sad Razz ! Можем само да предполагаме Wink !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 9:13 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Когато става въпрос за прозявката - без да си изморена или да ти се спи - определено става въпрос за енергиен преразход на прана или "чи", или "ци", или пък казано просто жизнена енергия.

Причините може да са повече от една в такъв случай, но най-често става въпрос за "енергиен вампиризъм"!!! И тъй като за тези неща няма разстояния само си представете колко весело става, когато някой енергиен вампиряга се замечтае за вас! Laughing

А за сълзите това, което пишете е вярно! Сигурно сте чели статията ми за най-опасната човешка отрова - империла?! Когато човек плаче дори и империла излиза заедно със сълзите.

Мъжете например боледуват много повече от жените, защото по принцип те не плачат. И се тровят много повече от жените ... Sad

Мъже ... плачете, за да сте ни по-здрави!

А чрез смеха пък човек се зарежда с енергия, т.е. с прана!Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

СЕЛЕНА написа:
Когато става въпрос за прозявката - без да си изморена или да ти се спи - определено става въпрос за енергиен преразход на прана или "чи", или "ци", или пък казано просто жизнена енергия.

Причините може да са повече от една в такъв случай, но най-често става въпрос за "енергиен вампиризъм"!!! И тъй като за тези неща няма разстояния само си представете колко весело става, когато някой енергиен вампиряга се замечтае за вас!


Laughing А това означава, че определено пак съм го загазила Confused ! Аз непрекъснато се прозявам, без да ми се спи и заедно с тези прозявки, потичат сълзите ми...! Маг Селена как можем да разпознаем енергийните вампири и има ли начин да се предпазим от тях?Доколкото знам енергиен вампир може да бъде всеки. Само като си помисля, че това може да бъде и колежката ми, с която съм по цял ден и която понякога загрижена за мен / виждайки, че съм отпаднала и без сили... / ми казва да си купя някакви вирамини от аптеката Laughing !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 25, 2007 9:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Олелеее... извинявам се Embarassed ! Дава ми някаква грешка като пращам съобщението и си мислех, че не съм успяла да го изпратя Rolling Eyes !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 12:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Чудя се дали смехът,освен като средство за обикновено зареждане,да е оръжие или част от методика срещу енергийни вампири?

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 12:46 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може и така да е AUDAN, но със сигурност повечко смях няма да ти навреди / ако е от сърце разбира се Wink /! А сега ти пожелавам лека нощ, защото отдавна трябваше да съм си в леглото Rolling Eyes !
До утре Wink !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
katysto




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 60
Местожителство: Burgas
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 10:18 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Наистина много интересна тема.
И на мен честичко ми се случва да се прозявам по никое време и то такава сила, че понякога даже ми причинява болка.
Хубаво ще е да има закрила от енергийни вампири и ще бъда много признателна ако Маг Селена или Маг Живин споделят с нас опита си.

_________________
Поука вместо омраза, усмивка вместо презрение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 11:59 am
МнениеЗаглавие : ?? ??????????? ???????
Отговорете с цитат

Накратко вижте тук:

http://selenabg.com/bg/homepage.php?p=0&id_t=2&page=publication.php?id_t=2

Ако има допълнителни въпроси с радост ще отговорим Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
admin




Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 50
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 12:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Олелеее... извинявам се Embarassed ! Дава ми някаква грешка като пращам съобщението и си мислех, че не съм успяла да го изпратя Rolling Eyes !


Проблемът е чисто технически и вече е отстранен. Извинявам се за причиненото неудобство.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

След като прочетох за енергийните вампири се питам ...
Те съзнателно ли правят това, или просто недостига на енергия ги принуждава?

И все пак и енергийните вампири са хора и ние не можем просто да ги елиминираме Confused Exclamation

А прозявката и сълзите ни показват, че покрай нас има вампир, който в момента "смуче" нашата енергия, или това е някаква защита срещу тях? И... последен въпрос. Да предположим, че колежката ми е енергиен вампир -едисственото спасение е да напусна работа или има и друг изход? Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 8:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
След като прочетох за енергийните вампири се питам ...
Те съзнателно ли правят това, или просто недостига на енергия ги принуждава?

И все пак и енергийните вампири са хора и ние не можем просто да ги елиминираме Confused Exclamation

А прозявката и сълзите ни показват, че покрай нас има вампир, който в момента "смуче" нашата енергия, или това е някаква защита срещу тях? И... последен въпрос. Да предположим, че колежката ми е енергиен вампир -едисственото спасение е да напусна работа или има и друг изход? Rolling Eyes


Отговарям по ред на номерата:
Част от тях го правят несъзнателно и дори биха се обидили, ако ги наречеш вампири, но независимо от обидата в повечето случаи престават да "дърпат" след като са изловени.
Наистина не можем да ги елиминираме, защото понякога и самите ние, когато сме преуморени, прекалено отчаяни или нещо друго, вампирясваме и теглим чиста прана от нещастниците, озовали се около нас. На времето са решавали въпроса лесно. Събират се в края на деня на хорото. Някой бил спал цял ден или бил седял в биотопна зона и имал повече енергия, на друг не му достигало и т.н. Хващали се в кръг и събуждали разпределението между всички със старите ритми и напеви. Между другото, прекаленото количество прана, натрупвано чрез различни практики, също не е лесно за понасяне, но е по лесно да оставиш ненужното ти да изтече, отколкото да се сдобиеш с липсващо.

Прозявката и сълзите са защита дотолкова, доколкото в присъствие на вампир ни предупреждава, че някой около нас прекалява със зареждането за наша сметка.

Напускането не е единственият изход. Добре е първо да се подходи по човешки и да се обясни на другия, че може да си пусне музика, която да го кара да се чувства бодър и зареден, без да се повдига въпросът за вампиризъм, смукане на енергии и т.н. Може да се постави подходящо растение или друго разрешение, чрез огледало, предмет и т.н. Важното е да не правим като всички - първо да се насочваме към другарчето ни.
Защо ли? Ами много просто, може работното ни място да е геопатогенно и другият въобще да не ни е виновен. Може леглото в което спим, да не ни осигурява нужното зареждане с енергия, това зависи от формата на леглото, от посоката на главмата и краката, от разположението на леглото в стаята, от ръбовете, цветята, цветовете и т.н. Сложно е. Ако всичко си е като преди, само новият ни дразни, може също да не става въпрос за вампир, а за несъвместима лична енергетика. Както виждаш, преди да решиш, че някой те "изсмуква" има доста анализ. Дори и да си сигурна пак бих те посъветвал да внимавеш с пратиките за "отблъскване на вампир", те трябва да са съобразени така, че да не нараниш човешкото същество срещу теб, а само да отклониш вниманието от себе си. Нали не убиваш всяко куче, което те залае по улицата? Тоест, ако имаш подобен проблем, е по-добре да се направи анализ на ситуацията и едва тогава да се минава към практически мерки. Можеш да навредиш без нужда на другия повече, отколкото ще помогнеш на себе си. А тия неща се плащат.Rolling Eyes

А има и хора, които го правят преднамерено и целенасочено. Търсят жертва и смучат с ей-такива хоботи. Тях няма какво да им жалиш, но трябва да сме сигурни че става въпрос именно за това. При всички положения не е редно да се предоставят всякакви техники за всякакви случаи. То е все едно да отидеш в оръжеен магазин и да можеш спокойно да си купиш картечница, за да трепеш да речем врабчета или пък прашка, за да тепаш слон. Това е "краткото" ми мнение. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 9:00 pm
МнениеЗаглавие : ???? ?? ?? ???????
Отговорете с цитат

Сега да не вземете да млъкнете, както правите винаги, когато се намеся в някоя тема Wink , защото вече е трудно да убедя дори себе си, че не съм урочасвател един и дори прекратител на теми интересни Crying or Very sad

Моля, направете се, че нищо не съм казал и си говорете Embarassed

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 26, 2007 9:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин,
Благодаря Ви за изчерпателния отговор!
Може би съм се изразила неправилно! Не съм си и помисляла да говоря за енергиен вампиризъм на работното си място, още по - малко да напускам работа, заради подобно нещо /просто го дадох като пример/! А... дори и колежката ми да е енергиен вампир, аз пак ще си я обичам безрезервно Wink ! Мина ми през ума, че самата аз може понякога да се превърна в енергиен вампир /сигурна съм, че са много малко хората, които правят това съзнателно/! От тук си правя извода, че на енергийните вампири не трябва да гледаме като на "демони" /те може да са хора, които обичаме/! Трябва да приемем това като нещо нормално и да не отдаваме чак толкова голямо значение, освен ако положението не стане много сериозно! Между другото сега си обяснявам състоянието ми преди около 2 години /на предишната ми работа/... Confused , от толкова злонамерени колеги, все трябва да е имало някое "вампирче" Smile, ако не и повече Razz ! Сега може да ми е забавно, но тогава никак не ми беше... Confused ! Как може да има толкова лоши хора Crying or Very sad ! Тогава, освен че нямах никаква сила и тонус, дори косата ми беше започнала да капе Sad! Добре, че измъкнах навреме Confused !
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov