НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 6:46 pm Вижте мненията без отговор
Въздействието на камъните върху нашата енергийност!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 1:36 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А пък за да не съм съвсем извън темата, да споделя, че преди няколко години, след драматичната ми раздяла с "голямата ми любов" си направих едно пръстенче с три камъка авентурин (ей така, от любов към зеления цвят) и почти три години го носих неотлъчно. Просто ми беше станал част от пръста, без значение дали се връзва с даден "тоалет" или не. И също забелязвах, че преди да отида на среща с някой мъж през това време, все посягах допълнително и към обеци и гривна от авентурин. Някакси с тях се чувствах по-уверена. Пръстена спрях да го нося след като започнах нова връзка с друг човек миналата година. Съвсем несъзнателно, не съм си го поставяла за цел. Просто изведнъж започна да ми пречи.

Оттогава пък съм неразделна с една гривничка от аметист. Мисля, че ме успокоява и ми помага да се самовглъбявам. А и да не изпадам в депресията, която ме друсаше миналата зима.

Та... да, мисля, че камъните определено въздействат.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 11:04 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Медальоните са много красиви, въпреки че това май не е точната дума . Имат голяма притегателна сила. И аз страшно си падам по подобни неща, но нещо винаги ме е възпирало да си купя и да нося.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 1:25 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ????????
Отговорете с цитат

Позволете ми да споделя скромния си опит с (полу)скъпоценните камъни.

Имам една много хубава книжка, наръчник по-скоро, на Михаел Гийнгер. Не знам дали е излизала на българския пазар, “Наръчник по лечение с камъни” (Michael Gienger, Die Steinheilkunde – ein Handbuch). Тя е разделена на три части. В първата (140 страници!) авторът обяснява най подробно произходът на минералите (“В началото беше магмата..”) като се спира поотделно на всеки вид (магматити, вулканити, плутонити), първично и вторично формиране, метаморфи и третични минерали (може да има някои неточности в терминологията, превеждам по усет). После дава общ анализ на лечителните свойства на всеки от видовете. Следва подробно обяснение за кристалите и видовете кристални решетки и системи като свързва всяка една от тях с “човешката реалност” и начин на живот. Включен е и подробен анализ на свойствата на минералните вещества и цветовете на минералите.

Втората част е посветена на лечението с минерали и включва обяснение на свойствата на светлината, аналитичното и интуитивното лечение, съвети за практическа употреба и систематика на най-познатите минерали под формата на табела, съдържаща техния химичен състав и цвят.

В третата част има страхотни големи цветни снимки на 104 минерала с анализ на всеки от тях по следните показатели: кристална система, принцип на образуване, класификация, цвят, химическа формила, минералогични свойства, употреба в древни времена (митология), лечебно влияние върху духа, душата, ума и тялото, както и начин на употреба.

Просто уникална книжка! Времето не ми позволява да и преведа всичките 415 страници Smile но ще ви представя в сбита форма анализа на най-известните камъни. Направи ми впечатление, че в нета почти няма такава информация на български, затова ще им давам допълнително и англиийските и немските имена на камъните, за да могат тези от вас, които поназнайват и някой западен език, да си търсят допълнителна информация за тях:

Ахат (англ. - agate, немски - Achat)
Цвят: кафяво-син, кафяв, червен, жълт
Минералогия: от групата на кварца
Митология: в Индия, Непал и Тибет се считало че предпазва и носи щастие (амулети)

Въздействие върху
Духа
: уединене и вглъбяване в себе си, спокойно и съзерцателно отношение към живота: подпомага съсредоточаването върху житейските проблеми и осъзнаването им, което води до душевна зрялост и вътрешна стабилност.
Душата: защита, чувство на сигурност, освобождаване от вътрешно напрежение
Ума: спомага логическото и рационалното мислене
Тялото: уеднаквява и уравновесява аурата и енергийните тела, стабилизира здравето, дава защита особено по време на бременност; особено благотворно действие върху органи, изградени от различни кожни слоеве, т.е. помага при очни заболявания, гастрит и стомашни болки, възпаление на пикочния или жлъчния мехур и червата, заболявания на матката, както и кожни болести.

Начин на употреба: За приложение върху обособени части от тялото трябва да се избира ахат, който е носител на картината, или сигнатурата (лат. signum) на съответния орган. За тази цел се препоръчва справка в учебник по анатомия. Камъкът се полага в директен контакт с кожата върху болното място малко преди или точно по време на пиковото време за този орган*. За духовно/душевно въздействие е достатъчно той да бъде в полезрението ни, например като провесим ахатова плочка на прозореца. Особено силно действие има медитацията в кръговете на камъка.

* Черен Дроб: 1:00-3:00 сутринта; Бял дроб: 3:00-5:00 сутринта; Дебело черво: 5:00-7:00 сутринта; Стомах: 7:00-9:00 сутринта; Далак, панкреас: 9:00-11:00 сутринта; Сърце: 11:00-13:00; Тънко черво: 13:00-5:00; Пикочен мехур: 15:00-17:00; Бъбреци: 17:00-19:00; Кръвообращение, сексуалност: 19:00-21:00; Нерви, капилярни съдове: 21:00-23:00; Жлъчка: 23:00-1:00.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 2:18 pm
МнениеЗаглавие : ???????
Отговорете с цитат

Аметист (англ. - amethyst, немски - Аmethyst)
Цвят: лилав
Минералогия: оксид от групата на кварца
Митология: името му значи „неопиянен“ (от гръцки a-methystos); още в античността е било познато отрезвяващото му и събуждащо въздействие; считало се е, че вразумява, змегчава и помага срещу кошмари.
Въздействие върху
Духа
: трайно поддържа духа буден, подпомага усещането за духовност, за осъзнаване на душевната реалност; усилва чувството за справедливост и преценка, внася честност и прямота; при медитация спомага затихването на вътрешния диалог и постигане на дълбок вътрешен мир.
Душата: помага при тъга и загуба; пречиства сънищата, усилва вдъхновението и интуицията.
Ума: засилва осъзнаването и трезвия поглед върху нещата, концентрацията и ефективността на мислите и действията; подпомага освобождаването от задръжки и пристрастявания.
Тялото: действа най-общо болкоуспокояващо и отпускащо, особено срещу породено от напрежение главоболие и всякакъв вид натъртвания, ожулвания и отоци; помага при заболяване на нервната система, белите дробове и дихателните пътища, червата, проблеми с кожата (пъпки, циреи).

Начин на употреба:
За духа: носи се дълго време в пряк контакт с кожата като бужу или редовно (!) се наблюдава по време на медитация. Много силно въздействие има кръг от връхчета на аметист.
За спокоен сън: слага се един светъл и прозрачен (!) кристал от аметист под възглавницата
За душата и ума: друза на аметис, или парче от такава, се слага в помещението, има силно пречистващо въздействие
За тялото: прилага се или чрез налагане на камъка директно върху засегнатия орган, или чрез вътрешно приемане (при нервни и чревни заболявания) на или намазване (при кожни проблеми) с разредена тинктура от аметист.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 3:19 pm
МнениеЗаглавие : ?????????
Отговорете с цитат

Аквамарин (англ. - aquamarine, немски - Aquamarin)
Цвят: зелен до светлосин
Минералогия: циклосиликат от семейството на берилия

Митология: под името “морска вода” (лат/итал. aqua marina) е известно едва от времето на Ренесанса, но в някои антични легенди се среща че този вид берилли чрез промяна на цвета си може да различава истината от лъжата и приятеля от врага; както и да носи благополучие, добра памет и ясно виждане.
Въздействие върху
Духа
: подпомага духовното израстване и способността да преценяваме и предвиждаме, засилва медиалните способности и ясновидството.
Душата: лекота, спокойствие, добро настроение, улеснява завършването на започнатото
Ума: помага при объркване и “зацикляне”, за въдворяване на ред в мислите
Тялото: хармонизира хиппофизата и щитовидната жлеза и по този начин регулира растежа и хормоналната обмяна; подобрява зрението и предпазва от алергии и автоимунни заболявания.

Начин на употреба: може да го носите постоянно със и върху себе си, а при оплаквания с очите го полагайте вечер върху затворените клепачи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 3:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ето още нещо интересно по темата
_________

Всеки нов камък е добре още в началото да се измие под течаща вода и тази процедура е правилно да се прави редовно (ако водата е взета от свещен извор, се смята за още по-благоприятен фактор).

Ако камъкът е без обков, не бива да се поставя в центъра на дланта. Взимайте го само с върха на пръстите си.

Камъкът не бива да се носи постоянно: винаги трябва да се имат предвид неговите характеристики и собственото ни психосоматично състояние.

Дясната ръка при мъжете и лявата — при жените са свързани със светлите сили. Следователно, всички накити, които се носят на нея, усилват положителното влияние на планетите. На "нещастната" ръка е хубаво да се носят камъни, които са ви противопоказани, за да неутрализират негативните енергии, които идват към вас от космоса.
Изкуствените синтетични кристали се отнасят към съвсем друга категория камъни. Не бива да се забравя, че природните кристали са получили частица от земната енергия. Синтетичните камъни са продукт на човешкия труд и в тях има частица от енергията на производителя. Но те са лишени от земна енергия. Тяхното информационно-енергийно поле е целенасочено, концентрира само един тип енергия. Те не могат да дадат на човека онези сили, които не му достигат. Такъв камък може само да натрупа излишък от енергия с определена насоченост. Например, ако природният смарагд стимулира сърдечната дейност, то при ускорен пулс и повишено кръвно налягане е подходящ и изкуствен смарагд.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 5:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Благодаря Диди за полезната информация Smile
Мога само да добавя, че освен да се пречистват под течаща вода, камъните трябва и да се зареждат на слънчева светлина, в сол, в аметистови друзи или съдчета с други минерали, в зависимост от спецификата си.

А сега продължавам с любимия ми камък,
Авантурин (англ. – aventurin(e), немски - Aventurin...)
Цвят: зелен, лъскав
Минералогия: оксид от групата на кварца
Митология: името идва от итал. “a ventura“, “случаен“; не са познати употреби от преди 17ти век.
Въздействие върху
Духа
: подсилва това, което прави човека щастлив или нещастен, както и себеувереността и индивидуализма; подтиква към това да се мечтае и да се работи за осъществяването на тези мечти
Душата: за отпускане, успокоение, възстановяване, проблеми при заспиването, повече търпение и контрол над чувства като гняв и ярост.
Ума: вдъхновява с нови идеи като подпомага посрещането на чуждите с толерантност и приемане
Тялото: подпомага възстановяването на сърцето, активира обмяната на мазнините и понижава нивото на холестерина, предпазвайки по този начин от инфаркт и артеросклероза; освен това облекчава възпаления и кожни болести, обриви и алергии, подсилва съединителната тъкан и действа болкоуспокояващо.

Начин на употреба: може да се носи продължително време като бижу, или при тежки случаи директно да се полага върху болното място.

Може би тук е мястото да спомена във връзка с по-горния ми пост за авентуринения пръстен, че тази книга си я купих след като почти три години го бях носила. Т.е. аз не знаех какво е действието му на камъка, даже по това време бях доста далеч от тези неща. А излиза че съм си избрала точния камък за съответната ситуация Smile

Сега знам, че подобен интуитивен подход се и препоръчва - хубаво е да се знаят основните характеристики на камъните, но още по-хубаво е човек да се опита сам да определи по какъв начин му действа всеки един от тях.

И за да подсиля отправната ви позиция, продължавам с описанията: Razz
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 5:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Този пост го посвещавам на Меган, която интуитивно си е избрала да носи точно планински кристал

Планински кристал (англ. – rock crystal, немски - Bergkristall)
Цвят: прозрачен
Минералогия: оксид от групата на кварца
Митология: древните гърци са го смятали за дълбоко замразен лед (гр. „krystallos“); считал се е за лечебен и магически камък, който е можел да прогонва болести и демони и да зарежда с енергия; кристални топки се използвали за гадателство.
Въздействие върху
Духа
: спомага за постигане на яснота и неутралитет и подобрява възприемането и разбирането; засилва собствената позиция и подпомага развитието на вътрешния ни аз, това което всъщност сме
Душата: изважда на повърхността дълбоко складирани спомени, подпомага лесното разрешаването на проблеми и възвръща способности, за които се е считало, че са загубени.
Ума: носи себепознание и помага за надскачането на изкуствено поставени граници в духовното развитие
Тялото: съживява безчувствени, студени и изтръпнали части от тялото; хармонизира действието на двете полукълба, засилва нервната система и дейността на жлезите; зарежда с енергия, смъква висока температура, намалява болките и отоците, действа срещу гадене и разстройство.

Начин на употреба: Може да се използва като отделен кристал, кристална група, шлифован камък или тинктура. Освен това той подсилва действието и на другите камъни.
Аз лично съм си сложила един на шкафчето до леглото ми и от време на време си го държа в ръка.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 6:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Кехлибар (англ. - amber, немски - Bernstein)
Цвят: бял, златисто-жълт, кафяв, червен
Минералогия: органичен камък
Кехлибарът представлява вкаменена смола, която в продължение на милиони години поради обезводняване се е “състарила” и минерализирала. Най-често се намира в находища на кафяви (лигнитни) въглища. (бел.прев. - понякога съдържа запечатани в себе си насекоми)
Митология: първия скъпоценен камък в човешката история; употребява се като лечебно и предпазващо средство от поне 7000 години насам.
Въздействие върху
Духа
: засилва слънчевия характер в човека, като го прави да изглежда мек и отстъпчив, но същевременно и уверен в себе си; прави го спонтанен и отворен и в същото време привързан към традициите.
Душата: дарява с безгрижие, щастие, радост; прави човека миролюбив и отговорен и засилва вярата му в себе си, което в последствие му носи и лесни успехи.
Ума: премахва препядствия, подпомага творчеството прави човек по-приспособим; чрез изпълняване на желанията подсилва мотивацията.
Тялото: помага при оплаквания от стомах, далак, бъбреци, черен дроб, жлъчка, кожни болести предизвикани от нарушена обмяна на веществата и проблеми със ставите; подсилва лигавиците и заздравяването на рани и улеснява поникването на зъбчета при децата.

Начин на употреба: Най-добре действа при често и продължително носене като бижу. Гривничките и герданчетата за малки деца трябва предварително да се поносят от майката, за да може камъка да поеме съответната информация.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Shocked Преди няколко години си купих пръстен с ахат /голям неправилен ахат в малко сребърен обков/. Не че е някаква новина, но за мен е /за тези които ме познават - почти не обръщам внимание на разни женски аксесоари и дрешки, а за бижута да давам пари - хич. Very Happy / Видях го и ме грабна. Купих го съвсем спонтанно и от тогава непрекъснато го нося на левия си пръст - също го избрах без да имам тази информация. Чувствам го като част от себе си, пък то имало защо.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 8:54 pm
МнениеЗаглавие : ??????
Отговорете с цитат

Гранат (англ. - garnet, немски - Granat)
Цвят: червен, розов, оранжев, жълт, зелено-кафяв до черен
Минералогия: незосиликат
Гранат всъщност е цяла група от минерали, които са много различни един от друг:
алмандин, андрадит, гросулар, хесонит, меланит, пироп (на снимката), родолит, спесартин, уваровит. Ето тук можете да видите как изглеждат.
Митология: За него в древността се е казвало, че свети в тъмнината, но в преносен смисъл – внася светлина и надежда в потъналата в мрак душа, когато ни се струва, че пътят на живота ни води към нищото. Смятал се е за камък на героя, които е трябвало да се изправи пред тежки задачи и изпитания, за да докаже смелостта си. Това отразява и факта, че червения гранат в чистото си състояние изглежда доста невзрачен и чак след като бъде полиран и или ошлайфан разкрива вътрешния си цвят и огнена същност. По същия начин трудностите в живота ошлайфват характера на човек и го правят по-силен. Войниците през Средновековието са украсявали щитовете и дръжките на мечовете си с гранати, за да се предпазят от нараняване, а амулети от гранат се правели, за да привличат късмет, богатство и благодат.
Въздействие върху
Духа
: Гранатът помага в ситуация на безизходица. Той е класическия камък на кризисните ситуации, когато светът се е сринал или обстоятелствата са станали изключително тежки. Ненапразно е ставал моден точно в кризисни времена (например след първата и втората Световна война). Гранатът също помага на човек при екстремни ситуации да намира сили за най-необходимите дейност и отново и отново да преодолява себе си. Той засилва вътрешния пламък, желанието за лична реализация и подпомага основната динамика на общото оцеляване: взаимопомощта. Гранатът също така помага на носещия го да погледне одвъд собствения си хоризонт и да се ангажира за общото благополучие.
Душата: засилва вярата в себе си, силата на волята и радостта от живота; носи смелост, надежда и доверие; превръща преччките в пресизвикателства, които трябва да бъдат посрещнати; в тежки ситуации дарява с издържливост, която учудва дори и притежателя му; отстранява ненужни задръжки и табута, уравновесява и активизира сексуалността и помага при проблеми с потентността.
Ума: помага на носещия го да се раздели със застарели и неефективни представи, идеи, споразумения и съглашения и да започне нов живот; внася нови идеи и необходимата динамика, за да могат те да се реализират въпреки всякакви пречки, враждебно отношение или саботаж.
Тялото: засилва възстановителните способности на тялото, отстранява енергетични блокади, стабилизира кръвообращението и засилва имунната система; спомага приема на хранителни вещества в червата и ускорява лечението на вътрешни и външни рани.

Начин на употреба: може да се носи като бижу или да се положи на болното място. Важен е директния контакт с кожата. За различните му приложения се препоръчват различните му варианти, но тук няма да ги изброявам, защото ще стане много дълъг поста. Ако някой го интересува, да се обади!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 9:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Shocked Преди няколко години си купих пръстен с ахат /голям неправилен ахат в малко сребърен обков/. Не че е някаква новина, но за мен е /за тези които ме познават - почти не обръщам внимание на разни женски аксесоари и дрешки, а за бижута да давам пари - хич. Very Happy / Видях го и ме грабна. Купих го съвсем спонтанно и от тогава непрекъснато го нося на левия си пръст - също го избрах без да имам тази информация. Чувствам го като част от себе си, пък то имало защо.


А така, виждаш ли Smile Аз пък по описанието на камъка в първия ти постинг реших, че е гранат и мислех да ти посветя текста за него Smile Но явно ахата наистина повече ти подхожда Smile Мненията ти не оставят впечатление на човек, който се отдава на отчаянието Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Отдавам му се. По малко. От време на време. На тези периоди аз им викам "черна овньошка депресия". Служат ми като извинение, за да спя и ям много. Very Happy В останалото време, което е повечето наистина, гледам да приемам нещата по-ведро. Обикновено ме спасява действието. Започна ли много "да се вторачвам в пъпа си" и - стана тя, каквато стана...Много съм далеч аз от мъдростта, хич не ме брой! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 10:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами! Никакво отдаване! С рогата напред!

И аз падам от време на време в разни сатурнови дупки, особено така малко след Нова година, ама като се стегна и им разкатавам фамилията. Very Happy

Ама ние сме рогати бе! К'ви отчаяния, к'ви дупки, к'ви 5 лева?! Те знаят ли изобщо с кого си имат работа?! Ха ма ха.. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Нед Май 18, 2008 10:26 pm
МнениеЗаглавие : ????? ?????
Отговорете с цитат

Розов кварц (англ. – rose quartz, немски - Rosenquarz)
Цвят: розов
Минералогия: оксид от групата на кварца
Митология: от столетия насам наричан камъка на плодородието (бел.прев. - а също, доколкото знам, и камъка на Венера); ползван е срещу сърдечни и женски болежки, но и за любовна магия.
Въздействие върху
Духа
: прави човека мек, но решителен; тук не става въпрос за отстъпчивост, а за осъзнаване, че “со кротце, со благо” всичко се постига; буди в притежателя си отзивчивост, откритост и стремеж към хармонична среда.
Душата: засилва чувствителността, способността за съчувствие, любовта към самия себе си, силата на чувствата, романтиката и способността да обичаме.
Ума: освобождава от грижи и засилва способността за разграничаване на емоциите (симпатия / антипатия); насочва вниманието към задоволяване на основните потребности.
Тялото: активизира оросяването на тъканите, укрепва сърцето и половите органи, помага при трудности в секса и усилва плодовитостта. (Чувала съм и че намалява неблагоприятното въздействие от мобилните телефони, но за това в книгата нищо не пише).

Начин на употреба: По весеки един вече познат начин. Действа дори и като е поставен някъде в непосредствена близост. Мен лично много ме успокоява като го държа в ръка. Става ми едно топличко на сърчицето Smile


Хайде стига толкова, че деня свърши, пък и търпението ми също Embarassed

Ако ви интересува някой камък, питайте и ако го има в книгата, пак ще превеждам Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov