НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Апр 18, 2024 4:30 am Вижте мненията без отговор
ГЕНЕТИЧНИТЕ ЗАЛОЖБИ НА КАРМАТА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 11:20 am
МнениеЗаглавие : ??????????? ??????? ?? ???????
Отговорете с цитат

Днес получих нещо много интересно от нашата kati, като предложение за публикация. Сметнах, че ще по-интересно да, разширим малко първоначалната тема и да я обсъдим във форумите, тъй като се явява документирано потвърждение на древната ми теория, че на чисто физически план кармата се кодира още на генетично равнище, за да има възможност в последствие и базирайки се на кармично-генетичните предпоставки, да се разгърне в цялата си всеобхватност и красота. Ето материала, предложен любезно от kati:

"ЗАЕДНО С ГЕНИТЕ НАСЛЕДЯВАМЕ И ЖИТЕЙСКИЯ ОПИТ

Това е новата концепция на епигенетиците,информацията се предава на потомството,но подлежи на корекция

Човек се добира до най-високото професионално стъпало,става известен футболист,учен,музикант.Възможно ли е и децата му да блеснат в същата област?

Само генетичните заложби ли се наследяват или и придобитите знания и опит? И дали има шанс наследствено обременените да избегнат болестта на дядо,баба или родители?

Още през XIX в. подобни мисли вълнували френския биолог Жан-Батист Ламарк. Настъплението на класическата генетика обаче и най-вече откриеането през 1953 г. на ДНК напълно дискредитират теорията му.

Чрез ДНК се наследява цветът на очите, склонността към определени болести и др.,но не и житейският опит,категорични са били класическите генетици.

Днес нещата се обръщат. Епигенетиците твърдят,че гените "запомнят" събитията, оставили върху тях отпечатък. Найджъл Патерсън - един от привържениците на тази теория, е убеден,че дадено събитие или опит се записва в паметта на гена и се предава последователно на 4 - 5, а и повече поколения.

Един от факторите,който със сигурност повлиява генетичната информация и налага отпечатък върху няколко поколения напред, е стресът.

Доктор Джонатан Сикъл от Единбургския университет,специалист по стресовия хормон кортизол, прави интересни изводи от опитите си с мишки, изложени на стрес през бременността,женските раждат стресирано потомство, страдащо от хипертония,диабет и депресии.

Същите болести се проявяват и при следващите поколения. Сикъл повтарял опитите многократно, но резултатът оставал непроменен. Изводът: за да не оставим на децата си лошо наследство, не бива да се поддаваме на стреса.

Шведският учен Ларс Олав Бигрен е открил друга зависимост, и то не при мишки, а при хора. Ако дядото е гладувал през детството си, внуците (но не и внучките!) живеят по-дълго. Тоест механизмът на пренасяне на епигенетичните ефекти е различен за двата пола, докато цласическата генетика не прави подобно разграничаване.

Революция в областта на генетичната наследственост е откритието,че гените могат да бъдат променяни по желание. Най-значителен напредък в генната терапия е постигнал французинът Ален Фишер.

Чрез модификация на гените той лекувал 11 момчета,страдащи от синдрома на тежката имунна недостатъчност. резултатите биха били още по-впечатляващи,ако в резултат на лечението при двама от пациентите не са се появили симптоми на левкимия. Броят на излекуваните обаче е оптимистичен - 9 от 11.

Чрез генна терапия в Лондон е лекувана болестта на Батън (наследствена невронноцеоридна липофусиноза). Това тежко дегенеративно заболяване на нервната система засяга малки деца и води постепенно до ослепяване, загуба на реч, на двигателни способности,а накрая и до смърт. Състоянието на всички малки пациенти се подобрило, досега не са възникнали усложнения.

Казаното дотук може и да не изглежда реалистично,поне в близко бъдеще, но темповете с които съвременната медицина напредва в тази посока са обнадеждаващи."

В случай, че ви интересува, очаквам мненията и евентуално въпроси, за да изясним един другиму въпроса и да се сдобием с оперативно-реална представа за нещата, тяхната кармичност и генетичност.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 11:42 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Невероятно ... Shocked Shocked Shocked

Маммма Мия ... Shocked
Разбира се, че всичкото това е абсолютно вярно!!!



"Изгубих" половината от живота си в старанието да докажа именно тази достоверна истинност за генетично-кармичната обремененост и ... най-вече неотменима наследственост до девето поколение ... цикъл, какво да се прави?!

А дали не надхвърля и деветото поколение???!!! Sad

Щото аз мисля, че отива даже и още по-далеч тази генетично-кармична обременена ... наследственост ...

... защото тя преобладава не само в даден род. Тя преобладава в съответен етнос, народ и ... човечество, както и в отминали във времето древни цивилизации - макар и да е в най-различни аспекти!

И "гениалните" пък "мошенико-шарлатани" и измамници от окултния пазар, на този очевадещ факт му казват "МАГИЯ", която ако веднага не се изчисти, то ти умират децата, мъжа, жената, майката, бабата, бащата, дядото и ... целият ти род ... бърррр, отврат лъжлива ... Mad

А то става въпрос именно за генетично-кармична наследственост и ... нищо повече, корекция на която може да се нанесе естествено, но ... по едни други начини, известни само и единствено на Посветени в олбастта люде. Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 12:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз бях чувала,че грешките на родителите са грешки и на децата.А греховете,които правят родителите,после си плащат децата!
Ако разбирам правилно написаното ,това горе долу трябва да е кармична обремененост.
Какво по точно означава кармична обремененост?Едва ли са само грешките,които сме допуснали през живота си?

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 12:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ах,вие говорите за генетично-кaрмичната обремененост,което е съвсем различно от това ,което питам аз!Извинявам се!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 1:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
Ах,вие говорите за генетично-кaрмичната обремененост,което е съвсем различно от това ,което питам аз!Извинявам се!


То е едно и също с това, за което питаш ти, Диди!

Кармичната обремененост е: последствия от низ последователни грешки, направени не само в един и същи живот.

А в тази тема говорим, че кармичната обремененост се предава и по генетичен път - нещо, което твърдя вече поне 22 години време от живота си.

Кармичната обременост може да се преодолее единствено и само тогава, когато човек стигне до правилното разбиране на живота, само- и себеусъвършенствайки се в духовно направление.

Чети внимателно какво казва за тези неща в Посланията си Махариши Лахири и ще разбереш за какво иде реч.

А ако не разбираш, то ние сме именно затова тук - за да ти поясним или обясним туй, което ти не разбираш! Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 18, 2007 7:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако приемем за истина това, което тук е коментирано многократно, а именно - всеки индивид ИЗБИРА САМ семейството и времето, в което да се роди, за да изживее даден свой земен живот, то логичният извод е, че не може да се говори за "генетично-кармична обремененост", а само за "генетично-кармичен избор".

Духът избира дадено време и дадени родители, за да може най-пълноценно да осъществи поредния си кармичен урок.

Ако аз, примерно, имам "генетично-кармична обремененост" в този си живот за нестабилно здраве, гневливост,стремеж към доминацияя и т.н. и т.н., то това означава само, че това ми е било нужно.

В противен случай поставям под съмнение правилността на избора на моя дух.А той все пак е шефа!Живял е повече животи, знае повече и най-важното - между преражданията знае какво му е нужно.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 12:49 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И аз мисля като penka

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 1:12 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Избира се за да се научи урок,но се избира също дали тази даденост да се запази,задълбочи или да се коригира в положителна насока и то в настоящия живот. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 1:35 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"79-годишният Джеймс Уотсън, носител на Нобелова награда като съоткривател на ДНК и ръководител на една от водещите генетични лаборатории в САЩ, заяви, че чернокожите изостават от белите в интелектуалното си развитие.
.......
В новата си книга "Избягвайте скучните хора, или Уроците на живота в науката" изследователят пише: "Няма категорични основания да се предполага, че интелектуалните способности на народите, географски разделени в хода на еволюцията, е трябвало да се развиват по еднакъв начин. Нашето желание поради всеобщ хуманизъм да припишем на всички еднаква сила на разума няма да бъде достатъчно за това."
........
Запитан колко време ще е нужно, за да бъдат определени гените, които отговарят за интелектуалното развитие, доктор Уотсън отговаря, че за това може би ще трябват 15 години, а може би и 10 години ще стигнат.
.........
През 2003 г. Уотсън заяви, че недостатъците като глупостта и непривлекателната външност може и трябва да се лекуват. Естествено това ще става на генетично ниво."

Значи ли това,че "генетичната-кармична обремененост" е повлияла върху еволюцията,развитието и историята на отделните раси,групи,етноси,народи,нации? И дали "лечението на генетично ниво" ще и повлияе по някакъв начин?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:00 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това са едни огромни глупости.Този учен би трябвало да го е срам.Потенцията за интелектуално развитие е едно и тя не може да бъде расово детерминирана, а това как ще се развие дадена потенция е съвсем друго и то е обусловено най-вече от средата - географска, обществена, семейна и т.н., обучението и възпитанието.

Четох го и аз това и му се чудих на акъла.Уж възрастен мъж, пък се излага.Тези неща отдавна са доказани.Аз съм ги учила в Университета още през 80-те години.

Да не говорим, че няма все още официално и единно научно приетно определение за "интелигентност", просто защото ако се приеме, че интелигентността е възможностат за най-оптимално обработване на информация с цел идеално взаимодействие с обкръжаващата среда, то тогава се стига до извода, че делфините примерно са по-умни от хората, защото в тяхната си среда те оцеляват идеално, а ние - не можем.

Същият пример може да се приведе и спрямо бял човек, който го пускаш да оцелява в саваната.Абе изобщо - жълта преса, Кати.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Ако приемем за истина това, което тук е коментирано многократно, а именно - всеки индивид ИЗБИРА САМ семейството и времето, в което да се роди, за да изживее даден свой земен живот, то логичният извод е, че не може да се говори за "генетично-кармична обремененост", а само за "генетично-кармичен избор".

Духът избира дадено време и дадени родители, за да може най-пълноценно да осъществи поредния си кармичен урок.

Ако аз, примерно, имам "генетично-кармична обремененост" в този си живот за нестабилно здраве, гневливост,стремеж към доминацияя и т.н. и т.н., то това означава само, че това ми е било нужно.

В противен случай поставям под съмнение правилността на избора на моя дух.А той все пак е шефа!

Живял е повече животи, знае повече и най-важното - между преражданията знае какво му е нужно.


Относно първият пасаж от твоя постинг не си права изобщо, Пенка, защото ... Духът има ограничен избор - все пак и въпреки всичко - в кармичния си поток от прераждания.

И именно поради този факта, той не излиза от въпросния поток, поради което следва и ... "генетично-кармичния му избор" ... Rolling Eyes

И тъй като не е успял да научи в предишния си живот кармичния си урок, и е натрупал повечко карма в съответното направление, то той попада в съответната група подходящи индивиди при поредното си прераждането, където онаследява отново "грешките" си, за да научи - все пак - кармичиния си урок.


"Ако аз, примерно, имам "генетично-кармична обремененост" в този си живот за нестабилно здраве, гневливост,стремеж към доминацияя и т.н. и т.н., то това означава само, че това ми е било нужно." - цитирам те ...

Грешка ... това не ТИ е нужно, то ТИ е необходимо до толкова, до колкото да го разбереш като съответна грешка, която също е необходимо да елеминираш, т.е. отработиш или усвоиш, или я асимилираш.

В кармично отношение не поставяй нищо под съмнение, щото там няма "Грешки", а взаимозависимости и взаимосвързаности, като причини и следствия - нищо повече ...

Цитирам те отново: "Живял е повече животи, знае повече и най-важното - между преражданията знае какво му е нужно."

Не е важно колко животи е живял даден човек, това няма никакво значение ...Той трябва да научи не между преражданията повече, той трябва да стигне до прозрението за истинността на живота в съответното си настояще прераждане - именно в туй е смисъла на духовното самоусъвършенстване на личността.

А иначе колкото повече се преражда един Дух (човек), то това е толкова по-голямо и ярко доказателство за неговото несъвършенство и ... бавно духовно развитие - нищо повече.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:46 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Това са едни огромни глупости.Този учен би трябвало да го е срам.Потенцията за интелектуално развитие е едно и тя не може да бъде расово детерминирана, а това как ще се развие дадена потенция е съвсем друго и то е обусловено най-вече от средата - географска, обществена, семейна и т.н., обучението и възпитанието.Четох го и аз това и му се чудих на акъла.Уж възрастен мъж, пък се излага.Тези неща отдавна са доказани.Аз съм ги учила в Университета още през 80-те години.Да не говорим, че няма все още официално и единно научно приетно определение за "интелигентност", просто защото ако се приеме, че интелигентността е възможностат за най-оптимално обработване на информация с цел идеално взаимодействие с обкръжаващата среда, то тогава се стига до извода, че делфините примерно са по-умни от хората, защото в тяхната си среда те оцеляват идеално, а ние - не можем.Същият пример може да се приведе и спрямо бял човек, който го пускаш да оцелява в саваната.Абе изобщо - жълта преса, Кати.


Този учен,Нобелов лауреат явно хич не го е срам,но според същата жълта преса са го отстранили от длъжност в една водеща Ню Йоркска лаборатория заради расистките му изказвания и са отменили речта му в Лондонския научен музей,защото "отишъл твърде далеч в изказванията си".Поне се извини,като бил потресен от начина,по който думите му били "преиначени и извадени от контекст"/той бил "песимист за развитието на Африка"/и признал,че няма доказателство за подобно твърдение.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:50 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трябва да се стараем до достигнем истината ,може да не успеем в този живот,но ако опитваме и го правим със старание,в следващия ще успеем!Живеем различни животи,ти имаш твоя,аз моя ,той неговия и истината е една за всички,пътя просто е различен и е в зависимост от кaрмичната ни обремененост...!Така разбирам аз нещата,простичко ..с мои думи,така както го чувствам! Embarassed Rolling Eyes

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 11:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами аз под "нужно" точно това и имам в предвид.Нужно е, защото е необходимо.Тази осъзнатост хората рядко я придобиват в земния си живот, защото обикновено касае неприятни и трудни неща, които ни се ще да ги позаобиколим, или да не мислим за тях или направо да ги отричаме.Много по-лесно и по-приятно е да си мислиш, че ти си страшно добър и способен, а просто другите са ти криви, или пък нямаш късмет и т.н.Докато духът няма как да ги заобиколи.Ясно е, че животът е единственият начин да се отработи кармата.Точно затова писах, че се доверявам на избора на моя дух за този ми живот.Колкото и да е бил ограничен - все пак е избор.А моят единствен избор при сегашните обстоятелства е да живея така, че да отработя поне част от нужното - т.е. - в следващ живот да не повтарям първи клас.Сигурно звуча много опростено, но това за сега са "върховете" на прозрението ми.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 19, 2007 12:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Да не говорим, че няма все още официално и единно научно приетно определение за "интелигентност", просто защото ако се приеме, че интелигентността е възможностат за най-оптимално обработване на информация с цел идеално взаимодействие с обкръжаващата среда, то тогава се стига до извода, че делфините примерно са по-умни от хората, защото в тяхната си среда те оцеляват идеално, а ние - не можем.


Цитат:

Необходима е будност и осъзнаване във всеки един момент, за да се видят вредите от ума – това е единственият начин да се държи подобния на плъх ум в краката на Ганеша (Интелигентността) в човешкото тяло.

Тогава умът не вреди, нещо повече, ако мозъкът е добър той става мощен инструмент, тъй като интелектът функционира свободен от всички психологични обвързвания.

Слушането под натиска на миналото е само подсилване на „Аза”, което означава, че не си се отървал от „Аза”, за да си в пространството на Интелигентността на „Не-знанието”.


Какво по-точно казано и цитирано относно интелигентността може да има!

При делфините просто не съществува Аз-а!!!

Просто нищо ... Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov