НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 6:07 am Вижте мненията без отговор
Как да се храним правилно на работата
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 4:41 pm
МнениеЗаглавие : ??? ?? ?? ?????? ???????? ?? ????????
Отговорете с цитат

Това ни го изпрати Кати и лична аз реших да го качим като тема за разговор ... няма никакво значение, че съм вегетарианка.

Все пак всяко прекалено нещо води до какво?! Води до проблемииии ....



"Понякога кебапчето е по-здравословния избор от зеленчуковата салата.

Зевзеците биха казали, че "работа" и "добро здраве" са несъвместими понятия. Според нас обаче изборът е между две злини: да работиш и да си здрав или да работиш и да не си съвсем здрав.

Всеки нормален човек – колкото и да са разтегливи границите на нормалното, би предпочел все пак да е здрав, ако ще и да се налага да работи. А едно от условията за добро здравословно състояние е начинът, по който се храним.

И понеже на пръв поглед е трудно да се съвмести "здравословно хранене" и "напрегнат работен ден", ви предлагаме няколко съвета, които може да ви помогнат да го постигнете:

1.Важно е да синхронизирате режима на хранене с ритъма на работния си ден. Храненето трябва да е в зависимост от това, в кои часове е пикът на активностостта и работоспособността ви и в кои часове се чувствате изморена и сънлива.

Храната, богата на белтъчини (месо, риба, бобови растения) повишава обмяната на веществата и възбудимостта на нервната система. Приемайки такава храна, стомахът ви започва да отделя сокове и заради това, ако прекарвате цял ден в офиса, добро решение за обяд би била консумацията на месо с картофи, например.

Това обаче не е уместен вариант за вечерно меню, тъй като преди сън работата на стомаха е забавена и белтъчините се усвояват по-лошо.

Това, разбира се, не касае тези, които работят нощно време. Ако организмът е активен през нощта, е не само разрешено, но и нужно да се нахраните добре.


2.Ако работата ви е предимно умствена, то трябва да знаете, че това е свързано с напрегната дейност на нервите. За да дадете първа помощ на мозъка, носете винаги в чантата си шоколад.

Съчетаването на кафе с шоколад е отличен двоен стимулатор, който е много по-безопасен от цигарите.

Специалисти твърдят, че шоколадът и кафето, в комбинация, премахват главоболието и помагат срещу признаците на умората, като гарантира поне за час адекватни и бързи реакции и мисъл.


3. При физическа работа и студено време, заложете на мазна храна – мускулите имат нужда от друг тип хранителни вещества, за разлика от мозъка.
Ако работата ви е свързана с физическо натоварване, кебапчето е по-добър избор от зеленчуковата салата.

Мазнините отделят енергия и поддържат в тялото постоянна и нормална температура.

Имайте предвид, че е по-добре да осигурите на организма храна тогава, когато му е нужна, а не когато ви остане време."

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 4:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Спомням си още от училище,че мазнинните и въглехидратите са източник на енергия за организма,но тъй като мазнините се разграждат по бавно,то и ефетът с енергията идва по-бавно,но може би и трае повече време,докато при въглехидратите/чрез шоколада или други сладкарски изделия/ енергията се предоставя по-бързо.Така,че първият вариант е удачен за устойчивост на стъд/зимно време/,вторият при физическа или умствена активаност.Ако не се изразходи получената по този начин енергия,калориите се трупат под формата на тлъстинки.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 7:28 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Моята е лесна.Работата ми изисква да съм зла Very Happy , затова си стоя и гладна - така е по-лесно да си зъл.Ако си хапна на обяд една супа например, започвам да обичам цялото човечество и няма как да му взема парите. Wink Така че моята препоръка е : чай, чай и помежду тях - ябълка, круша или банан. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 7:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

имах една колежка,дето все се опитваше да гладува заради линия,ставаше непоносима и свирепа,като се появеше на местата за хранене.поне като беше решила да не яде,да си стоеше далеч от тях,за да не се дразни допълнително,ами си го изкарваше на кротко хранещите се като мен.Не можаше да се примири с мисълта,че моя милост нагъва по 2-3 до 4 филии хляб на обяд и съскаше по мен:"Вижте я,тъпче се като свиня,а си е все слаба.А аз една филийка не мога да хапна".После се прехвърляше на някой друг да му яде душицата.На мен не ми пукаше особено,само я подканвах да прекрати самоизтезанието си с глад,че да миряса,или да не ни гледа. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 7:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Е, Кати, ми то твоето е извън пътя!Аз чак дотам не съм я докарала, но стриктно си следя калорийната дажба за деня.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 7:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Wink Ей,поздравления за аватара,страхотен е!И аз напоследък не прекалявам,но засега не ми се налага да следя.А тогава бях по-активна - изразходвах и повече енергия - и умствена и физическа,та трябваше да си поддържам линийката да не поизчезна.И по темата - зимно време беше и голям студ в офисите ни,та като прибавим и психическото напрежение много ми се прияждаше шоколад и си угаждах по малко.Щом се стоплеше времето,вече не ми се ядеше. Cool
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 24, 2007 7:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мерси, мерси!Няма да проявявам излишна скромност - и аз много го харесах, затова и си го избрах за аватар.Имам чувството, че е моя снимка - в едно по-добро и по-красиво прераждане. Very Happy Тази снимка в комбинация с "Литургия" на Ера най-добре изразяват същността ми /или поне аз така го чувствам/.Пу, пу - цапнах се през клавиатурата и преставам да спамя темата.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 12:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Моята е лесна.Работата ми изисква да съм зла Very Happy , затова си стоя и гладна - така е по-лесно да си зъл.Ако си хапна на обяд една супа например, започвам да обичам цялото човечество и няма как да му взема парите. Wink Така че моята препоръка е : чай, чай и помежду тях - ябълка, круша или банан. Very Happy

penka,за да си съвсем зла режимът ти трябва да е:
чай-вода-чай-вода-вода-вода...
Итъй като ламите в тибет приемат всичко освен водата за храна,то може да махнеш и чая,ако злобата ти е малко Razz Cool

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
turta




Регистриран на: 03 Авг 2007
Мнения: 79
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 7:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
...Не можаше да се примири с мисълта,че моя милост нагъва по 2-3 до 4 филии хляб на обяд и съскаше по мен:"Вижте я,тъпче се като свиня,а си е все слаба.А аз една филийка не мога да хапна".... Cool
И аз те мразя, това е черна несправдливост, аз и от въздуха пълнея Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 8:43 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво искаш да кажеш с това, turta?! Кого мразиш и защо? Shocked Shocked Shocked
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 9:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Опппаааа ... Турта явно се опитва да се шегува, но ... шегата не винаги е така уместна, особено когато особено става въпрос за омраза!

Защото както няма благороден егоизъм, така няма и благородна омраза ... Cool

А що се отнася до теб, Пенке, не се надявай , че ще станеш по.зла ако останеш само на чай и полдове. Razz

Напротив ... получава се обратния ефект ... човек започва да се облагородява и става много сговорчив и добър, защото организма му се изчиства от отровните шлаките. Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 9:55 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Мерси, мерси!Няма да проявявам излишна скромност - и аз много го харесах, затова и си го избрах за аватар....


Чуден аватар. Само ако може, искам да питам нещо Embarassed От тази поза на благородното животно ли са прочутите ти синки от езда или от хоризонталното му положение? Rolling Eyes Embarassed Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 12:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

От нещо средно.В тази поза все още не мога да го овладявам.Ако реши да го направи, докато съм на гърба му, резултатът ще е много лошо падане.Разчитам на добри взаимоотношения, за да не го прави с мен на гърба му. Very Happy Но пък човек никога не е сигурен - в това е тръпката.Познатите ми ме обявиха за шантава, че така рискувам, след като веднъж наблюдаваха подобно хвърляне на ездач от гърба на коня - много лошо се пада, резултатите са от средни до тежки травми, може и смърт.Ама е красавец, нали?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 1:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

turta написа:
И аз те мразя, това е черна несправдливост, аз и от въздуха пълнея Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad


Wink Няма проблеми,аз схванах шегата.Не се коси,че пълнееш,тъкмо ще си "изолирана" от студа /това е и за другата тема,но нещата са свързани/. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 25, 2007 3:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ехххееейййй ... Турта ... само не прекалявай с тлъстинките ... трудно се завръзват или пък обуват обувките ... от личен опит го знам ... но добре, че сега съм си в идеалната форма на килограмите за височината ми ...

Така се чувствам просто превъзходно .. пък и на йогата ми помага страшно много, защото мога да се "сгъвам" както и накъдето се искам ... дори да се "връзвам" ... все още го могаааааа ... Razz Wink Laughing

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov