НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Апр 19, 2024 9:31 am Вижте мненията без отговор
Възможна ли е промяна
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
jori




Регистриран на: 30 Яну 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 30, 2007 1:48 pm
МнениеЗаглавие : ???????? ?? ? ???????
Отговорете с цитат

Здравейте! Имам познат, който живя една година без семейството си и отскоро има развод. Съпругата му не му позволява да вижда децата и всячески затруднява контакта му с тях. Искам да попитам ще се промени ли това положение, защото виждам, че той се измъчва и не знае какво да прави. Роден е на 2 април 1964 г.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
admin




Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 50
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 30, 2007 2:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте jori,
добре дошли в нашите форуми. Преди да зададете въпрос, моля прочетете за правилното ползване на форумите и по-точно частта за задаване на въпрос. Желая ви успех.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Яну 30, 2007 3:37 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???????? ?? ? ???????
Отговорете с цитат

jori написа:
Здравейте! Имам познат, който живя една година без семейството си и отскоро има развод. Съпругата му не му позволява да вижда децата и всячески затруднява контакта му с тях. Искам да попитам ще се промени ли това положение, защото виждам, че той се измъчва и не знае какво да прави. Роден е на 2 април 1964 г.


Обърнете особено внимание на точка 7 в тези правила! И си помислете защо той не попита за проблема си, а това правите точно Вие?! Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 9:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При развод задължително се определя режим на личен контакт с децата (за родителя на когото не са предоставени, в случая бащата). След като не е лишен от родителски права, той има правото и задължението да си вижда детето и да участва в отглеждането и възпитанието му. Не може да бъде лишен от това да си вижда детето. Exclamation Друг е въпроса, ако майката неоснователно възпрепятства контактите му с него. Тогава бащата следва да се обърне към компетентните органи. Ако наистина има желание, ще успее. Много случаи има такива когато единия родител не позволява на другия да вижда детето. Neutral Cool Така че не му берете грижата (на потребителката говоря). Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
jori




Регистриран на: 30 Яну 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 10:10 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
Зададох въпрос аз, защото знам, че той няма да го направи. Не надничам под чужди чаршафи. Хубавото чувство към този човек ме прави съпричастна към болката му. Нямам нечисти подбуди. Що се отнася до институциите и техните решения- живеем в България. Абсолютно неправомерно бившата му съпруга го лишава от контакт с децата. Те са малки, поддават се на манипулация.Скоро не само ще слушат измислиците на майка си, а и ще им вярват. За това става въпрос. Човекът има нужда от помощ и си мислех, че чрез форума ще мога да бъда с нещо полезна.


jori, това не е правна кантора, но виждам, че компетентно лице от нашите потребители Ви е дало много точен и подробен отговор!

Виждам, че и други достатъчно доброжелателни хора, също са си дали мнението!

Що се отнася до това, че не надничате под нечии чаршафи, лично аз не мисля, че е така!

Според законовите разпоредби Вие не сте точно човека, който трябва да се грижи за детето на въпросния Ваш познат или близък. Проблемите са си лично негови, както и на бившата му съпруга, тъй като детето е тяхно, а не Ваше. Вие не сте опълномощена с нищо, за да се опитвате да вземате страната на този баща!

Ако на него му е тежко да не си вижда детето, то този проблем трябва да си го реши той, а не някой друг човек, който няма никакви права над това дете! Т.е., лично той би трябвало да потърси помощ и компетентна юридическа консултация!!!

Считам разговора по тази тема приключен и в качеството си на модератор, ще Ви помоля да направите и Вие същото! В противен случай ще действам според установените правила на форумите ни!!! Idea
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 10:31 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Уважаемa,jori!

Когато нашите са се развели съм бил на 11 месеца,но смятам,че са постъпили правилно.Естесвено бях оставен на майка ми,която не бих казал,че ме е възпитала и оъгледала,какватро е презумцията на 3акона.А и след 7-мата година се усеща нуждата от мъжки пример.

Затова се успокойте!И нашите говореха против баща ми.И са прави,че има вина,но премълчаваха тази на майка ми.Макар и малък не изпадах в крайно отрицание.Не моислете,че децата са тъпи,немислещи и че лесно може да им промиете мозъка,особено ако говопрещият не е пример за подражание.

Ако децата са под 7г,то,предполагам,че не е толкова фатално за тях липсата на бащата.А м/у 8 и 14,ако не намерят от когио да се учат,то те сами ще си пот7рсят правата.Все пак това са общи постановки,но съм го преживял и трябва да Ви кажа,че понякога това е плюс-закалява характера.

Спомням си за "Детски съд" в Англия,документален филм.Майка искаше опт съда да отнеме правото на бащата да се вижда с детето.Причината-то живее при нея,но тъй като майката работи,то вечер е уморена ,за да обръща достатъчно внимание на сина си,който с нетърпение чака уикенда,когато е с баща си.Тя каза,че е лесно да си "чудесен родител" за 2 дни,след като цяла седмица си "почивал" и чрез забраната за виждане желаеше да получи онова,което получаваше като чувства бившия к съпруг.
Преди да продължите се поставете на мястото на съда и вземете "решение"!
Мнозина биха взели страната на майката,други -на бащата.А ето какво реши съдът.Той все старната на ...детето.Щом му е добре така,то има правото да го получава и за напред.

Не зная дали в България в в момента някой го е грижа за мнението на детето,защото "то нищо не разбира".

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
jori




Регистриран на: 30 Яну 2007
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 11:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря, AUDAN! Ще бъда благодарна на всички във форума, които биха споделили опит или дали съвет. Що се отнася до случая на моя близък, страхувам се, че той вече е обезсърчен. Така е, защото след всеки опит за контакт следват заплахи и към него, и към децата. Мисля, че много скоро те ще предпочетат да приемат поведението, което им налага майка им, вместо да бъдат тормозени. Твърдо съм убедена, че след време това ще се обърне срещу нея, но дотогава те ще са се отдалечили / ако не и забравили/ и от баща си. Чели сме и сме слушали за много подобни случаи. Лошото е , че държавата ни е безхаберна и не се грижи за децата. В нормална държава това не би могло да се допусне. Защото е ясно, че се уврежда детската психика, че някой ги лишава от един свят, който им принадлежи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 2:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Считам разговора по тази тема приключен и в качеството си на модератор, ще Ви помоля да направите и Вие същото! В противен случай ще действам според установените правила на форумите ни!!!

Вече дадох и аз мнението си относно проявената Ви загриженост към бащата на въпросното дете!!!

Можете да я прочетете по-горе в темата!!!

И запомнете следното: "Няма по-голямо зло от непожеланото добро!"

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
admin




Регистриран на: 01 Яну 1970
Мнения: 50
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 31, 2007 3:29 pm
МнениеЗаглавие : ?????????
Отговорете с цитат

В тези раздели от форума се стараем да помогнем доколкото можем, но има известни условия. Те са записани конкретно и не подлежат на обсъждане - все едно кой какво мисли и дали е съгласен, и дали е добронамерен, и дали е безкористен. Едното от тях е три имена и дата, месец, година на раждане. Друго едно вече сте го обсъдили. Тези условия се налагат не заради наше някакво любопитство - цял ден се занимаваме с хора и главата ни се върти от дати и имена, а заради специфичните начини на търсене на отговора на вашите въпроси.
Казали сме, че в тези форуми можете да получите окултен съвет, а не общи приказки. Казусът е предимно юридически. Виждам че сте получили квалифицирано юридическо мнение. Останалото е преливане от пусто в празно и не му е тук мястото.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov