НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:04 pm Вижте мненията без отговор
Скъпоценните камъни лекуват като билки
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Ное 15, 2007 2:44 pm
МнениеЗаглавие : ???????????? ?????? ??????? ???? ?????
Отговорете с цитат

Полускъпоценните камъни са не само красиви,а и полезни за здравето,разкрива пред сп."Бунте" Петър Федерер,който от 25 г. се занимава с гемология - наука за съожностните "стъкълца".За да подейства камъкът още по-бързо,той съветва:Поставете го за 5 мин. в чаша с минерална вода и я изпийте.Пуснете го в бурканче с крем и се нажете.

Тигровото око пази от кражби

Арабите и древните гърци наричат топлокафявия камък "бодигард".Тигровото око пази от кражби и наранявания,отнема негативните енергии.
Помага при главоболие,хормонални смущения,проблеми в бъбреците и черния дроб.Отнема напрежението при психически травми.

Аквамаринът лекува очи

Този камък е пазител на брака,любовта и хармонията във всички древни култури.Аквамарин значи съзидание.Той помага при очни и гърлени болежки,настинки,стомашни неразположения,хрема,реализира мечти.

Кехлибар срещу злини

Кехлибарът,наричан още бернщайн,се носи като амулет срещу всички злини.Той магнетично привлича щастието.Ако системно се лъска с кърпа,силата му се увеличава.
Кехлибарът помага при алергии,травми,обриви,ревматизъм.Ако бебокът си чеше венците с парче от него,зъбките му ще поникнат по-безболезнено.

Хематитът смъква кръвното

Графитеночерният хематит от древността се смъта за събрал в себе си силата на земята и божествената кръв.Той помага при всички болести на кръвта,вкл."шуртящ" месечен цикъл.Смъква кръвното налягане,премахва импотентност.

Аметистът бори мигрената

Този камък е ангел-хранител срещу всякакви облаци,отблъсква черната магия и предпазва от влечение към наркотици,придава яснота на съзнанието.Аметистът помага при мигрена,главоболие,кожни проблеми,безсъние и имунна недостатъчност.

Тюркоазът заздравява кости

Тюркоазът е най-почитаният камък за американските индианци - most към небето.Той помага при зъбобол,болести на гърлото и стомаха,заздравява костите.Ефикасен е при затруднения в общуването.

Планинският кристал чисти организма

Той е магически извор на сила,камък-пазител за древните римляни.Будистите го наричат "билет за просветлението".
Планинският кристал пречиства целия организъм,а в областта на психиката е мнoгoстърнен талант.
Освен че е красив,увеличава силата на останалите камъни,когато се комбинира с тях.Незаменим е при наднормено тегло,стрес и неврози.


_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Ное 15, 2007 3:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А пък АХАТЪТ е къмъка Пазител.

Пази човека от всякакъв род нападения - на духове, на крадци и т.н.

А ТОРМАЛИНА пък е къмъка на вещицата ... Laughing Razz Cool

Но ... предупреждавам, че с тези два камъка - за съответната цел - се работи много внимателно чрез специални заклинания и кодирания на същите. Twisted Evil

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Ное 15, 2007 3:35 pm
МнениеЗаглавие : Re: ???????????? ?????? ??????? ???? ?????
Отговорете с цитат

Ето ще малко инфо съвсем накратко и за другите познати скъпоценни и полускъпоценни камъни:

Как да овладеем силата на скъпоценните камъни ?

Скъпоценните камъни са твърди минерали със силен блясък и прекрасен цвят, които разлагат или пречупват светлината.

Бижутерите ги шлифоват и те задълго запазват

Те твърдят че, подходящият камък може да ви успокои при стрес,да проясни съзнанието ви , когато сте объркани, или да подсили действието на имунната ви система.

Скъпоценните и полускъпоценни камъни излъчват електро магнитно поле , което влиза в синхрон с аурата на човешкото тяло и помага за по-хармоничното регулиране на процесите в организма.

Други им приписват чудодейни своиства и вярват че им носят успех, богатство, любов и късмет.

Кръглият добре полиран кристал ви внушава онази увереност от която се нуждаете, за да постигнете набелязаната цел, да повишите либидото си или просто да осъществите някое ваше желание.

Едни ги носят като украшения , други предпочитат ритуалните методи. За тези които вяват в скъпоценните и полускъпоценни камъни ето и техните добродетели:

АВЕНТУРИН - премахва главоболието и успокоява очите.

АЗУРИТ - подсилва психиката.

АКВАМАРИН - предотвратява проблеми с очите, черния дроб, гърлото и стомаха. Помага на ума и логичното мислене, когато сме изправени пред умсвени предизвикателства.

АМЕТИСТ - спомага за добрия сън, успокоява при силни вълнения и подсилва интуицията.

АХАТ - подходящ за атлети. Поддържа енергията и провокира самообладанието.

ГРАНАТ - развива куража, себеуважението и самоувереността.

ИЗОМРУД - действа благотворно върху паметта и интелекта и помага за добрия сън.

КВАРЦ - привлича силата и енергията на светлината. Подсилва стремежа към духовност.

ЛАЗОРИТ - облекчава болката при артрит, ревматизъм и невралгий.

ЛИМОНЕНО ЖЪЛТ ТОПАЗ - контролира емоциите и възвръща смисъла в живота на човека.

ЛУНЕН КАМЪК - носи дълъг живот, щастие и честни приятели.

МАЛАХИТ - облекчава астмата, регулира нередовната менструация и действа като антидепресант.

НЕФРИТ - носи късмет и привлича приятели. Събужда лоялността.

ОБСИДИАН - подобрява въображението и засилва духовността.

ОЛИВИН - подпомага храносмилането, понижава температурата и помага на съня.

ОНИКС - подобрява концентрацията.

ОПАЛ - носи творческо вдъхновение при решаването на проблемите.

ПИРИТ - засилва кръвообращението и повишава съдържанието на кислород в кръвта.

РУБИН - увеличава жизнената енергия, подобрява кръвообращението и развива творческата активност.

САПФИР - засилва любовта, преданността, самооважението и чистотата на мисълта.

ТОПАЗ - облекчава венозните заболявания и венозното кръвно налягане.

ТЮРКОАЗ - предпазва от вредни вибраций и други психовлияния.

ХЕМАТИТ - предотвратява депресиите и болката причинена на емоционално-стресова основа.

ЦИРКОН - подобрява апетита и облекчава чернодробните страдания.

ЧЕРЕН ХАЛЦЕДОН - спира кръвотеченията и прави чудеса с откритите рани.

ЯСПИС - подобрява обонянието и предотвратява депресиите.




_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
sisike4i




Регистриран на: 31 Мар 2008
Мнения: 6
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 1:29 pm
МнениеЗаглавие : ????????
Отговорете с цитат

Маг Селена, чувала съм че Кехлибара предпазва от неативна енергия.
Можеш ли да ми помогнеш да си намеря естествен кехлибар
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 3:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не съм търговка на полускъпоценни камъни, sisike4i!

Пък ако искаш толкова да си купиш кехлибар, то можеш да потърсим инфо от гугъла къди би могла да се сдобиеш с такъв!

А иначе ето ти линк ЗА КЕХЛИБАРА, от който можеш да научиш повечко.

Ето ти и още ИНФО ЗА КЕХЛИБАРА

А това тук пък са КАРТИНИ ОТ КЕХЛИБАР

Приятно чететене и учене! Wink Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
sisike4i




Регистриран на: 31 Мар 2008
Мнения: 6
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 3:34 pm
МнениеЗаглавие : ????????
Отговорете с цитат

Благодаря Маг Селена. Търсих в гугъл ама не открих, пък и не знам доколко ще бъде истинско.Четох че е лесен за имитация
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 3:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В google.com има всичко,няма начин да не откриеш .... още като написах думичката "кехлибар" в търсачката ми излязоха доста сайтове с полезна информация ... Като този например :

http://solarb.hit.bg/statii/statia7.htm


Ако се потрудиш малко повече може и да намериш!!!

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 4:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Имам спомен от преди няколко години /може би 10/, че в Природонаучния музей в София вдясно от входа бяха изложени за разглеждане минерали, вкл. полускъпоценни камъни и дори продаваха такива като сувенири, сега не знам дали още го има това, при последното ми ходене там не обърнах внимание. Мога да попитам позната, която работеше като уредник в музея до преди месеци,/ но вече не/ и ако все още продават, ще дам инфо - все пак едва ли точно там биха предложили фалшификати и ментета.



_________________
Универсална рецепта няма, всеки сам трябва да намери пътя към върха...

Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 9:27 pm
МнениеЗаглавие : Re: ????????
Отговорете с цитат

sisike4i написа:
Благодаря Маг Селена. Търсих в гугъл ама не открих, пък и не знам доколко ще бъде истинско.Четох че е лесен за имитация


sisike4i, как ние с Диди и двете намерихме достатъчно инфо за кехлибара в гугъла и го качихме в постовете си с отправки към тази инфорамция - или и това не можа да забележиш???!!! - а ти не успя да намериш никаква подобна?! Shocked Sad

Странна работа, значи!!! Cool

Знаеш ли, че изобщо не ти вярвам?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 9:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Didi написа:
В google.com има всичко,няма начин да не откриеш .... още като написах думичката "кехлибар" в търсачката ми излязоха доста сайтове с полезна информация ... Като този например :

http://solarb.hit.bg/statii/statia7.htm


Ако се потрудиш малко повече може и да намериш!!!


Хм, че защо трябва да се труди, Диди?! Cool

Тя, sisike4i, дори не си е направила труда да прочете отправките, които съм й дала наготово в поста си, та в гугъла ли ще отиде да рови?!!!! Laughing Laughing :lol

Я да не изпадаме в крайности, де!

Не знам защо, но нещо не ми вдъхва много-много доверие тази sisike4i ... Confused Evil or Very Mad


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Сря Апр 02, 2008 5:16 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Апр 01, 2008 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Имам спомен от преди няколко години /може би 10/, че в Природонаучния музей в София вдясно от входа бяха изложени за разглеждане минерали, вкл. полускъпоценни камъни и дори продаваха такива като сувенири, сега не знам дали още го има това, при последното ми ходене там не обърнах внимание. Мога да попитам позната, която работеше като уредник в музея до преди месеци,/ но вече не/ и ако все още продават, ще дам инфо - все пак едва ли точно там биха предложили фалшификати и ментета.




Кати, не бъди чак толкова наивна, дееее ...!

Мислиш ли, че тази sisike4i е достатъчно искрена и доборнамерена към нас?! Cool

Аз защото не мисля подобно нещо.

Не може един човек на който му поднасяш готова информация на тепсия да заяви така просташки, че не е намерил такава в гугъла, след като аз и Диди сме намерили!!!

Кого поднася тя?! Мен, Диди, теб или ... себе си???!!! А?!

Едва ли пък не е чувала и за Природонаучният в музей "Земята е хората"!

Според мен тя е наясно с нещата, само дето ни будалка и поднася.

Я затова да отиде да си почива в някое тихо ъгълче ... Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Didi




Регистриран на: 29 Авг 2007
Мнения: 1542
Местожителство: Варна , морето ... сините вълни ! :)
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 02, 2008 9:28 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Направих си труда ,защото не искам да си мисли ,че тука сме се събрали будали ,дето не знаят какво е гугъл !

Тя ще ми каже на мен ,че не нямало инфо за кехлибар ... аз да не съм вчерашна !

Аз още като почна с въпросите си и най-вече като ви помоли да и помогнете с намирането на кехлибара щях да напиша няколко "приятни" редове ,ама викам "Аиде ще си замълча " !

Толкова задължения си имате и едва сварвате да седнете пред комп. ,остана сега и кехлибар да търсите !

Честно като го прочетох се смях на глас поне две минути !

Хората нямат граница,нямат усещане колко нагли стават понякога !

Кой нормален ще каже,че няма информация за кехлибар в гугъл - най-голямата търсачка в света .... !
Laughing Laughing Laughing

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 02, 2008 10:57 am
МнениеЗаглавие : Re: ????????
Отговорете с цитат

sisike4i написа:
Благодаря Маг Селена. Търсих в гугъл ама не открих, пък и не знам доколко ще бъде истинско.Четох че е лесен за имитация

Значи не си си направила труда да търсиш достатъчно. Никой с нищо не ти е длъжен все пак. Confused
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov