НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:39 am Вижте мненията без отговор
Тайнствената гора, в която не действат физически закони
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 23, 2010 11:44 am
МнениеЗаглавие : Тайнствената гора, в която не действат физически закони
Отговорете с цитат

Едно от най-загадъчните места на планетата е разположено в американска Калифорния. Там не действат някои закони на физиката.



Така например топките не се търкалят надолу, те се търкалят нагоре.

Предмети, които трябва да стоят вертикално стоят под определен ъгъл наклонени към земята, а хората могат да ходят по...стените.

Говори се, че първи са открили това място...индианците.

Повече можете да прочетете на тази страница Тайнствената гора в Калифорния

... а можете да видите също така на видео самите ЧУДЕСА...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 23, 2010 7:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А обяснението е ...

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 23, 2010 11:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Локално изместване на гравитационния център. Принципно, гравитацията сочи "надолу", към центъра на Земята, където би трябвало да е ядрото й от сгъстена плазма. Това ядро има много голяма плътност, и съответно много голяма маса. А както е известно, голямата маса помага на един обект да привлича други обекти към себе си (примерно, планетите обикалят около Слънцето, защото са привлечени от огромната му маса).

Но никой не е казал, че тази плътност (съответно маса и гравитационна сила) е равномерна навсякъде. Примерно, въздуха не е с еднаква гъстота навсякъде в пространството - затова се получават въздушни ями, в който става турболенция като пътуваме със самолет.

Значи сигурно и под тази гора има неравномерна плътност на земното ядро, която създава изместения гравитационен център.

Не съм физик - просто човек с развинтено въображение и логична мисъл. И на мен поне, такова едно обяснение ми се струва логично... Друг е въпроса, какво би причинило неравномерната плътност на земното ядро - земетресения? прокопаване на тунели? промяна във физическата структура на Земята с оглед на протичащите трансформации? Confused

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
ranja




Регистриран на: 23 Фев 2008
Мнения: 23
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 24, 2010 12:10 pm
МнениеЗаглавие : Няма начин да няма начин!
Отговорете с цитат

Не знам за обяснението, но трябва да се види на живо! По възможност. Много е интересно като ефект, но честно казано повече вярвам на нивелира...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 24, 2010 7:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:
Локално изместване на гравитационния център. Принципно, гравитацията сочи "надолу", към центъра на Земята, където би трябвало да е ядрото й от сгъстена плазма. Това ядро има много голяма плътност, и съответно много голяма маса. А както е известно, голямата маса помага на един обект да привлича други обекти към себе си (примерно, планетите обикалят около Слънцето, защото са привлечени от огромната му маса).

Но никой не е казал, че тази плътност (съответно маса и гравитационна сила) е равномерна навсякъде. Примерно, въздуха не е с еднаква гъстота навсякъде в пространството - затова се получават въздушни ями, в който става турболенция като пътуваме със самолет.

Значи сигурно и под тази гора има неравномерна плътност на земното ядро, която създава изместения гравитационен център.


Абсолютно точно, ясно и вярно обяснение - не е нужно да си физик за да го знаеш, нали?! Wink

Няма как да не е така. Smile

Всяко загадъчно и мистично явление си има и своето обяснение - стига да виждаш и разбираш нещата правилно.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 24, 2010 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Добро предположение, Валерия!

А ето и моето.
То е от нещо, видяно в книга, когато бях дете невръстно".
Тогава бях у съученик и книгата беше от рода "Занимателна наука за младежта".

Запомнил съм две неща. Едно от тях, мисля, е свързано с темата.
помня, че имаше рисунка с координатна система. Абцисата (Х) показваше промяната на електрическото поле. От физиката знаем, че имали електрическо, то ЗАДЪЛЖИТЕЛНО има имагнитно ( и обратното). Затова беше съвсем естествено ординатата (Y) да показва магнитното поле. Но координатната система беше ... триизмерна! И познайте изменението на кое поле показваше Z... - ГРАВИТАЦИОННОТО !

Какво излиза? Ами... излиза, че при промяна на електрическото и/или магнитното поле се променя и гравитационното!

Това обяснява левитацията, например, защото човекът е електро - магнитна полузатворена система, нали ?

Та, ако под това място има желязосъдържаща руда, както предположиха във видеоматериала, то е логично да има промени в гравитацията. А посоката на изместването му, сочи мястото на находището.


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 24, 2010 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ауди, тази триизмерната графика направо ми скри шапката... толкова просто, и логично, и така хубаво представено! Аз тази част от часовете съм я проспала, ако изобщо я е имало Embarassed

Е, мисля че с дружни усилия разгадахме тази велика мистерия Wink

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 24, 2010 11:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ейй, голяма работа сте вие двамата Laughing

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 25, 2010 3:47 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:
Ауди, тази триизмерната графика направо ми скри шапката... толкова просто, и логично, и така хубаво представено! Аз тази част от часовете съм я проспала, ако изобщо я е имало Embarassed
Тц! Нямало я е . Wink

Освен триизмерната координатна система, към тази статия имашеоще една рисунка ( или снимка, не помня точно). Беше ... ДИСК.
Съветските учени правели "летящи" опити с дискове.

Тъ-ъ-ъй! Rolling Eyes
Чудя се дали въпросните опити през 50-те години били успешни? ... Явно не били успешни, а МНОГО успешни и затова ... забранили всякакви публикации по темата.


Снимка : Правда.ру, 27.01.1999

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 25, 2010 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ммммииии...к,во да кажа аз с гайдата?! Sad

До тук сте изцяло в десятката - наистина, елементарно "Уотсън"... Wink Very Happy

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov