НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 10:20 pm Вижте мненията без отговор
Египет и пътят на душата
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 28, 2010 8:52 pm
МнениеЗаглавие : Египет и пътят на душата
Отговорете с цитат

Това е запис на предаването "Горещо" на Венета Райкова от 23,10,2010 г. с гост проф. Сергей Игнатов - министър на образованието и основоположник на египтологията в България.

Всъщност гостите са двама. Но дали е това, за което се представя, смятам, че домакините ще дадат мнението си

Магия и Наука

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
avb




Регистриран на: 11 Авг 2007
Мнения: 96
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 01, 2010 2:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аудане, аз не можах да гледам цялото клипче. В чужбина vbox-а не върви добре. Успях да сваля само една малка част от клипчето и да го изгледам. Не можах за съжаление да чуя до края тези интересни неща за древен Египет, които Сергей Игнатов разказва. Но останах втрещена от този екзорсист Shocked . Как в национален ефир ще обясняваш как се прави любовна магия и ще правиш препоръки какво да се прави? Нали всичко живо ще тръгне да го прави, просветено и непросветено....Както казваш ти, домакините ще кажат повече, но според мен един такъв уважаващ себе си "екзорсист" не бива да разпространява такава информация. Пак казвам не можах да го доизгледам, но това ми е мнението от малкото, което видях.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Дек 01, 2010 4:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

avb, можеш да го гледаш и тук (страницата на Нова телевизия).

Беше ми интересен разговора с проф. Игнатов, а що се отнася до магьосника... Според мен предложи един хубав миш-маш, с който сам по себе си не можеш да направиш кой знае какво. Той сам си каза, че се въздържа от подробности, за да не тръгне народа да се омагьосва. Не случайно единия от главния принцип на магията е да си мълчиш за това, което правиш. Но нека по-вещите се изкажат..

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 17, 2010 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Честно да си кажа просто се въздържам от всякакъв коментар, защото Магията е свято нещо и не е за показ изобщо пред обща аудитория! Confused Rolling Eyes

Затова и няма раздел тук, в нашите форуми за нея...

Вещите в тази област не плещят наляво и надясно за Магията - те просто я умеят, и...правят. Rolling Eyes Cool

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 17, 2010 9:01 pm
МнениеЗаглавие : Re: Египет и пътят на душата
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Това е запис на предаването "Горещо" на Венета Райкова от 23,10,2010 г. с гост проф. Сергей Игнатов - министър на образованието и основоположник на египтологията в България.

Всъщност гостите са двама. Но дали е това, за което се представя, смятам, че домакините ще дадат мнението си


И ти ли Бруте!?! Shocked

Избягвам обсъждането за темата магия в тези форуми, за да се избегне жмелакът, на който ставаме свидетели, както говори оня човек с броениците на врата. Истина е, че магията се използва и за това, за което говори. Но начинът на поднасяне на информацията не само граничи, а и се слива с дезинформацията. Няма да казвам кое е вярно и кое не, защото става въпрос за доста припряно поднасяне или по-скоро демонстриране на знания. Със знания в тази област всеки може да се сдобие, с познание - малцина.

В тези форуми се стремим, или поне така си мислех, преди да попадна на този пост, към познание.

Не веднъж съм се опитвал да намекна, че магията е духовен житейски път. В този смисъл не е нещо лошо. Не че не може да стане. И пак в този смисъл господин министърът е много по-близо до истината за магията. Макар и да не ми е за първи път да срещам твое мнение за Занаята. Занаятът е едно възможно изражение на Пътя.

Каквото съм имал да казвам за магията, казал съм. Ако има нещо ново за казване, казвам и без подсещане.

Съжалявам, но не бих искал да правя от пътя, на който така или иначе съм се посветил ОП-ска атракция. Не желая нито да го обсъждам, нито повече да бъда въвличан в оценки и отсъждания. Има други форуми, където се обсъждат най-подробно магически рецепти, ритуали и прочие... Който търси точно това - там. Не казвам, че хората там са добри или лоши - просто това им е интересно, с това се занимават.

Искрено се надявам да съм бил дотолкова изчерпателен, че да не се налага да повтаряме подобни обсъждания.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Дек 17, 2010 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за мнението ви!

Интересуваше ме дали министърът е насно с истината или се заблуждава.

А гонячът на демони ... получих го бонус. Ама все още не знам как да изрязвам ненужното от клиповете, затова ги пускам цели.


_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Дек 18, 2010 1:27 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
...А гонячът на демони ... получих го бонус. Ама все още не знам как да изрязвам ненужното от клиповете, затова ги пускам цели.



Да де, ама близо 45 мин. си е много време за губене и слушане на близо 30 мин делирични брътвежи... Ама като се замислиш, бонусът ти е загубил и губи много повече време - години, живот, животи... Rolling Eyes

Най-страшната магия си е невежеството, слепотата, непробудната дремота на органичния портал или биоединицата, ако питаш мен. Тя определено те държи като мъртъв до момента на настъпването на физическата смърт. Няма смисъл мъртъвци да ядат сърца, дроб, бъбреци и прочие човешка карантия, за да убият мъртвец. Безсмислено е поне колкото интервюто на чичко-броеничко.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov