НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Май 03, 2024 3:56 pm Вижте мненията без отговор
Какво правите когато сте объркани?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:18 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

SmileИ аз съм се опитвала да изключа, но трудно ми се е удавало, особено когато има натиск от страна на други хора, очакващи по-различна реакция.Моите опити за запазване на поне привидно самообладание са се възприемали като проява на "непукизъм" и недостаъчна заинтересованост. Много затормозяващ фактор.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 10:14 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За да изключиш, или трябва да останеш сама или да се научиш да игнорираш всичко и всички около теб. Второто е доста трудно, но когато си наистина объркан "изключването" може да стане и без да го искаш. Нещо като рефлекс или като инстинкт за самосъхранение, незнам точно как да го обясня. Представи си че си много уморена, сядаш в автобуса, отпускаш се и заспиваш, т.е. спираш да се интересуваш, че те гледат един куп народ. Не виждаш хората, не чуваш шума, изобщо не мислиш за нищо, просто спиш. Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
adidessi




Регистриран на: 03 Яну 2007
Мнения: 58
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 10:17 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В конкретния случай си буден, но въпреки това си спрял мислите си. Много е особено, но помага повярвай ми! Smile

_________________
ЖИВОТЪТ САМ СИ НАМИРА ПЪТЯ!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 11:19 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Всъщност състоянието ми е познато /така поне си мисля/, но явно не съм се възползвала от него за намиране на решение, помагало ми е просто за възстановяване на псхически сили. Благодаря! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 11:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Добър вечер на всички!!! Very Happy
тази вечер съм на лице/доста време ме беше хванала липсата,но наваксвам/ Very Happy всеки път като съм объркана ми се иска мозъкът ми да изключи да мисли, ама то става обратното-както му викат с ум се боря.аз вместо да спра да си задълбочавам мислите те все по-вече ми "замотават"главата.най-добрия вариянт за да спра да мисля много е вниманието и мислите ми да са изцяло ангажирани с работа,но........ нали все някога трябва и да се спи и тогава започват кошмарите именно с объркването ми и става още по-голяма обърквация. Confused та така явно ще трябва да спра да се "шашкам" и да приемам по-спокойно всичко объркано около мен.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 11:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

При мен, когато съм преуморена и блокирала, се задейства една доста странна последователност. Първо в главата ми препускат бясно и много бързо кадри /като от филм/ на препускащи конници с доста кръв, сеч и насилие.Картината е доста ясна /аз съм част от тези конници и усещам тропота на конете и лудия бяг, кръвта, сабите и стръвта да сечеш и колиш/. Когато това отмине, съзнанието ми се изпразва и потъвам в някакво нещо като "зяпане".Не мисля за нищо, а само усещам. Мога дълго време така да "зяпам" залеза, или някоя муха, или нещо друго.След това идва прояснението. На сън ми сработва почти същия механизам, с тази разлика , че от "зяпането" на сън излизам с взети решения, или поне с доста ясна визия за дадена ситуация.Затова в офиса ми се смеят, че сънувам "служебни сънища", след които се появявам с готово решение.Обаче, да ви кажа, това с конницата е ужасно, но и доста ми харесва!Устремът е страхотен, както и това да се чувстваш част от нещо, което е много силно и целеустремено.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 12:40 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Здравей,Танчето, тъкмо се чудех къде се загубихте с Мегънчето, и неяот доста време я е хванала липсата.Много интересни неща разисквахме тези дни във форума, вече си ги преслушала сигурно.Ние тук си говорим разни неща, ама последната дума какт винаги ще бъде на Маг Селена, та чакам с нетърпение да видим какво ще ни каже, особено по последната актуална тема Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 12:20 pm
МнениеЗаглавие : ????????-?-?!
Отговорете с цитат

Този път ще се опитам да кажа виждането си, без да опитваме да сложим окончание или венец на една такава безкрайна тема. Laughing

Както вече ви е известно, смятам, че хората знаят чрез своето вътрешно виждане или интуиция, какво ще им се случи, ако направят или не направят това или онова.

Затова според мен можем да гледаме на объркването, като на състояние в което влизаме напълно доброволно, за да избегнем отговорността за случващото ни се и да речем "чакай сега, каква я мислех, каква взе та стана". Решението, пак според мен, е да поемем отговорността си. Без да се самонаказваме и изтезаваме, а с чисто сърце и съвест.Very Happy

Прекратяването на вътрешния диалог или иначе казано на мислите е много добър подход, тъй като не ни дава да се крием зад тях и ни изправя пред истината, а тя е - "трябва да откликнеш на ситуацията, създадена не без твоето активно или пасивно участие". Cool

Да си призная, малко се притеснявам да не "убия" темата с това мое си мнение, но така виждам нещата. Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 12:46 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мисленето и дългото разсъждаване когато сте объркани, може само да ви обърка още повече ... нищо друго!

Но ... когато "конницата на мислите спре" идва покоя, след него релаксацията, а после - съзнателно или не - още повече, че вие го доказвате - настъпва онова безкрайно и толкова приятно нещо ПУСТОТАТА!!!

Когато се докоснете до нея - съзнателно или не - решението вече е достигнало до съзнанието ви! Няма значение дали ще бъде постигнато по време на сън (въпрос на нидра йога!), в полусънно състояние (въпрос на вид медитация!) или ... в будно състояние, но в несъзнателна медитация!!!

Е ... това, разбира се, е нормалния механизъм на защита и излизане от създалата се ситуация! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 25, 2007 10:52 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
SmileИ аз съм се опитвала да изключа, но трудно ми се е удавало, особено когато има натиск от страна на други хора, очакващи по-различна реакция.Моите опити за запазване на поне привидно самообладание са се възприемали като проява на "непукизъм" и недостаъчна заинтересованост. Много затормозяващ фактор.


kati, може би е добре в подобен случай да не се впрягаме чак толкова от реакциите и очакванията на другите, а да се стремим към решението, към което ни води вътрешната ни хармония, и да сме спокойни и уверени в избора си. Тогава няма и да се затормозяваме. В крайна сметка и във всяка ситуация има винаги поне един недоволен. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 25, 2007 10:54 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Гледай сега, забравих Embarassed

А останалите, ако могат, да си го решат по-добре без да ни забъркват Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 25, 2007 10:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Какво правя когато съм объркана... Rolling Eyes ?
Чувствам се объркана, когато съм поставена пред много сериозен проблем! Обикновено след голяма главоблъсканица през деня решавам хубавичко да се наспя и едва на другия ден да взема някакво решение, ако съм го измислила Smile! Както казват хората "Утрото е по мъдро от вечера"! Ако проблема е прекалено сриозен ми трябват малко повечко утрини от едно, но определено се опитвам да не мисля за възникналия проблем, защото на работното си място нищо не мога да измисля, а само преча на работата си и така нито мога да свърша нещо като хората, нито пък и проблема мога да си реша!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
valeria-anita




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 49
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 26, 2007 8:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Това е интересно, Меган, мислех, че само аз правя така. Когато съм объркана "се скривам някъде и чакам да ми мине". Не вземам никакви решения, а чакам да дойде някое по-мъдро утро. Изградих си този модел на поведение след много други неуспешни опити. Но много внимавам да не мрънкам на някого, защото нито на мен ми олеква, нито ми се предлагат готови решения, а срещам напълно логично досада.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 26, 2007 12:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравейте Меган и Валерия-Анита( особено ти!!! Razz )!

Това също е "изход", но... не е за предпочитане !

Я опитайте като adidessi, penka, viki, kati ...ако имате желанието, разбира се! Ако искате ... пък е още по точно казано!

Защото това, което правите вие води до страх и несигурност! А после и до още по-голяма обърканост ... сами казвате, че понякога ви трябват повече от една утрини! Wink Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пон Фев 26, 2007 7:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не... аз не се крия! Просто когато нещата не зависят само от мен и за разрешаването на проблема трябва време, предпочитам да не мисля за него, защото само се измъчвам и дефакто нищо не мога да направя! Затова ми е адски неприятно, когато трябва да свърша нещо, а то зависи от дадени действия на друг човек Sad Rolling Eyes ! Когато съм сама, поне мога да си "троша главата" без огризения Laughing Razz ! И обикновенно не му мисля много много, а действам Wink /все пак зависи и от проблема Rolling Eyes /!

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov