НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Май 18, 2024 12:27 am Вижте мненията без отговор
УЖАС!!! "Библия на психопата"?!
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 5:59 pm
МнениеЗаглавие : ????!!! "?????? ?? ?????????"?!
Отговорете с цитат

Кристофър Хаят е виден световноизвестен специалист по експериментална и клинична психология и има дългогодишна практика като психотерапевт. Автор е на много книги по психология, самоусъвършенстване и западна магия, и не само ... !!!

Написал е "The Toxick Magician", която буквално е наръчник за психопати! В България е издаден нейн съкратен вариант под заглавие "Библия на психопата".

Ще ме попитате защо искам да цитирам отделни пасажи от книгата му?! Ще ви кажа ... Спомняте си в онзи форум какво беше, нали?! То беше така заради едни "психопати" ... някои от вас знаят кои и какво им се случи впоследствие. Случаят "Елиза" буквално ме разтресе и това е повода да предприема отварянето на настоящата тема, за да не се подвеждат и други като нея ...

Ще ви дам само някои основни цитати от "Библията на психопата", за да имате беглата представа какво представлява все пак той!!!

Бъдете готови! Започвам ...



"ПСИХОПАТ: "Индивид с разстройство на личността, насочено против обществото и проявено най-вече като агресивно, отклонено от обичайното, и престъпно или безнравствено поведение." - The Amerikan Heritage Dictionary

В реалния живот има голям брой опертивно действащи психопати, които винаги остават скрити от очите на публиката. Някои от тях изобщо не биват идентефицирани като такива, понеже са твърде изкусни в своята работа (т.е. просто не могат да бъдат изобщо разобличени). Нещо повиче - никога не са определяни като психопати. Те не демонстрират неприемливо криминално поведение (не забравяйте, че особено ясно изразеното криминално поведение обикновено се възприема като един от основните характерни белези за определянето на психопата като такъв), поради което биват считани за приемливи и дори ценни членове на обществото.

В частност книгата се обръща към една порода със специална психична изява, която наричаме с равнозначните имена на "Токсичния Маг", "Практикуващия" или "Манипуланта". А за най-изтъкнатите от тях говорим просто и почтително като за "Маестрото".

Той (или Тя), както впрочем е при всички психопати, познава естествената патетика и приповдигнатост на човека и си служи с нея, както може. Но отива и по-далеч: насърчава "хомо нормалис" да не отстъпва от човешката си природа, т.е. да води оня живот, който Томас Хобс определя като "скотски, мръсен и кратък". Той просто ПОДТИКВА ЧОВЕШКАТА РАСА КЪМ ПРОПАСТТА. Прави всичко, което умее, за да помогне на вида да се самоунищожи, като даде възможност на природата да продължи с нещо друго (или други).

Той е "маг", КОЙТО НАЛАГА ВОЛЯТА СИ И ПОСТИГА ВСИЧКО; също е и "отровител", която крайна цел е унищожението. "Токсичния маг" (разбирай психопата!!!) безпогрешно "докосва" жертвата си и се оттегля, също като майстора на бойните умения. А жертвата така и не разбира, че е била ранена - фатално или почти. Той никога не се притеснява, че е злонамерен и умишлено твори зло. От гледна точка на обществото той е най-лошия от всички психопати, защото съзнателно върши своето Дело. И така не попада в рамките на приетите дефиниции, с които другите определено биха искали да подчертаят неспособността на психопата за самоконтрол. А "Токсичния Маг" осъзнава чувствата и действията си. И именно това го прави особено опасен!!!

Заложената сила в кодекса, който определя поведението на "Практикуващия" (разбирай отново вида психопат!!!) както и желанието на последния да помогне за успешното настаняване на "Токсичността и Хаоса" в мисловната "кутия" на стоящия до него, водят до обичайния резултата - ПАРАНОЯ! Колкото повече помагаш на съседа си, приятеля си ДА ПОЛУЧИ ЖЕЛАНОТО ОТ НЕГО, толкова по-бързо се разраства параноята и безпокойството му (на съседа и приятеля, разбира се!!!).

Силата на смъртта не се изразява само в прекратяването на живота: смъртоносния изход неизменно се приема за нещо "друго" и принуждава повечето хора да долавят някаква дистанция между себе си и тяхното "тук и сега съществуване". Смъртта е своего рода отчуждаване - последната развръзка с фатален край.

Токсичният Маг обаче знае и друго. Известно му е, че ако необходимите сили са приведени в действие, смъртта се превръща във въпрос на избор.

Ако притежава нужната организираност на мисълта, АКТИВНОТО ДЕЙСТВИЕ НА ВОЛЯТА и куража да приложи силата си, той незабавно ще установи надмощие над своите съперници (и ще ги направи свои жертви). Ето как му се предоставя възможност да печели време. А нима печеленето на време не се оказва най-забавната дейност с изопачена същина?

Нерядко сътрудничеството се оказва най-доброто средство за установяване на надмощие и контрол.

Почти всички хора познават сякаш комичното желание да видят собствената си гибел и разруха. Това слага край на оплакванията и запълването на времето с глупотевини. Все пак, наситиш ли с нещо времето, ти му даваш напрежение.

И не забравяй, че онези, които не приемат с желание и готовност този свят на принудително съгласие, рано или късно ще попаднат в графата на неудачниците и психопатите.

Помагай на другите да постигнат желаното от тях. Това е най-коварния способ за пълното им унищожаване. Те отиват моментално в периферията и в повечето случаи се превръщат в същински никакъвци.

Тези индивиди (психопати-манипулатори) умеят да увеличават силата си, но така, че все едно нямат никаква представа за онова, което вършат. Процесът на осъзнаване (на манипулирания индивид) не пречи на дейността им. Един от начините те да бъдат разпознати е да се върви по следите на върволицата от хора, останали след тях - повярвалите в оказаната им помощ. В дествителност тези хора са били зомбирани за да могат по-късно да бъдат употребени по един или друг начин, за да се стигне до заветния Пандемониум - свърталището на зли духове.

"Маестрото" знае добре колко струва властта над психичните сили на другите.

Неочакваните сблъсъци стават навсякъде. Изключително приятна е подготовката, необходима на добрия "Манипулант". Всеки ден от сутрин до вечер - можеш да налагаш волята си над другите; при инжектирането й можеш да използваш тяхната глупост, неосъзнатият им стремеж да бъдат лъгани и още нещо, коет ое много важно: ПОТРЕБНОСТТА ИМ ДА СЛУШАТ ЛАСКАТЕЛСТВА, макар и да не вярват на нито една твоя дума.

Всеки обект може сам да те насочва как да попадне под властта ти, като ти помага с усилията си да се превърне в РОБ НА ЧУЖДА ВОЛЯ! Повечето хора са петемни да бъдат контролирани, макар и да не навиждат мисълта за това.

Запомни: един от най-добрите начини да получиш желаното от теб - независимо какво е то - е да помагаш на другите да придобият онова, което "бръмчи" в главите им и по внушение на каприза си да мислят, че го искат.

За обикновените хора човешкият живот е твърде сложен, а те трябва да се справят с най-различни задачи и обстоятелства, докато истината се намира почти на другия полюс. Токсичният Маг знае как да внася светлина и да обяснява постъпките и готовността на своят ажертва, така, че да я накара да реагира съобразно с основните му желания и стремежи."



Приключих ... оттук нататък говоря аз.

Тук искам пак да ви напомня, че това са само отделни цитати, които нямат нищо общо помежду си. Те са отделни кратки определения за психопата, поведението на който не бива да се барка със социопата, защото социопата просто убива в пълния смисъл на думата много бързо жертвата, докато психопата се "храни" с жизнените сокове на глупавата си жертва. Психопата в никакъв случай не е глупав, той е хитър, умен, находчив, ловък, гъвкав, начетен, прекалено ерудиран, с висок интелект и много често с по 2-3 висши образования. Психопата е изключително сладкодумен, крайно убедителен, привлекателен, магнетичен и използва всичките свои предимства пред невежата си, глупава, ограничена като интелект, а отгоре на всичкото и доверчива жертва. Лично аз казвам, че той е "Великия Манипулатор!"

Къде можете да го намерите най-често?! Ами ... в чата!!! А къде са неговите жертви най-вече ... ами пак в чата!!!

Ще ви помоля да поразмишлявате и да си дадете мнението дали все психопата може да бъде разпознат?! И как може да се защити от него човека, наречен "хомо нормалис"?!

Очаквам ви!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 8:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Странна работа ... чете се и се мълчи! Sad

Не знам как да разбирам всичкото това! Sad Не разбирате смисъла на написаното ли или просто ... не ви интересува ... или ви се мързелува?!

Що ли ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 8:42 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Интересувани и то много,/говоря за себе си, ама предполагам, че и сдругите е така, поне повечето от "дежурните" тук.Аз се мъча да да осмисля някои неща - за познатите ми, обкръжението ми, известни личности, "постоянното присъствие " по кабеларките /сещате се/,за чата имам по-малко впечатления.Много е трудно - някои като че ли лесно могат да бъдат разпознати по по-очебийни признаци и качества, но други сигурно не.И веднага изниква въпросът - как да ги разпознаваме в реалния живот и да се предпазваме от такива хора да не ни подведат по някакъв начин точно с описаните си действия и способи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз го прочетох и се успокоих-не съм психопат,поне според цитатите...засега!

Обаче е трудно да се разбере дали онова,което някой иска е добро за него в дългосрочен план.
Пример.
Срещам човек,който,според мен,върви по грешен път.Мога да следвам пътя на Маестрото и да го насърчавам с думи от рода:"Само,който нищо не прави,не греши!",но няма да го направя.И то от чист егоизъм!3ащото ако тоя човек има проблем,то рано или късно ще се отрази и в/у мен-малко общество сме.
Т.е. аз мяма да го подкрепя,докато не сметна,че е тръгнал на "прав път".Обаче ...ако и двамата грешим,то си трупам точки в утежняването на поне неговата карма(а най-вероятно и моята).
Тогава!Да не правим нищо,защото можем да сгрешим и това е психопатия...Ама че работа!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
viki




Регистриран на: 01 Яну 2007
Мнения: 176
Местожителство: Пловдив
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 10:41 pm
МнениеЗаглавие : :)
Отговорете с цитат

Rolling Eyes не схванах голяма част от написаното и може би затова се обърках доста... четейки обаче всички тези цитати... се сещам за разните му там сектантски учения... чувала съм че всичко в тези учения е толкова логично изложено че едва ли не веднага ставаш сляп последовател... само след няколко проповеди (или там както се наричат)... но защо и как точно се случва това не мога да си обясня... как да се предпазим от тях като трудно се разпознават... как да запазим себе си в това информационно море ... как като всичко звучи толкова логично ???

_________________
<< За да видиш дъгата, трябва да се примириш с дъжда >>
<< Това, което не ни убива ни прави по-силни>>
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 10:54 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На мен това ми звучи като "наръчник на пътуващия търговец".Повечето от тези похвати са стари като света и отдавна са описани и изучени, кокто и се препоръчват на току-що постъпилите в дадена фирма при контактите им с клиенти с цел продажда на даден продукт или услуга.Мисля, че единственият начин човек да се предпази от подобни похвати и влияния е да е наясно със себе си и собствените си цели и желания, да има вяра в собствените си преценки и винаги да оглежда критично това, което му се поднася, особено когато му звучи като пълната и неотменна истина /а ако е сладка, лесна или приятна за "смилане" - да бяга по-далече, защото по закона за всемирната гадост, или т.н "закон на Мърфи" нищо лесно или приятно не е полезно/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 10:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Доколкото ми е извстно на мен, сектите се разпознават по това, че има известна доза стемеж към подчиняване на волята на привлечените - много напътствия и ограничения, вменяване на разни постулати като най-правилните. Чувала съм и съм чела, че на живо действат и с някакви техники за влияние на подсъзнанието или чрез някакви психотронни методи, иначе как да си обясни човек, че разумни и интелигентни хора попадат под тяхното влияние до такава степен, че се променят до неузнаваемост - зарязват семейство и деца,отказват се от нормалния си досегашен начин на живот, жертват всичко в името уж на Бога или на в каквото са повярвали изведнъж фанатично.
Мисля, че класически пример за психопатите в написаното са може би световните диктатори /Хитлер,Сталин, някои съвременни с печална слава,но не съм сигурна/. За съжаление и по-обикновени и близки хора може също да попадат в тази категория - четейки разпознавам отделни личности които познавам лично, много ми се иска тук да не съм права.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Фев 22, 2007 11:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
На мен това ми звучи като "наръчник на пътуващия търговец".Повечето от тези похвати са стари като света и отдавна са описани и изучени, кокто и се препоръчват на току-що постъпилите в дадена фирма при контактите им с клиенти с цел продажда на даден продукт или услуга.Мисля, че единственият начин човек да се предпази от подобни похвати и влияния е да е наясно със себе си и собствените си цели и желания, да има вяра в собствените си преценки и винаги да оглежда критично това, което му се поднася, особено когато му звучи като пълната и неотменна истина /а ако е сладка, лесна или приятна за "смилане" - да бяга по-далече, защото по закона за всемирната гадост, или т.н "закон на Мърфи" нищо лесно или приятно не е полезно/.


Smile Smile Smile И аз минавах на подобно обучение, но такъв вид работа не ми се удава, нямам качества да убеждавам хората и да успявам да ги проагитирам колко е полезно за тях, всеки не става за това, липсва ми вродено нахалство.В конкретния случай се касае действително за полезна и достъпна услуга/лично съм се убедила в това/ и ни обясняваха, че трябва проучим нуждите и възможностите на потенциалния клиент и да се съобразим с тях. А плъзналите преди време мобилни търговци на разни "джунджурии" по улици, фирми и по домовете бяха толкова обиграни, че и мен ме зарибяваха докато се усетя да си купя някоя и друга дреболия / напр.вибриращ гребен с батерия да ти масажира главата докато се решиш - хитро! - активизира ти кръвообращението на главата за хубава коса и да ти "се размърда мозъка"/.После се научих да ги отрязвам такива, ама колко съм им се възхищавала на умението да те "зарибят" не е истина! Завиждах им, че не мога и аз като тях. Sad
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 23, 2007 12:58 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
На мен това ми звучи като "наръчник на пътуващия търговец".


Напълно съгласен!!!
Хора,живели в САЩ(в Канада е малко по-скучно и безопасно)разказвали,че там всеки гледал на другия като потенциален купувач,дори на хората от семейството си.
Те т'ва ако не е патология!

"Парица е царица!",както казал сърбин на Щастливеца в Чикаго(чудно как с една учителска заплата ходил до Там и Обратно....)

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 1:09 pm
МнениеЗаглавие : Re: :)
Отговорете с цитат

viki написа:
Rolling Eyes не схванах голяма част от написаното и може би затова се обърках доста... четейки обаче всички тези цитати... се сещам за разните му там сектантски учения... чувала съм че всичко в тези учения е толкова логично изложено че едва ли не веднага ставаш сляп последовател... само след няколко проповеди (или там както се наричат)... но защо и как точно се случва това не мога да си обясня... как да се предпазим от тях като трудно се разпознават... как да запазим себе си в това информационно море ... как като всичко звучи толкова логично ???


Като се "вслушваме" в себе си, а не в желанията и стремежите си. Като се опираме на познанието, а не знанията и ерудицията. Като търсим истината навътре в нас, а не извън нас - и щастието, и истината и всичко необходимо е там.

Тогава ще спрем да търсим и ще намерим. Защото все търсим някой, който да ни спаси, да ни поеме живота, да ни защити и приласкае, да почисти след/пред/около нас и да ни обещае райските видения и преживявания и да ни поведе за ръчичка - това са глупости.

Пълним ли си главите с подобни глупости, няма как да се опазим нито на едро (от секти, "духовни учения" и т.н.), нито на дребно (от поредния психопат, изпречил се на пътя ни, за да използва поредното ни желание като повод да ни отсече главата от глезените).Cool

А за объркването, прочети в темата за объркването Wink

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
reveta




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 826
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Основната разлика между така наречените секти и традиционните религии се корени в това че сектите в крайна сметка вредят на членовете си и се движат на ръба на... закона. Традиционните религии като философски системи по скоро подпомагат оцеляването за разлика от сектите, които използват традиционната религиозна нагласа на хората за лична изгода на водачите си...
Знаем какво става с имотите на доброволните самоубийци от разните секти и каква е ползата на водачите им от тези самоубийства. Sad Както и че всичките по един или друг начин проповядват комуната, което ще рече предоставяне на цялото имущество на членовете на комуната, респ. на водача и които е на върха на йерархията.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мииии ... те също са в категорията на психопатите! Не се ли сещаш, reveta?!

Помисли си малко и ще видиш, че е така! Rolling Eyes

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 24, 2007 9:43 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ами аз като се позамисля то май и "новобогаташите",които не са си изкарали многото парички с физически или умствен труд спадат към тая категория на психопатите?по горе описаната "епикриза" на това ме навя в мислите.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 25, 2007 1:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За съжаление ... съвършено права си, tan4eto77!

АЛЧНОСТТА е най-страшната диагноза на света - след страха!

Дори аз пък си мисля, че АЛЧНОСТТА е много по-страшно патологично заболяване, отколкото страха ... Sad Rolling Eyes

Но релацията е двустранна - психопата търси слабото място на жертвата си в желанията й, а в крайна сметка благодарение на собствените си желания би могъл и да забогатее,което го прави пък още по-опасен, защото богатството предполага и власт!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
tan4eto77




Регистриран на: 27 Яну 2007
Мнения: 555
Местожителство: Разград
Пуснато наПуснато на: Нед Фев 25, 2007 11:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

моето последно наблюдение около тия "психобогаташи"е че те самите се заплитат в алчните си конци и стават още по опасни за самите тях.много жалка картинка се получава-власт,страх /дори от сянката им/,и голяма психоза.в един момент толкова се забравят че бързите парички изчезват/побъркват се да ходят по "гледачки"защото все някой нещо им е направил-ами като не им идва на ум че сами си го правят/.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov