НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Чет Май 16, 2024 2:09 am Вижте мненията без отговор
Как да разпознаваме любовните знаци ?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 10:45 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не само аз съм на това мнение ... това си бяха лично мои изводи, докато не срещнах Гуруджи Лахири в живота си!

Той ми даде възможността да разбера, че съм на прав път!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Мар 27, 2007 10:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
INDIGO, не мисля че в любовта може да се греши. Тя не е изпит. Тя е състояние. Ако я има - всичко е вярно. Ако я няма - можем да говорим за грешки, измами, заблуди, ревност и т.н. - пикантерия.



О, напротив! Именно Eротас - έρωτας (ο) - земната чувствена сексуална обич, любов е тази, която ни тласка в океана на емоциите. А емоциите са желания, чувства, усещания. Заблудата, ревността, измамата и прочие са плод на нашите желания. Нашето желание е предопределено, като движение. Ние сме движени от чувства, желания и те са проявления на нашият живот. Ние сме изтъкани от чувства.
Къде е Духа в тези желания на човека?

Телима е гръцка дума и означава Воля, Закон. В цифри тя е равна на числото 93!
В цифри според гръцката гематрия е равна на 93 и думата Агапи - Любов!

"Тя е състояние"

Да, Пенке ...
Любовта е състояние на Духа, но то не се отнася до Еротас, която е дума за земната любов, обич.

Агапи – Божествената Любов е състояние на Духа.

Aγάπη, η – Любов

α΄ = 1[άλφα]
γ΄= 3 [γάμμα]
ά = 1[άλφα]
π΄= 80 [πι]
η΄= 8 [ήτα]

1 + 3 + 1 + 80 + 8 = 93


Θέλημα – Воля, Закон

θ΄ [θήτα] = 9
ε΄ [έψιλον] = 5
λ΄ [λάμδα] = 30
η΄ [ήτα] = 8
μ΄ [μι] = 40
α΄ [άλφα] =1

9 + 5 + 30 + 8 + 40 +1 = 93


Любовните знаци, това са знаците на Еротас. Те са свързани с любов, страст и секс.
Фразата "κάνω έρωτα" буквално се превежда: Правя любов[секс]. Под "любовни знаци" би следвало да разбираме, знаците, които са следствие от сексуално влечение и породените от това влечение чувства. Тези знаци са заложени в езика на тялото и са сетивно възприемаеми.

"Ерос бил предимно покровителят на мъжката любов, докато Афродита* управлявала мъжката любов към жените. Затова неговата статуя можела да бъде намерена в палестрите, едно от главните места за мъжете, където общували с любимите си, и на него спартанците принасяли жертви преди битка. Мелеагър записва ролята му в поема, запазена в гръцката митология: “Кипърската царица**, жена, хвърля огъня, който подлудява мъжете по жените; но самият Ерос владее любовта на мъжете към мъжете".

Слабините са седалище на чувствата, което символизира страст, силно увлечение, което съединява мъжкото и женското начало. Както знаем Вавилон е Блудница, Великата Майка и Майка на Отмъщението. Нейната божествена форма е Свещена блудница, а нейния първоначален "символ", емблема е златен потир. Нейн съпруг е Хаос, "Бащата на Живота" и мъжка форма на Творческото начало. Вавилон е често изобразявана, като съществуване(битие) заедно с меч, сабя и яздеща Звяра. Вавилон се представя, като свободна жена изпълнена и изразяваща сексуален импулс.

Етимологичният произход на Вавалон е спорен, тъй като се позоваваме на няколко източника. Първоначално това е сходство близко до Вавилон. Вавилон е значителен, град в Месопотамия, част от Шумерската култура. Съвпадащо при шумерите божество е Ищар – богиня на любовта и войната. Вавилон е град, който е споменат на неколцина места в Библията, и е изображение на един Божествен рай, който е паднал под разрухата – падение, поквара, предупреждение срещу Сатаната и декадентството-упадъка.


_______________________________________________

*Афродита от гр. αφρός (ο); [афро̀с] – пяна, богиня на любовта и красотата в Древногръцката митология.

**Кипърската царица или Киприда [Афродита] е родена край Пафос, Кипър, където била почитана, като спътница и помощница на плаващите в морето. Родена от морската пяна и семенната течност на Бог Хронос от гр. χρόνος [хро̀нос], Време.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 8:59 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

IRINI, под любов аз имам в предвид именно състоянието на духа у човека. За останалото - при мен думата е "разгонване" Laughing Разбира се, винаги е възможно хората да говорят за едни и същи неща, като ги наричат по различен начин.А за да се върна към темата "любовните знаци", ако се има в предвид знаците свързани с разгонването, то в момента са ми много плътно на главата и направа съм изгубила чевство за хумор, тъй като кучето ми /женско/ е разгонено и мога да опиша цели томове със знаци.Най-жалкото е, че като я гледам какво прави и съвсем ми прилича на човеците. Crying or Very sad Даже и виенето срещу луната го докарва като някои любовни песни. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 12:36 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Никога не сравнявай животното с човека, защото животното отдавна е взело да превъзжожда същия!!!

То се разгонва най-много 2 пъти в годината - пролетно и есенно време! При по-изразените колебания във времето ... Но забележи само - въпреки драстичните температурни колебания и промени във времето, животните пак продължават да се разгонват само 2 пъти през годината!

Странна работа, а човека е непрекъснато "разгонен", защото непрекъсното търси, както казва и Ирини ЕРОТАС, на което пък му вика "любов" ...


А що ли не вземе да се ограмоти поне в рамките на техническите науки, щом не иска в духовните, щото да е на ясно какво все пак иска - става въпрос за човека,

СЕКС, ОБИЧ ... ИЛИ НАИСТИНА ДУХОВНА ЛЮБОВ, която е най-висшето състояние!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 5:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
IRINI, под любов аз имам в предвид именно състоянието на духа у човека. За останалото - при мен думата е "разгонване" ...


А-а-а, това не е вярно! В земната чувствена любов освен "разгонване" има и много красота...

Поздравявам Ви с този стих:



    И никъде без нея не отивам...


    За таз любов аз вечно ще жадувам
    и ще я търся в нощите и в дните,
    когато си отива зимата...
    И ще я чакам между гарите,
    когато слизат пътници и качват се...
    Ще тръгна пеш по тротоарите,
    по улиците, по алеите...
    Ще стъпвам тихо покрай къщите,
    а в мене ще звънят трамваите.
    Ще тръгна пеш с нозе изранени
    и с много болка във гърдите,
    и пак ще ме изпращат същите,
    все същите повтарящи се мигове...
    За таз любов аз вечно ще жадувам -
    с ресниците изписани и с устните,
    с косите й на кок, с токовете -
    как стъпва леко върху плочника.
    А утрото жасминово и вятъра
    прокрадват се във нечия квартира
    и нещо пепели душата ми...
    За таз любов аз вечно ще жадувам -
    и със зениците й багрени във синьо,
    със страстните целувки, ласките
    и онзи тъмен дъх на карамфил.


    Соня
    сряда, 28 Март 2007 г.




Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 7:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Харесвам любовната лирика, защото в нея човек може да намери онова, което доближа човека до Бога, а същото време пък показва до каква степен на духовност е стигнал!

Поетите, които пишат любовна лирика, са като ясновидците: те виждат и хващат от енерго-информационното пространство най-нежните трели на любовта - било то земна или Божествена!

Сигурно затова ми харесва и любовната лирика!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Благодаря за стиха, но за съжаление не съм човекът, който би го оценил!Не отричам красивите мигове в любовта /аз самата също съм ги изпитвала/, но продължавам да мисля, че въпросната човешка любов си е просто едно "разгонване".Е, когато е споделено е много приятно и тогава му викаме "споделена любов".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:07 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile И на мен поезията и лириката не са ми силната страна, въпреки,че за кратък/минал/период съм имала такива проблясъци, но не мога да отрека, че стиховете са хубави, идват от сърцето и докосват сърцето.Видях и другите стихове в личния сайт/препоръчвам и на другите/, още не съм прочела всичките, но и тези които успях да прочета ми харесват. Благодаря, че ги сподели с нас, продължавай в същия дух да създаваш хубава любовна лирика! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ехххеееее ... Пенке, какво ме направи ти сега ... разсмя ме с глас значи?!!!

Това просто беше върховно ... за "споделената любов" ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile И аз като че ли съм склонна да споделя мнението на Пенка, а и вече ми е дошло времето да съм се отърсила от всякакви илюзии за т.н. любов /било то между- или едно-полова, в зависимост от ориентацията, да не отричаме, че и тези хора си съществуват/, ама младичките потребители тук да не ги настроим много песимистично...Може пък да им е от полза, та да не живеят в илюзии и самозаблуди, а с по-реални очаквания от живота занапред. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Можем, разбира се, само да им бъдем от полза, ако имат правилното виждане и разбиране естествено!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
но продължавам да мисля, че въпросната човешка любов си е просто едно "разгонване".Е, когато е споделено е много приятно и тогава му викаме "споделена любов".


Любовта дава себе си, тя не иска нещо в замяна!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Можем, разбира се, само да им бъдем от полза, ако имат правилното виждане и разбиране естествено!


Confused Е, де да можеше и мен така навремето някой... Rolling Eyes ама дали тогава е щяло да ми влезе нещо в главата Shocked на онзи ми етап на "еволюция" Laughing Laughing Laughing
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

irini написа:

Любовта дава себе си, тя не иска нещо в замяна!


Да но коя любов? И става ли така в живота,способни ли сме на това?Понякога от даване на себе си, без да искаш нищо в замяна така си "се дал", че се губиш и накрая е останало толкова малко от теб,че трябват време и усилия, докато се събереш наново цял от остатъците си.Извинявам се за прозаичното изразяване, иначе и на мен много ми се иска да е като казаното в постинга, даже имам някаква, макар и мъничка вяра още, че е възможно... Shocked Smile Smile Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

IRINI, имаш ръкопляскания от мен за твоята вяра и искрено пожелание дано да съумееш да я запазиш през целия си живот! Тогава би била наистина за завиждане! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov