НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 15, 2024 10:24 pm Вижте мненията без отговор
Как да разпознаваме любовните знаци ?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Мар 28, 2007 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

irini написа:


Любовта дава себе си, тя не иска нещо в замяна!


Да, така е Ирини, но всичко трябва да е с мярка!!! ... Тогава, когато боравим с човешките понятия, разбира се!

Защото, съгласи се, не може един мъж/една жена, които обичат друг/а да се раздават безкрайно и съвсем безрезервно, а другия само да консумира всичко - плът, финанси, труд, доверие и т.н., и т.н. докато "обичащия" вземе та се капичне от многото си и безпощадно раздаване, без взаимообмен ...

Бог също дава с мярка! Той никога не прекалява в нищо! Във Вселената всичко е устроено така, че всяко следващо се допълва с нему стоящото, там не е познато разделението, там в Божествените структури няма дуалност ... Всичко просто е едно цяло!

И тук на Земята е същото, щото и тя е част от Вселената! И при човека е така, щото и той е също част от Вселена, част от Бога ... Така, че когато любовта дава себе си и не иска нищо в замяна, може да се говори само за едно нещо - истинската любов!

А истинска любов може да има тогава ,когато има взаимност, щото другото е разделение и то не е любов, а измама, а заблуждение!

Така, че когато всеки дава себе си и от себе си на другия до него, тогава може да става въпрос за това дето: "Любовта дава себе си и нищо не иска в замяна!"

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 1:56 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
но продължавам да мисля, че въпросната човешка любов си е просто едно "разгонване"


Наричате земната любов "разгонване", така да бъде... само не забравяйте, че това "разгонване" между мъжа и жената ражда живот, това разгонване ражда музика, това разгонване ражда поезия. Човешкия живот е твърде цветен за да му отнемаме цвета и в него има красота, която трябва да се изживее.

Аз не искам да отнемам от живота нито болката, нито щастието, нито радостта, нито скръбтта, нито тъгата... Прекрасни нюанси, вълшебство от звуци и тонове. Радвам се, задето човек е чувствуващо същество. Радва ме, че мога да усетя всичко това и да му се насладя с болката и с горчивината му. Радва ме, задето думите са толкова бедни. Благодарение на тяхната бедност те притежават едно неизразимо богатство - тяхната недоизказаност. Те се спускат като фин воал, уж е видимо - невидимото. Загадъчността е която ни пленява, неизвестността. Създаването на илюзия пленява човека...

Нямам нищо против Еротас. Ние сме чувстващи същества. Нелогично е да се стремим да изменим на природата си. Нашата зависимост към заобикалящото ни, е кръг от взаимоотношения. А ние не сме вън от тях.


-----------------
"Със дрехи и без дрехи, непрекъснато
си хубава... Най-хубава си в стаята.
Във тъмното, когато си със гребена.
И гребенът потъва във косите ти.
Косите ти са пълни с електричество -
докосна ли ги, ще засветя в тъмното."

Христо Фотев
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 9:07 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

IRINI, разбира се, че има красота и че е хубаво да изживееш любовта.Аз не я отричам, а просто нямам илюзии по отношение на човешката любов.Вие сте млада и явно сте поетична душа.Радвам се, че има такива хора. Просто не всички са като Вас. Аз например не съм.Що се отнася до красотата, емоцията и т.н. предполагам си давате сметка, че тези емоции, които предизвикват най-много радост /любов, майчинство и т.н./ точно те предизвикват и най-много болка и страдание.И всъщност ние хората се въртим в един омагьосан кръг от емоции - обичаме и страдаме, влюбваме се и ни е страх, радваме се на детето си и изпитваме ужас за неговото бъдеще и т.н. - мога да продължа много.Целият ни живот минава в тези емоции и не остава време, или пък забравяме, че има и друго, което е важно и което не е емоция.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 11:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Като че ли емоциите ни карат да се чувстваме повече живи - радостта и болката, любовта и страданието...докато осъзнаем и другото...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 12:37 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
="irini"]Създаването на илюзия пленява човека...

Нямам нищо против Еротас. Ние сме чувстващи същества. Нелогично е да се стремим да изменим на природата си. Нашата зависимост към заобикалящото ни, е кръг от взаимоотношения. А ние не сме вън от тях.


Ами то и затова човека живее в пълните си и тотални заблуждения, щото е "пленен" от собствените си илюзии ... Затова и страда, затова и умира физически, затова и ... живее объркано, и ... най-вече безсмислено!

Тогава къде остава МЪДРОСТТА НА МЪДРОСТИТЕ!!! ИЛИ ХОРАТА МОЖЕ БИ НЯМАТ НУЖДА ОТ НЕЯ?!

И именно поради това, че сме чувстващи същества /ако все още сме такива!!!/ трябва не да се стремим да изменяме природата си - както вече сме го сторили много-много отдавна - а трябва да живеем в пълен синхрон с нея!!!

Няма никакви зависимости в живота, в която и да е Вселена ... ИМА САМО И ЕДИНСТВЕНО ЗАКОНОМЕРНОСТИ!!! И ако те биваха асимилирани и най-вече РАЗБИРАНИ ТОЧНО И ПРАВИЛНО човешките взаимоотношения нямаше да се базират на крехките им и неовладяни емоции, неразбрани чувства и най-вече НЕУДОВЛЕТВОРИМИ ЖЕЛАНИЯ!!!

Така човека наистина щеше да е ЧОВЕК, а не една "заблудена и безпросветна същност", която като щрауса си е заровила главата в пясъка и не ще и да чуе ЩО ТО ТОВА ДУХОВНОСТ!

А тя не е чак толкова сложно нещо - стига човек да пожелае да излезе от собственото си невежество и да промени вътрешните си нагласи като превъзмогне поне няколко неща /т.е би трябвало да се откаже съвсем от тях, но това вече е в един по-напреднал етап от духовния му живот/.

Какво трябва да преодолее ли?! Да започнем със отказването от желанията, да преодолеем измамните си чувства, да обуздаем хаотичните си емоции!!! Щото в тях се крият и алчността, и лакомията, и злобата, и омразата, и завистта, и ненаситността и ...т.н., и т.н.


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 1:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Тогава къде остава МЪДРОСТТА НА МЪДРОСТИТЕ!!! ИЛИ ХОРАТА МОЖЕ БИ НЯМАТ НУЖДА ОТ НЕЯ?!



И аз това се питам, Маг Селена!

А иначе думите Ви ги разбирам съвсем ясно Cool ...


_________________
Има много на вратата.
Но само самотниците ще влязат
във Сватбената Стая.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 1:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Пенка, опасявам се, че не сте ме разбрали. Но това няма никакво значение. Wink

Бъдете здрава!


_________________
Има много на вратата.
Но само самотниците ще влязат
във Сватбената Стая.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 1:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Като че ли емоциите ни карат да се чувстваме повече живи - радостта и болката, любовта и страданието...докато осъзнаем и другото...


И кое е това "другото", Кати?!


_________________

Има много на вратата.
Но само самотниците ще влязат
във Сватбената Стая.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 2:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

irini написа:
kati написа:
Smile Като че ли емоциите ни карат да се чувстваме повече живи - радостта и болката, любовта и страданието...докато осъзнаем и другото...


И кое е това "другото", Кати?!


Може би това, за което говори Маг Селена и което ще ни помогне да се издигнем над положението емоциите ни да ръководят живота ни. И може би това, в което на този етап и на мен ми е трудно вникна, но се опитвам.
Защото и моят живот, като на всеки друг е бил изпълнен с емоции - и хубави и лоши, бих казала всички възможни, за които се сети човек.И не съжалявам за това. Така е трябвало да бъде, за да стана и да съм това, което съм, за добро или лошо.И да искам да прменя нещо в себе си....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 4:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
irini написа:

Любовта дава себе си, тя не иска нещо в замяна!


Да но коя любов? И става ли така в живота,способни ли сме на това?Понякога от даване на себе си, без да искаш нищо в замяна така си "се дал", че се губиш и накрая е останало толкова малко от теб,че трябват време и усилия, докато се събереш наново цял от остатъците си. Извинявам се за прозаичното изразяване, иначе и на мен много ми се иска да е като казаното в постинга, даже имам някаква, макар и мъничка вяра още, че е възможно... Shocked Smile Smile Smile


Здравейте, Кати!

Какво е човек?
И какво ако загубите себе си!
Какво можете да загубите в тоя материален свят?

Себелюбие е това, и когато някой ни го отнеме крещим с цяло гърло, че губим себе си.
Нашето себелюбие е нашето желание за значимост. Нашето себелюбие е, което ни прави горди, а гордостта е която ни пречи да обичаме.

Спирам се на това място в Библията:

Матей 22:36. „Учителю, коя заповед от закона е най-важна?“
Матей 22:37. Исус отговори: „«Обичай Господа, твоя Бог! Обичай го с цялото си сърце, с цялата си душа и с целия си разум!»
Матей 22:38. Това е първата и най-важна заповед.
Матей 22:39. И втората най-важна заповед е като първата: «Обичай ближния си както себе си!»
Матей 22:40. Всичко в закона и писанията на пророците е основано на тези две заповеди.“

Човек забравя първата заповед, забравя да Обича Бог и затова е неспособен да обича ближния както себе си. Като заОбича Бог – човек ще заобича и ближния си. Защото Любовта в Бог е Любов и към ближния.
Докато храним Егото си ние ще уважаваме себе си и ще мразим ближния. Човешкото себеуважение е непремерена гордост. То е което се обижда, раздразнява, не търпи поучения, злорадствува и пр.

Може ли някой да отнеме това, което Ви е дадено?!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 5:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Да, така е Ирини, но всичко трябва да е с мярка!!! ... Тогава, когато боравим с човешките понятия, разбира се!


Права сте, Маг Селена! Cool

Човекът е този, който разделя в себе си.
Непознавайки Любовта ние съдим за нея по земната любов.
Непознавайки Доброто, ние съдим за него по доброто, което имаме.
Любовта е неизмерима и въпреки всичко я измеряме с нашата си мярка.

Маг Селена написа:
Бог също дава с мярка!


Марко 4:24 Каза им също: Внимавайте в това, което слушате. С каквато мярка мерите, с такава ще ви се отмери и ще ви се прибави.

Тук се сещам за един сонет на Микеланджело Буонароти, който започва така:

НЕПОЖЕЛАНОТО ЖЕЛАЛ БИХ, БОЖЕ!*

-------------------------
*НЕПОЖЕЛАНОТО ЖЕЛАЛ БИХ, БОЖЕ!
От пламъка ледът дели сърцето,
души го; мамят стиховете, гдето
перо с душа едно да са не може.

На думи любя те, но обич, Боже,
не стига до сърцето ми; обзето
от гордост зла и чуждо на небето,
за милостта то не разтваря ложе.

Разкъсай булото, срути стената,
която – неподатлива – забавя
лъчите ти – за мене угасени,

дари духа ми сляп със светлината
предречена, та да гори в забрава
сърцето ми с искрите въжделени.

Микеланджело Буонароти
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 5:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Ирини, съгласна с Вас.Никой не може да ни отнеме това, което ни е дадено, освен ако ние не го позволим.И аз говорех за човешките измерения на любовта. В частност любовта, за която говорим че може да се сравни с "разгонване" и на мен не ми се ще да я принизяваме чак толкова, защото и тя може да извади от дълбините на човешката душа най-доброто на което е способна - в нейно име са създадени безброй шедьоври на изкуството, надживяли създателите си и ще пребъдат във времето, да станем по-добри,благородни и т.н.Също така заради нея и в нейно име могат и да се убиват хора. А що се отнася до Божествената любов - блажени са тези, които са я достигнали. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 7:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Тогава къде остава МЪДРОСТТА НА МЪДРОСТИТЕ!!! ИЛИ ХОРАТА МОЖЕ БИ НЯМАТ НУЖДА ОТ НЕЯ?!


irini написа:

И аз това се питам, Маг Селена!

А иначе думите Ви ги разбирам съвсем ясно Cool ...


А не бива да се питаме нито ти, нито аз /всъщност аз не се питам - ами питам другите тук/!!!

Защото мисля, че и двете знаем отговора, само дето го спестяваме явно, за да не ставаме "цинични" - повечето хора ще изтълкуват отговора ни точно така!
[/quote]


Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Чет Мар 29, 2007 7:18 pm; мнението е било променяно общо 2 пъти

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 7:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

irini написа:


Може ли някой да отнеме това, което Ви е дадено?!


Даааа ... естествено, че може!!!

Това, което е дадено на човека от Бога, си го отнема лично и само човека!!!

Прави го по хиляди начини само заради това, че не желае да приеме Божествените закономерности!!! Сори ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Мар 29, 2007 8:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
irini написа:


Може ли някой да отнеме това, което Ви е дадено?!

Даааа ... естествено, че може!!!

Това, което е дадено на човека от Бога, си го отнема лично и само човека!!!


Ех, това беше въпрос към Кати, пък Вие така да издавате отговора, бива ли!

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

_________________
Има много на вратата.
Но само самотниците ще влязат
във Сватбената Стая.

Евангелие на Тома
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov