НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Пет Май 17, 2024 11:07 pm Вижте мненията без отговор
ОТМЪЩЕНИЕ И ВЪЗМЕЗДИЕ
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всички средства са добри в името на една добра цел. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy Амин! Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всъщност неразбираемото за мен е, че хората търсят отмъщения, вендети и т.н. за накърнената си чест, доблест, достойнство - все неща, които са реално неизмерими и прикриват накърнения интерес, най-често материален, и тръгват да възмездяват с всички достъпни средства. Тъй като повечето в бранша допускат фаталната грешка да се имат за неземни, "фитилът им към простолюдието е много къс" и се започват клетви, врътки, черни магии и прочие самоувреждания. Казвам самоувреждания, защото всяко нещо, което причиняваш на друг човек с предполагаемите си способности, удря най-вече в теб. Но рядко го съзнаваш - обичайните награди са лудост в най-различни форми, алчност в невъобразими размери, жажда за всичко осезаемо и материално и всички възможни форми на неудовлетвореността и нещастието, страх от загуба на притежанията и достоянията. Много рядко смърт. Когато изпитваш удоволствие от чуждото нещастие, ти се дава възможност да се насладиш и на своето Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Нали точно тези хора би трябвало да са по-наясно с кармичните и космически закони и това, че всеки си плаща за гяволъка.Поне това би трябвало да ги отличава от масата на обикновените хора, да са по-духовни,по-извисени.Алчността да е укротена, злобата и отмъстителността - туширани, да има алтруизъм, филантропия, смирение, липса на желание да се причинява зло.Не защото трябва да бъдат такива, а защото са ...Ама явно не са... Sad Shocked
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Отдавна мислех да разкажа нещо,но все не намирах подходящото нясто.Ето,че каквото трябваше-дойде.

Повече от 5 г изкарах по сергиите.Когато застанах за първи път,ме беше много срам,но в опита да услужа на човека срещу мен,срамът изчезна някъде.Почнах с книги на Женския пазар,а след време-с дрехи и накити в Павлово.

Има доста приятни моменти,но не за тях ще разкажа,а за 2 прояви на неколегиалност.
Било е август месец.Tърсеха се анцузи за бъдещите ученици,а бяхме получили добра оферта.Само пари за по-голяма поръчка(разбирайте -отстъпка) не достигаха.Toгава колега поиска добро количество.Можехме да откажем-ако вземехме неговата поръчка,то не ни оставаха пари за поръчките на нашите си клиенти.Но беше петък,а зареждахме в събота и неделя.Сметнах,че в събота ще изпълним неговата,а с парите на следващия ден,ще помислим и за нашите хора.

Речено-сторено.Обаче...Идва човекът и казва разсеяно нещо от рода на:"А...ама вие носите?Хубаво,ма аз нещо се отказах..."
Бях толкова каталясал,че просто не реагирах.Беше като в събн.Просто нямах сили даже да му кажа "две топли думи".Само се чудех как да погледна в очите ония хора,на които бях обещал исканите от тях неща,докато отварях кашоните с анцузи на моята сергия,макар че този ден трябваше да почивам.
Не мина много време и се чуха викове-някой беше задигнал 2 или3 чанти със стока на "колегата".Пак не реагирах,защото пред кашоните ми имаше доста хора.Продадох си анцузите за "отрицателно време" и не се посрамих пред клиентите,които ми бяха гласували доверие.

Ще кажете:"Е,случайност!".Мдааам!И аз така си казах,докато след немного време нещата се повториха,но тоя път с друг "колега".
Е,те тогава се замислих колко е хубаво някой да ми върши черната работа SmileЕдинственото ми желание е да видя,че човекът си е получил заслуженото,но в разумно кратък срок с видима връзка между нещата.Това затвърдява усещането,че има Справедливост!И че си заслужава да сме на Светлата страна!

"Нека Салатата бъде с вас!" Cool

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Smile Нали точно тези хора би трябвало да са по-наясно с кармичните и космически закони и това, че всеки си плаща за гяволъка.Поне това би трябвало да ги отличава от масата на обикновените хора, да са по-духовни,по-извисени.Алчността да е укротена, злобата и отмъстителността - туширани, да има алтруизъм, филантропия, смирение, липса на желание да се причинява зло.Не защото трябва да бъдат такива, а защото са ...Ама явно не са... Sad Shocked

Няма такова нещо като маса на обикновените хора. Ти обикновена ли си? Никой не е над другия. Тук виждам много по-интересни мнения, отколкото на краткотрайните ни и малобройни срещи с "колеги". Защото за целта трябва виждане, трябва и чуване, трябва и откритост, и непреднамереност все неща, които липсват когато си неземен и зазяпан в собственото си величие и неговото опазване.

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

AUDAN написа:
Е,те тогава се замислих колко е хубаво някой да ми върши черната работа SmileЕдинственото ми желание е да видя,че човекът си е получил заслуженото,но в разумно кратък срок с видима връзка между нещата.Това затвърдява усещането,че има Справедливост!И че си заслужава да сме на Светлата страна! Cool


Прав сте, майн хер. Wink Самите онези "хитри колеги" ви вършат черната работа, но не знаят. По такъв начин стават амониевата селитра на Справедливостта. Но, ако трябва да си призная, от друга страна ми е много мъчително, когато видя как някой си получава заработеното. Предпочитам да не го виждам. Нека си има справедливост, но да не я виждам. Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:51 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Благодаря,и от името на "колегите" тук.Имам се за обикновена в смисъл, че не съм феномен, иначе знам, че всеки човек е уникален. А мислех, че такива хора би трябвало да са "оперирани" от грандомания и чувство на превъзходство.И при мен го е имало, признавам си, в малък период и в лека форма, но бързо се озъзнах. Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 7:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Всеки има своите "звездни" мигове Laughing

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
А мислех, че такива хора би трябвало да са "оперирани" от грандомания и чувство на превъзходство.И при мен го е имало, признавам си, в малък период и в лека форма, но бързо се озъзнах


kati,сетих се за едно предаване на Тома Спространов.Беше за гостуване на някаква световноизвестна група.Той все се вре по такива събития.
Та той каза нещо в смисъл:
"Колкото по-големи професионалисти са,толкова по-хора са и са вежливи,скромни в изискванията си и с тях можеш да си говориш като със стар приятел.
Обратно..."
За обратното се сещате.Та и с "колегите" в кой да е бранш е така....с малки изключения,обаче.Например Монсерат Кабайе,макар да е световна величина си има своите изисквания,но...хайде на можещите да им простим някои нещаWinkАма да не може някой и да иска-е,па нема и те т'ва си е,пък! Razz

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Мисля,че е нормално големите звезди от шоубизнеса да си имат изисквания, говоря за доказаните, стойностни таланти, в крайна сметка за да си поддържат нивото са им нужни някои специфични неща, пък било то и капризи в нашите очи.Не говоря за някои еднодневки, дето са "педя талант - лакет претенции".Иначе като че ли е вярно това което казваш - когато човек е осъзнал собствената си истинска цена е осъзнал и колко малко го дели тя от другите.Истински стойностните хора знаят цената и на успеха си и не забравят откъде са тръгнали. Smile /На Т.С. му завиждам, че се е докоснал до великите групи,а М.К. все я свързвам с дуетите и на моя голям любимец,ама не му е мястото тук за ш.б. и муз.ми пристрастия, просто не можах да се сдържа/ Embarassed
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:55 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ами да като онзи Деси психопата дето ,ся е в затвора за матретиране на малолетни.Там му е мястото при главорезите и перверзниците като него. А на феномен щте ми се прави това животно
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile А, него го бяхме забравили. Е те такова животно нямаше, не е истина. Twisted Evil
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
INDIGO*




Регистриран на: 14 Мар 2007
Мнения: 122
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:57 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Извинете ,4е използвам такива епитети ,но те скромно отговарят на по-горе посо4ения индивит
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Мар 26, 2007 8:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Да но за малко. Пак ще го пуснат, пак ще е "феномен". Говорим за един много болен човек. Да речем психично болен. Колкото повече продължава да упорства, толкова повече полудява. Доколкото съм в час с неговата история, бяха нужни "само" някакви си десетина години на човешкото правосъдие, за да се "справи с проблема". Както вече споменах - временно. Confused По-добре от нищо, но все пак Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov