НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 15, 2024 8:17 pm Вижте мненията без отговор
КОНТРОЛ НАД СЪЗНАНИЕТО чрез музиката
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 4:39 pm
МнениеЗаглавие : ??????? ??? ?????????? ???? ????????
Отговорете с цитат

Всички знаем /или поне участващите и посещаващите този форум!!!/, че всяка една мисъл, звук, буква, сричка, дума имат своя вибрация и вълна на излъчване.

Всеки човек резонира на тях по различни начини в зависимост от неговото интелектуално ниво.

Това се използва от определени хора, които манипулират съзнанието на хората с определена цел.

Така например класическата музика е почти универсална и тя хармонизира енергийните полета, като в същото време и ги пречиства от негативни вибрации.

А метала и харт рока пък въвеждат човека в екзалтация, чрез която той изпада в състояние на пълно зомбиране и енергийно разграждане!

А фолка е най-нискокачествената музика пък, която предразполага човека към пълни сексуални извращения и духовни перверзии!!! Тя води човешкия индивид към тоталното му унищожение, това е доказано от науката!

Последните "стилове" музика в повечето случаи бива "кодирани" с много точни като насоченост за действие "скрити текстове", които могат да бъдат засечени при специална технологична обработка.

Ноооо ... ако някой от вас си "поиграе" да прослуша дадени текстове в споменатите стилове от мен, отзад напред на по-бавни обороти, най-вероятно ще чуе груби цинизми, псувни и ... какви ли не още извратености!

Ако имате желание, то моля, споделете какви са вашите наблюдения относно въздействията на различните хора, облъчени с различните видове музика!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Светулка




Регистриран на: 03 Мар 2007
Мнения: 21
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 5:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Много интересна тема. Чела съм статии за "обърнатите" назад текстове в рок и метал музиката, с които се внушават негативни послания. Това е една от очевидните крайности, и няма да я коментирам тук, но може да потърся някакви материали и да ги пусна по-късно.
С две думи - музиката е чужда емоционална енергия. Когато човекът, създаващ тази музика, има по-чисти вибрации, и по-"високо" енергийно ниво, то създаденото от него е и по-добро - и както и Маг Селена каза:
Цитат:
Всеки човек резонира на тях по различни начини в зависимост от неговото интелектуално ниво.

Това, което ме лично ме е занимавало напоследък, е музиката за медитация, към която някои причисляват и така наречените киртани или напеви. Била съм свидетел на използването на тези киртани в религиозни групи. Тук може да се причислят и евангелистките песнопения, разбира се, но аз говоря за източните киртани - индийски, на санскрит и пр. Имам близък, който ги слуша много често, и от лични наблюдения съм установила, че чрез тях той буквално се зомбира. Изпада в странно, вцепенено състояние, и сякаш се откъсва от реалността. Въпросът е много двояк, и не мога да твърдя със сигурност, че те не са "полезни", защото все пак зависи и от нивото на човека, който резонира. Но ме безпокои напевността, повторението в тях на едни и същи фрази, понякога продължаващо и с часове. А е разпространено схващането, че киртаните са "духовна" музика, за медитации и т.н. Но за какви медитации? Тук ако го подхвана, ще се отклоня от темата.
А тя самата е безкрайна...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 5:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Здравей, Светулке!

Радвам се да прочета твоите редове. Не, напротив, изобщо няма да се отклониш от темата с желанието си да коментираш различните киртани, както и напеви свързани с медитативните състояние!

Това именно е и целта на темата. Но ще трябва да поясним все пак що е то това киртани или бхаджани
По този повод искам да съобщя, че вече има създаден диск на Махариши Шибендо Лахири в България, който е единствен в света, поради което е и уникален ...

Неговото пеене е абсолютно различно от това, за което говориш като монотонни напеви, въпреки, че и те си имат значението! Диска просто е невероятен ...

Пиши, говори ... знам, че твоя мозък ще роди нещо изключително полезно!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 5:58 pm
МнениеЗаглавие : Re: ??????? ??? ?????????? ???? ????????
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Всички знаем /или поне участващите и посещаващите този форум!!!/, че всяка една мисъл, звук, буква, сричка, дума имат своя вибрация и вълна на излъчване.



Абсолютно вярно!

За контрола над съзнанието чрез музика едва ли, бих могла да кажа нещичко, но самата амплификация заложена в буква-звук, буква-число, в сричка или в дума може да носи архетипна символика.

Темата може да бъде разгърната и в по-широк контекст отнасящ се до специфични символи, разпознаваеми като мандала и многобройните й варианти. Посланието заключено в абревиатурите, акронимите, тетраграмите, нотариконите е използвано предимно в сакрални тесктове, религиозни писания и мантри.

Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

______________
1 Коринтяни 13:4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразва, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбира се, че ще разгърнем темата! Просто защото си струва ...

Радвам се, че ме разбрахте правилно!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Самият термин медитативна музика ми е малко странен. По-скоро това е музика, въвеждаща в трансово или екстатично състояние, които биха могли да предшестват медитативното състояние, но не и да въведат в него. Поне за мен, тишината - външна и вътрешна, са за предпочитане пред музиката, що иде реч за медитацията.

Ала мнозина си падат по киртаните и сродните им западни и източни варианти. (На мен ми действат обратно, прекалено разсейващи и натрапчиви са за личните ми нагласи). Но все пак са най-близо до общата човешка вибрация и обикновено вкарват човека поне в нещо като изменено състояние на съзнанието, от което пък той се екзалтира. Затова пък се прилагат само в общности, спрямо желаещи да ги слушат, пеят и да се екзалтират. Все едно да обвиняваме шамана, че си тупа татамчето и изпада в транс. Иска - прави го. Не го тупа по радио "Веселина", нали.

... А аз като не ща да слушам маанетата на пияния комшия. И полиция да извикам, полицаите слушат същото, най много да си поговорят с него за последния клип на еди кого си и да му кажат да понамали, защото има за съсед музикален инвалид... Rolling Eyes

Виждам, че се отдалечавам донякъде от темата, но ми стана интересно. Все пак малцина си дават сметка за обществената функция на фолка, за ролята му в изграждането на латиноамариканско потребителско общество у нас, за целенасоченото му насаждане, за плакненето на мозъци и създаването на няколко екстазиращи при звука на кючек и гледката на разма`ан силикон поколения, макар да си е направо опасно при такъв висок процент на привърженици Rolling Eyes Като се позамисля, киртаните и сродните поне водят надругаде. Може да не е до медитация, но поне не е в потта на насадената забрава. Confused

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 6:53 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Музиката може да бъде мощно средство за психическо въздействие и обработка на подсъзнателно ниво.Комерсиалната музика също сесъздава с такава цел, за да мунипулира психиката особено целенасочено на младото поколение - хем е най-податливата част от хората, хем е бъдещето - да бъдат програмирани пределени нагласи и ценности.
А за интелектуалното ниво на всеки може да се съди и по начина, по който възприема различните видове и жанрове музика.Също и за духовното ниво на развитие, ценностна система. Различната музка въздейства по различен начин на всеки - от болезнена невъзприемчивст и отвращение към определени жанрове до чувство на естетическа наслада и дори блаженство от звуците на друг вид.Естествено музикалните предпочитания не са стопроцентов показател за нивото на интелекта на човек/повече в чстта на придобития такъв - като образование и обща култура/ но в общи линии - дава представа за нещата.А за ширещото се напоследъл явление у нас /чалгата/ няма да коментирам, то се вижда от всички - не се касае просто за музика - това е манталитет, светоглед, ценности, душевност, култура - сдруги думи - начин на живот. Едното поражда другото, то пък от своя страна го отразява и/или обратното.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 7:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

В отговор на всичкото това искам да дам едно мъничко пояснение: бхаджаните и киртаните са прости религиозни песнички, изразяващи чувството на любов към Бога!

Обикновено те са предназначени за самото простолюдие, което не може да медитира, като по този начин бива въвеждано в екстаз или пък в предмедитативно състояние!

Индийската
Самаведа съдържа най-ранните в света научни съчинения по музика. Предшестващи киртаните и бхаджаните са РАГИТЕ. Има шест основни раги, като всяка от тях има по минимум пет ноти - вади, самавади, анувади и вивавади.

На всяка от шестте основни раги съответства определен час от деня, сезон от годината и управляващо Божество, което дарява определена способност.

В дълбока древност РИШИТЕ са открили закона за звуковата връзка между природата и човека. Тъй като природата е обективация на АУМ, Първичния звук или Вибрационното слово, човек може да придобие контрол над всички природни прояви, използвайки определени МАНТРИ, а може и песнопения.

Най-дълбоката цел на ранните риши е била да слеят певеца или слушателя с Космическата песен, която може да бъде чута при събуждане на окултните гръбначни центрове на човека, като по този начин всеки човек може да влезне в лична хармония с Божествената душа.

Освен киртани и бхаджани има и САНКИРТАНИ /групово пеене в съпровод на хармониум и индийски барабани/, които изискват дълбока концентрация за интензивното вникване в мисълта и звука!

Именно мантрите са свързани със санкиртаните, киртаните и бхаджаните, но когато става въпрос за МЕДИТАЦИЯ, то те не са особено предпочитани, тъй като медитацията е ВЪТРЕШНАТА ТИШИНА, която води човека до пустотата - т.е. Бежествената същност.

Така, че мантрата има съвсем друго значение в случая, макар да е част от въпросните напеви, но ... както и чрез едните, така и чрез другите става въпрос именно за контрола над съзнанието.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 8:15 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Живин, аз побеснявам само като чуя чалга /бръква ми някъде в корема/. Живея точно до голям хотел с ресторант и чалгата се лее неспирно.Обаче аз си викам и полиция неспирно.Най-странното е, че идват и вземат мерки.Така - те упорити и аз - упорита и вече не смеят толкова да дънят чалгата - поне не високо и след 11 часа вечерта.А иначе - по темата за музиката - не знам от къде се пръкна тази чалга в България.Когато аз бях млада никой не слушаше такова нещо. Младежите щяха да се срамуват дори да слушат подобна музика.Ние слушахме Пърпъл, Юрай Хип, Лед Цепелин,Пинк Флойд, Куин и др..Да, наистина не сме слушали класическа музика, но и тази, която слушахме, считам за доста качествена.Това сега - "шест кокошки съм заклала, гащите съм си изпрала" - извинявам се, че цитирам тази пошлост, не знам от къде е и за кого е.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 8:33 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Това сега - "шест кокошки съм заклала, гащите съм си изпрала" - извинявам се, че цитирам тази пошлост, не знам от къде е и за кого е.


Всъщност това оказа се, че е фолклор/не фолк/, един вид народно творчество, но май че градски, от рода на хумористичния. Very Happy Very Happy Very Happy
Но не това е важното.По-страшно е, че ни натрапват тази култура, фактът е че най-печелившия шоубизнес в България е страшен.Дано да е временно явление.Не мога да отрека, че и тук има и по-изчистени и добри попадения, но като цяло.Касае се за "Балканска" музика, която ние би трябвало да считаме за "своя", едва ли не "в кръвта ни".И по правило би трябвало да ни е близка.Даже и така да е, песните на съседите ни така са опорочени в бъгарския аранжимент, че наистина и "мен ме свива стомаха", имам чувството, че някой ми бърка в мозъка.Ако се чуят в оригинал ефектът сигурно съвсем не е толкова лош.Дор не е свързан с нашия музикален фолклор, който цял свят харесва.Ако някой преди години, когато ние слушахме изброените по-горе групи ми беше казал, че поколението на децата ни ще слуша харесва подобни звуци, както и че идолите му и модел на подражание ще бъдат съответните изпълнители, както и че ще кърши снага под тези ритми, никога нямаше да повярвам, дори щях да се смея с глас.Ние ходехме на дискотека, сега ходят на чалгатека.Предполагам, че т.н.дискомузика вероятно също има вреден елемент на въздействие - монотонно повтарящ се ритъм, натрапчиви лесни за запомняне мелодии, но фактът, че не са били толкова дразнещи дори за хора, които са далеч от нея говори, че положението сега е по-лошо.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Сря Апр 04, 2007 10:05 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Не мисля, че замисълът на тези, които продуцират подобна музика е толкова сложен, че да стига до подпрагови внушения.Считам, че става въпрос само за пари.Аз познавам хора /собственици на заведения/, които ненавиждат чалгата, но са принудени от пазара да я пускат в своите заведения, защото това пълни заведението и вдига оборота, а заведението все пак е направено за това и то им храни семейството.Искам да кажа, че кръчмарите и продуцентите не са в ролята на просветители на народа.Има търсене за дадена стока - и те я предлагат. Въпросът е защо има търсене на точно тази стока?Защото младите от преди 20 години не търсеха тази стока, а тези сега - нищо друго не признават и са дори по-войнствени от нас в налагането на своите предпочитания.Е това е въпросът и от него се отива към поставяне на диагноза на цялото общество.Какво стана, че се стигна до тук? Защото "чалгата" не е просто музика, ако беше само това - да я целуваш.Тя е начин на мислене, стил и начин на живот - при това - войнстващ стил, който не признава нищо друго и превръща всичко около нас в една "чалгаджийница".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
irini




Регистриран на: 10 Мар 2007
Мнения: 94
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 12:02 am
МнениеЗаглавие : ???????? ????????
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Разбира се, че ще разгърнем темата! Просто защото си струва ...

Радвам се, че ме разбрахте правилно!


Надявам се да е така! Cool

Бих искала да внеса повече яснота по-постинга си по горе.

Съществуват аналитични методи в номерологията за разбор на библейски и други писания. Това са: Гематрия, Темура, Нотарикон.

Много от еврейските имена на Бог са конструирани чрез Нотарикон*.

*Нотарикон е Кабалистична методология, която свързва огледално в по задълбочено значение думите или фразите до разширяването им в сентенции, мъдрости, или (редуциране) сбиване на фразите до акроними**.

**Етимологичният произход на думата акроним [абревиатура] от гр. ακρωνύμιο |άκρος и ωνύμιο| представлява буквено съкращение и чуждица в гръцкия от английски: acronym.

Акроним се нарича кратък сбит метод [начин] на изписване, който създава от началните букви и срички на думите една фраза /обикновенно: име, организъм, обединение/ и се изписва винаги с главни букви. Думата αρκτικόλεξο, предшествуваща думата акроним произлиза от думата αρκτικός, която означава:

Този, който Е в Началото***.

*** αρχή[начало].

Като пример за тетраграмма мога да дам формулата Tetragrammaton отнасяща се до четирибуквени писма на староеврейски език или иврит - имената на Бог – Йехова (Яхве) или Йод, Хе, Вау, Хе.
Tetragrammaton е четирибуквено писмо. Коренът на думата идва от гр. τετραγράμματον; τετρα – четири и γράμμα – писмо, и обикновенно се отнася до Еврейското име на Бог - יהוה (YHVH), което се изговаря буква по буква в Еврейската азбука:

Yodh - Йод ה

Heh - Хех ו

Vav - Вав или Вау ה

Heh – Хех ו

Тази формула изобразява Бащата [Йод], съединен с Майката [Хе], роденият Син [Вау] и Дъщерята [Хе].


______________
1 Коринтяни 13:4. Любовта дълго търпи и е милостива, любовта не завижда, любовта не се превъзнася, не се гордее,
1 Коринтяни 13:5. не безобразничи, не търси своето, не се раздразва, не държи сметка за зло,
1 Коринтяни 13:6. не се радва на неправдата, а се радва заедно с истината,
1 Коринтяни 13:7. всичко премълчава, на всичко хваща вяра, на всичко се надява, всичко търпи
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 4:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Не мисля, че замисълът на тези, които продуцират подобна музика е толкова сложен, че да стига до подпрагови внушения.Считам, че става въпрос само за пари.Въпросът е защо има търсене на точно тази стока?Защото младите от преди 20 години не търсеха тази стока, а тези сега - нищо друго не признават и са дори по-войнствени от нас в налагането на своите предпочитания.Е това е въпросът и от него се отива към поставяне на диагноза на цялото общество.


Та ... защо мислиш, Пенка, че подпраговите внушения са нещо "изключително сложно"?!

Напротив ... те са нещо твърде лесно и елементарно /стига да имаш дори някаква бегла представа как това става!!!/. Техниката на подпраговите внушения е свързана с ритъма на музиката и съответния текст /тук да ти припомня ли за повтарянето на отделни думи и срички, чрез които се въздейства върху позсъзнанието на човека???!!!/.

Да ... що се отнася до това, че става въпрос само за пари си права ... и то какви пари! Но единият елемент не минава изобщо без другия, в противен случай забрави за парите ... но тук не става въпрос за парите, които взема един жалък посредник или пък фолк изпълнител!

Тук става въпрос за една ГОЛЯМА ВЛАСТ НАД ВСИЧКО И ВСИЧКИ!!!

Има търсене на тази "стока", защото тя не те кара да се трудиш чрез сизифовски труд за духовното си развитие, което ще ти донесе нужното просветление, за да разбереш ИСТИНИТЕ за живота, а те внизва в най-ниските вибрации на удоволствията и потребителството!

А те са пък най-мощните ЛОСТОВЕ ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА МАСИТЕ - дай зрелища, удоволствия и мечти на невежата маса и тя е твоя!

За да се въздейства върху масите чрез музиката трябва неизменно да се "удари" върху слабото й място - а то просто е емоции, чувства и какво?! - ами желания, разбира се!!!


И ето ти тебе ФОЛКА!!! Най-доброто оръжие за подпрагови внушения ... и едно от най-елементарните за масовата обработка ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 5:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена, ами то започва да звучи като нещо, свързано с една огромна конспирация?!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 5:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Конспирация е доста опорочена дума. Чуя ли я и започвам да се оглеждам за параноици. Rolling Eyes Не, че и има нещо на думата, ама тия са конотациите поне за мен.

Но ако се поогледаме в исторически план, нищо ново под слънцето - хляб и зрелища. При Макиавели е малко по-засукано, но се свежда до същото. Хляб, какъвто им е нужен и зрелища, които да ги възпитават в дух, който ти е изгоден. Нещо такова. Няма нужда от еврейски заговори и старци от Сион, за да е такова дереджето Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov