НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 15, 2024 11:38 pm Вижте мненията без отговор
ТЕОРИЯТА НА ПРОКЛЯТИЕТО
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 6:42 pm
МнениеЗаглавие : ???????? ?? ???????????
Отговорете с цитат

Тук цитирам един откъс от книгата "Срещи с маг Селена", която е съвместен труд с г-н Георги Календеров.

"Проклятието е силно негативно, пряко енергийно въздействие. То се формира от изключително зло пожелание.

Проклятието може да бъде хвърлено само върху един човек, може да бъде хвърлено и върху цялото семейство или рода. Ефектът му е силно поразяващ. Най-мощно е майчиното проклятие. Ако е хвърлено само върху един човек, този човек започва да боледува без видима причина, разбива се семейният и личния му комфорт, срива се бизнесът му.

При семейното проклятие освен изброените дотук последици между членовете на семейството се поражда дълбока омраза и ненавист, от което произлизат всякакви неразбирателства и конфлекти.

При родовото проклятие се стига дотам, че родът бива поразен до девето коляно. Понякога жените в прокълнатия род спират да раждат или различни заболявания и злополуки отнемат живота на членовете му, докато го прекъснат."


Бих желала да разкажете и вие нещо за проклятия, които са ви сполетели или пък са сполетели ваши близки или познати - независимо от това дали са били "хвърлени" директно или индиректно.

Очаквам вашите мнения!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 7:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Може ли да се счита за проклятие зло пожелание,изречено в момент на афект, за което изричащият го след това може да съжали/а може и да не помни или пък да не му отдава значние/ след като се успокои и нещата се уталожат? Сигурно човек трябва много да внимава какво изрича, когато някой го е ядосал, наранил, обидил, особено ако е към близък /съпруг/а, собствено дете и т.н./.Спомням си случай от преди много години.Аз съм била малка.По-големият ми брат се развеждаше с първата си съпруга, тя и майка ми имаха разногласия и бяха в конфликт.Не съм могла тогава да съдя кой крив и кой прав,сега не мога, защото нямам цялата информация обективно, само собствени предположения.По този повод майка ми спомена, че бившата снаха в изблик на гняв и е казала "пожелавам ти и на дъщаряти да се случи същото...."Имаха малко дете и мисля, че се пожелнието и е било в смисъл и аз като нея да преживея раздяла млада с малко дете, когато най-много се нуждая от съпруг.Е, това не ми се случи, през този период от живота си /а и по-късно/ дори се радвах на голяма подкрепа и любов от страна на съпруга си, въпреки проблемите, които сме имали като млади и неопитни със родители /главно моите, защото тогава живеехме при тях/ и различните ни характери.Сериозните ни проблеми се появиха много по-късно в годините.Все пак никога не забравих това, което е било казано и сега понякога си мисля дали е имало някакво влияние в живота ми.Но истината е, че не съм го взела навътре и не съм мислила за това. Ако е имало назад в някоя рода елемент на проклятие към някой член на семейството аз не знам.Но като се има предвид,ч е в миналото клетвите са били начин за изразяване на отрицателни емоции при някакъв повод,без да се държи сметка за последарвията, не е изключено това да е често срещано.И по тази логика много хора сигурно са обект на проклятие, дори като n-то поред поколение.Това донякъде ме тревожи.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

kati написа:
Може ли да се счита за проклятие зло пожелание,изречено в момент на афект, за което изричащият го след това може да съжали/а може и да не помни или пък да не му отдава значние/ след като се успокои и нещата се уталожат? Сигурно човек трябва много да внимава какво изрича, когато някой го е ядосал, наранил, обидил, особено ако е към близък /съпруг/а, собствено дете и т.н./.


Злото пожелание е част от теорията за проклятието.

Всяко зло пожелание си е чисто проклятие! Независимо дали изричащият го си спомня след това какво всъщност е казал - а дали пък е осъзнал какво точно е направил - още повече няма значение!

Човек не само трябва да внимава много какво изрича, когато е ядосан, гневен, яростен и изпълнен с ненавист! Човека трябва страшно много да внимава какво мисли, пък за говоренето и дума да не става!

В последните теми говорим за мантрите, за звуците, за сричките, за цвета на същите, както и буквите, и т.н. И независимо от това дали са пробягали като евентуална мисъл или неволна представа те са силно въздействащи - зависи как са помислени, за кого са помислени, към кого са насочени, те просто си казват думата с пълната си сила и мощ.

Когато обаче си свършат работата зловредните думи - също под формата на проклятие - всички знаем, че създателя им бива "възнаграждаван" от тях с още по-голяма сила, т.е. зловредността им рекушира обратно в него.

Да, страшно е, защото докато стоиш и чакаш на спирката вече си пръкълнат поне от двама човека, облъчен си най-малкото от тяхното негодувание, защо си се качил в автобуса преди тях?!

Само това дори е достатъчно за да ти се "стъжни" живота ...

А пък знаете ли какво сила притежава МАЙЧИНОТО ПРОКЛЯТИЕ?!

С него би могла да се справи само майката, която го е произнесла, въпреки, че то рекушира и в нея, разбира се, понякога със стократна сила. МАЙЧИНОТО ПРОКЛЯТИЕ би могло да се вдигне само чрез покаяние на самата майка!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Чет Апр 05, 2007 10:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дядо ми беше разказвал една история, която сега ще се опитам да си спомня! Преди години мой прадядо/ако не се лъжа/, бил обвинен несправедливо в кражба - принудили го да си "признае", като го заплашили да го хвърлят от някаква тераса/дали е било точно тераса не си спомням - трябва да питам дядо си Embarassed /. Много изстрадал този човек, обаче проклел изнудвачите... казал ако е невинен да ослепеят Sad ! Нещеш ли наистна поколениея наред ослепявали членове на хора от това семейство Crying or Very sad ! Ето и още една история, която си спомням много добре, защото се оказах в неподходящо време на неподходящо място Sad !Имахме едни комшии, които много често се караха/незнам по какви причини, а и не ме интересува/,... лошото обаче беше, че постоянно се носеха клетви от рода на "огън да те изгори" Crying or Very sad /това са клетви отправяни от сестра към брат/ ! Въпросния човек отиде някъде надалеч да работи и за нещастие се подпалил апартамента му - от него останали само кокали Sad! Една вечер отивах до могазина и точно в този момент го докараха /видях ковчега без да искамSad и затова скоро няма да го забравя/. Има и още примери, които мога да дам, но мисля че тези са напълно достатъчни Rolling Eyes .Много често съм си мислила за проклятията като цяло...! Да разгледам първия случай... прадядо ми може наистина да е бил невинен..., но каква вина имат децата на другия,... деца които дори не подозират че е имало нещо такова! Защо трябва да си патят невинни хора от тези проклятия - с това не мога да се примиря Confused !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 12:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

MeGaN_ написа:
Да разгледам първия случай... прадядо ми може наистина да е бил невинен..., но каква вина имат децата на другия,... деца които дори не подозират че е имало нещо такова! Защо трябва да си патят невинни хора от тези проклятия - с това не мога да се примиря Confused !


Те може да нямат вина, Меган /имам предвид децата/, но механизма на проклятието е такъв!

Проклятието се разнася чрез личното биополе на човека, запечатва се като информация в ДНк-то му, като след това се пренася и предава на плода, който бива създаден от родителите, произнесли клетвата!

Дори и този, който е бил невинен и е произнесъл клетвата, не е прав, защото вибрацията на тази клетва застига и неговото поколение - деца, внуци и т.н.

Помисли само и ще видиш, че е така!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 12:48 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Именно затова никого не оправдавам! Извода е НИКАКВИ ПРОКЛЯТИЯ... и по никакъв претекст Confused !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 7:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Понякога се ужасявам, като констатирам подобни постъпки и последиците от тях!

А знаеш ли колко много са само?!

И лошото е, че когато подобни хора отидат за помощ при "колеги", същите си изтискват от пръстите, че имат "върла черна магия" и ... оттам пък се почва еднааааа ....

Всъщност ... коментара е излишен, сама разбираш!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 7:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Smile Smile Най-лошото е, че повечето хора не са наясно от последиците като дават воля на словесното изразяване на отрицателните си чувства.Иначе сигурно биха били по-внимателни. Моя бивша колежка се беше сдърпала с един новоназначен директор - и двамата бяха много устати.Той имаше здравослвни проблеми, след като беше напуснала/дори не я беше уволнил, тя се пенсионира по болест/ когато в телефонен разговор и казах, че човекът е влязъл в болница, тя ми спомена, че го е проклела. Не знам дали има връзка, но той много бързо си отиде от рак - за един месец.Тези дни в едно телевизионно предаване стана на въпрос, че една вдовица е проклела /не директно/популярен водещ, тъй като с пиперливия си език е казал нещо, с което е засегнал хора като нея.Той скоро беше загинал и тя се е почувствала много стресната дали нещата нямат връзка.Това може да са просто съвпадения, а може и не...Наистина никой при никакви обстоятелства не трябва да го прави.Но има хора, йоито са на такова ниво, че за тях това е като "здрасти" - кълнат под път и над път при най-малкия повод.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 8:30 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ако някой се е задържал по-длъжко на отговорно място - шеф, едно друго, обикновено поже да поема и да се "храни" с всякаква енергия и да инкасира всякакви енергийни удари. За да кълне успешно човекът трябва да е или природно зъл или несправедливо обвинен. Но е малко трудно да се избегне законът на съотвествието, според който на съответно действие се противопоставя съответно противодействие. Ако някой те излъже с три лева, е трудно да го убиеш с клетва. Но пък ако успееш, се включват балансиращите механизми на горния закон и обираш луфтовете до изравняване на силата на удара, който си нанесъл свръхмерно. Нещо като магическа физика Razz

Понякога става въпрос за съвпадения, друг път за малката капчица, която прелива чашата. По-интересно ми е, че има хора, които се гордеят с това или пък чувстват някакво перверзно удовлетворение Rolling Eyes

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 8:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Точно съм си мислила за хора, които са на ръководни постове - в политиката, в големи фирми.Всички знаем на колко негативни емции са обект управляващите.Всеки изразява къде гласно къде не някакво недоволтво - "те ония са виновни за всичко".Всъщност като че ли в повечето случаи вече нещата се изричат по инерция, по навик, понякога дори не се влага и емоция, а е начин да се обяснят всички проблеми и неуредици в държавата, дори собствената ни неуправия./Верни на принципа, че държавата е виновна за всичко/.Всъщност шефовете на по-малките фирми повече са подложени на негативно облъчване, защото са в по-прак и директен контакт с подчинените си, не чрез ресорни заместници, които също са в подобно положение, даже по-лошо - двойно въздействие отгоре и отдолу.Особено когато се налага да прилагат непопулярни мерки за оцеляване на фирмата при управлението си/от г.т. на персонала/.Пак визирам неща от моя живот, аз съм работила в голямо предприятие преди в адм.-управл.персонал.Налагаше ми се да обирам пряко недоволството на работниците,адресирано до Ръководството по принцип /поради спецификата на длъжността ми/. Мъжът ми ръководеше печатница, на която беше и съсоственик и имаше хора, които много държаха на него и го уважаваха, но естествено имаше и недоволни.Когато имаше проблеми с работата там мого не си поплюваше и ги хокаше - въпрос на характер, независимо, че много се грижеше за персонала.Но рязкото държание травмира по чувствителните хора, знам го от опит с моите директори/ки/ и без да искаш се настройваш негативно, а това не може да не рефлектира.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Апр 06, 2007 9:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трудна е шефската - ако хокаш, половината не те имат за нищо. Ако не хокаш, обратното. Има и едни много малобройни случаи, в които всички са съгласни, че е трябвало да ги нахокаш, но пък заключават че си прекалил. Сигурно и затова взимат по-големи заплати, да си купуват повече кисело мляко за "вредни" Razz

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 5:12 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Спомняте ли си, че преди известно време, беше всъщност съвсем наскоро, ви разказах в една от темите как "маг" Светлин ми правеше магии за смърт!

Знаете ли какво дочух тези празнични дни?!

Ами "маг" Светлин поскитал насам-натам по колеги и колежки, които да му помогнат и да ме "убият" съвъкупно чрез зловеща черна магия и не щеш ли взел, че попаднал на една "жежка жена", която го приласкала и му "подарила" една драгоценна и нелечима болест ... разбира се след съвъкуплението си с него!!!

Ужас!!!

Пазете се от лични срещи с "маг" Светлин, защото просто ще зарази и вас, тъй като болестта се предава и по капков път!!!

Ето как МЕХАНИЗМА НА ВЪЗМЕЗДИЕТО действа сам - без да се намесвам да му правя каквито и да било черни магии и други страховити простотии ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 7:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Спомняте ли си, че преди известно време, беше всъщност съвсем наскоро, ви разказах в една от темите как "маг" Светлин ми правеше магии за смърт!

Знаете ли какво дочух тези празнични дни?!

Ами "маг" Светлин поскитал насам-натам по колеги и колежки, които да му помогнат и да ме "убият" съвъкупно чрез зловеща черна магия и не щеш ли взел, че попаднал на една "жежка жена", която го приласкала и му "подарила" една драгоценна и нелечима болест ... разбира се след съвъкуплението си с него!!!

Ужас!!!

Пазете се от лични срещи с "маг" Светлин, защото просто ще зарази и вас, тъй като болестта се предава и по капков път!!!

Ето как МЕХАНИЗМА НА ВЪЗМЕЗДИЕТО действа сам - без да се намесвам да му правя каквито и да било черни магии и други страховити простотии ...


Какъв ужас Shocked !!!
Но защо му е да ви прави такава магия Confused Sad ... чак пък толкова краен... и как въобще този Светлин може да се нарича "Маг"... Shocked ! Маг Живин я му покажи на този где му е мястото Very Happy Cool Wink !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 8:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Лично аз мисля, че маг Живин няма защо да се намесва повече в живота на този нещастник!

Ненасилственото несътрудничество както от моя страна, така и от страната маг Живин, даде по-добри резултати, отколкото ако бяхме решили да действаме така, както можем ... с дружни усилия!

Защо му е на оня тип да прави всичкото това ли?! Ами завист, омраза, злоба ... и безсилен гняв!

Всъщност един от Великите Духовно Посветени Учители, Шри Юктешвар е казал:

"ГНЕВЪТ ВЪЗНИКВА САМО ОТ НЕИЗПЪЛНЕНИ ЖЕЛАНИЯ!!!"

Представи си само Меган, колко неизпълнени желания е имал този тип, за да стигне до такава развръзка на съдбата си! Той вече е обречен ... ама кой каквото си направи, никой не може да му го направи!

Единственото нещо, което сторих аз, и за което го предупредих лично по телефона беше, че ще изчистя всичко, ще си сложа една по-специална защита и тогава вече да се пази, защото всичко зловредно, което е сътворил и нарекъл да ме постигне, ще се стовари с цялата си мощ, естествено върху него самия!

Всъщност останах като "гръмната", когато ми сервираха тази новина за него ... много заразна болест и нелечима, ужас!!!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
MeGaN_




Регистриран на: 17 Яну 2007
Мнения: 462
Местожителство: Велинград
Пуснато наПуснато на: Нед Апр 08, 2007 8:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Поздравления Wink ... затова, че не сте направили нищо лошо Razz !

_________________
Можеш да направиш две грешки по пътя към истината: да не го извървиш целия и въобще да не тръгнеш по него!!!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаПосетете сайта на потребителяICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov