НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Нед Юни 23, 2024 3:36 am Вижте мненията без отговор
съдба
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
ginka




Регистриран на: 26 Юли 2008
Мнения: 3
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 12, 2010 12:32 pm
МнениеЗаглавие : съдба
Отговорете с цитат

Здравейте!Дано тук е подходящото място за моя въпрос!През по голямата част на съзнателния си живот съм имала интерес към мистичното,към нуждата да си обясня живота.Четох,четох и пак нямам отговори!Затова реших да се обърна към вас-хора с много знания и опит!Сега когато мои близки загубиха дете ,нямам мира от въпроса ЗАЩО?Раждаме се,страдаме,радваме се.Когато ни застигне лошото се обръщаме назад/ако имаме съзнанието да го направим/ и се опитваме да си обясним "защо така стана ?".И тогава си даваме сметка за всички онези малки неща,които са се случили и които са довели до съответното събитие!
Та питам аз защо се тресем постоянно?Кажете ми моля всичко предопределено ли е!?Щом хора като вас могат да кажат какво ще се случи на човек,според мен ние нямаме свободната воля да определяме важните неща!Дали правим съответния избор ,защото е казано,че точно него трябва да направим,а не друг!?Гинка
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Фев 12, 2010 2:35 pm
МнениеЗаглавие : Re: съдба
Отговорете с цитат

ginka написа:
Та питам аз защо се тресем постоянно?Кажете ми моля всичко предопределено ли е!?Щом хора като вас могат да кажат какво ще се случи на човек,според мен ние нямаме свободната воля да определяме важните неща!Дали правим съответния избор ,защото е казано,че точно него трябва да направим,а не друг!?Гинка


Когато въпросите напират като цунами в нас това е признак за нашата обърканост, неосъзнастост и неразбиране.

Човекът определено се "тресе", защото не познава себе си и не е пожелал да се опазнае поради страха от неизвестното. Ако той се опознае и възприеме такъв, какъвто е ще спре да се "тресе", защото ще знае как трябва да постъпи за да преотрие баланса и хармонията в Живота си.

Всичко е предопределено и предсказуемо в животите ни, но само в рамките на сферите, чрез които движим тези наши животи чрез собствените си желания, емоции и чувства.

Свободната ни воля и право на избор могат да бъдат ограничени или отнети само тогава, когато съответния човешки индивид даде съответното съгласие за това.

Как става ли?!

Просто и ясно казано, при това не един път от мен в тези форуми: ами като се откажем да поемаме личните си отговорности съотнесени именно към свободната ни воля и право на избор.

Така се отказваме да определяме не само най-важните неща в живота ни, но и най-малките детайли в него ...

А как се отказваме да поемаме личните си отговорности на неосъзнато ниво ли?!

Много лесно - като не познаваме сами себе си, като не разбираме сами себе си, като живеем в заслепение за елементарните закономерности в проявленията на кармичните последици под формата и изражението на причинно-следствени връзки от действия породени от нашите лични грешки.


_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov