НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Юни 26, 2024 3:10 pm Вижте мненията без отговор
Отново за 2012
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Сеп 20, 2009 1:37 pm
МнениеЗаглавие : Отново за 2012
Отговорете с цитат

Аудан предложи на вниманието ми ето това клипче ... ОТНОВО ЗА 2012

Споделям го с всички вас ... Wink Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Лунна




Регистриран на: 08 Апр 2007
Мнения: 34
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 03, 2009 5:59 pm
МнениеЗаглавие : Здравейте....
Отговорете с цитат

Попаднах на един филм, който може да ви заинтригува, ако не сте го гледали....казва се : "Седемте предсказания на маите" документален 8 части , заложен е проблема за 2012, както и насоки за подготовката на човека към по високо еволюционно ниво....синхронизация с новите трептения на Земята.

Линкове за изтегляне на 8-те части на филма, както и БГ субтитри:

Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 01.avi http://dox.bg/files/dw?a=5c19a4e0bc
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 01.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=a89d9625f2
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 02.avi http://dox.bg/files/dw?a=3df700a750
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 02.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=4d2e055709
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 03.avi http://dox.bg/files/dw?a=cb07438d46
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 03.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=bb75751268
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 04.avi http://dox.bg/files/dw?a=1d550689f6
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 04.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=cca0707bec
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 05.avi http://dox.bg/files/dw?a=6cc1b5fd9c
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 05.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=6ce54e0f3e
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 06.avi http://dox.bg/files/dw?a=92dbf6042e
Los Duenos del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 06.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=dfa8a95c74
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 07.avi http://dox.bg/files/dw?a=a0af936eb3
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 07.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=3616a4fc5d
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 08.avi http://dox.bg/files/dw?a=3c68d84bd3
Los Duenos Del Tiempo - Las Siete Profecias Mayas - 08.Bg.srt http://dox.bg/files/dw?a=386c994aaa

Поздрави и Усмивки за всички Smile)))

_________________
С безмълвие Луната ни говори,
за Мъдростта на вечните простори,
където е Домът ни роден,
където се намира изначалния ни корен....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Лунна




Регистриран на: 08 Апр 2007
Мнения: 34
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 03, 2009 6:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Поставям само миниатюрна част от субтитрите на филма / един вид резюме/:

Първото предсказание показва Вселената като процес с вечни цикли на различни нива.
На галактическо ниво това са цикли от 26 000 години.
На персонално ниво - с живот от 70 години, които се живеят описани в тези големи цикли.
Първото предсказание оповестява края на настоящия цикъл. Според него от 1999 г.
остават само 13 години, че всеки човек е в Салона на огледалата, за да открие сам в себе си, своята многоизмерна същност
, че Слънцето се върти около Алциона, централното слънце на Плеядите, а двете системи се движат около ума и сърцето на Хунаб-Ку в центъра на Галактиката в една обиколка, продължаваща 200 милиона години.

С първото предсказание маите искат да насочат човешкия ум към галактиката.
В календара си са оставили кодирана ключова дата за финалната трансформация -
събота, 22 декември, 2012 г.
Маите не говорят за края на света.

Нещо повече - уточняват, че всичко ще се трансформира, че единственото, което остава, е духът в своето пътуване през еволюцията към по-високи нива.

_________________
С безмълвие Луната ни говори,
за Мъдростта на вечните простори,
където е Домът ни роден,
където се намира изначалния ни корен....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Лунна




Регистриран на: 08 Апр 2007
Мнения: 34
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 03, 2009 6:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Второто предсказание казва, че отговорите на всички въпроси са вътре в човека.
Неговото поведение определя бъдещето му. Цялото човечество се намира в
момент на фундаментален преход към нов начин на възприемане на Вселената.

Казва, че Земята и Слънчевата система получават потоци от светлина, енергия и информация от центъра на галактиката. Всичко това предизвиква увеличаване
на вибрациите на планетата. Човешките клетки и мозъчните функции
влизат в резонанс и равновесие с новата честота на вибрации на Земята.


Това предизвиква огромни промени в човешкото поведение. Второто предсказание
ни показва два пътя. Единият е на разбирателство и толерантност, другият - на страх и унищожение.

И в двата пътя ще научим уроците, необходими за еволюция на съзнанието ни.
Ние сме тези, които ще решим по кой път да поемем. Това са адът и раят,
проявени едновременно.

Човечеството се отправя към една нова епоха на хармония и за да стигнем до нея, трябва да пресрещнем най-големите си страхове, да приемем, че преживяваме
трудни ситуации, за да се поучим.

Запазвайки спокойствие в която и ситуация да се намираме, можем да съхраним и увеличим вътрешната си енергия, да създадем състояние на висока вибрация
и уважение към всичко съществуващо.

Трудните ситуации ще присъстват в живота ни, докато имаме нужда да научим нещо от тях.

_________________
С безмълвие Луната ни говори,
за Мъдростта на вечните простори,
където е Домът ни роден,
където се намира изначалния ни корен....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Лунна




Регистриран на: 08 Апр 2007
Мнения: 34
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 03, 2009 6:09 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Третото предсказание ни казва,

че трябва да съзнаваме
влиянието си върху планетата,да не провокираме разрушения, както вече се е случвало в историята ни. Процесите на индустриализация, невнимателни към екосистемите,

с отпадъците си са създали генерално покачване на температурата на Земята.

Като прибавим и увеличаването на слънчевата активност, причинено от енергията,
идваща от центъра на галактиката, се получават големи изменения на климата и ветровете.

Вихри от енергия ще изчистят повърхността на Земята. Това е проява на недоволството
на нашата планета и елементалните енергии, съдържащи се в нея.


Четвъртото предсказание казва,

че човек трябва да промени хищническото си поведение, да влезе в синхрон с природните ритми, да се нагласи към промените, които водят цялата Вселена към една нова ера на хармония.

Маите ни казват, че промените в климата ще разтопят леда на полюсите. Така Земята ще се измие и раззелени отново, ще се промени физическата композиция на континентите, върху които живеем.

Всички предсказания търсят промяна в ума на хората. Вселената генерира тези процеси, за да може човечеството да се разпростре в галактиката, да разбере, че е съставна част от всичко съществуващо.

ПП: За да не досаждам тук, ако желаете вижте сами във филма.... Smile

_________________
С безмълвие Луната ни говори,
за Мъдростта на вечните простори,
където е Домът ни роден,
където се намира изначалния ни корен....
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Нед Окт 04, 2009 8:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Цитат:
ПП: За да не досаждам тук, ако желаете вижте сами във филма.... Smile


На мен никак не ми беше досадно Smile Още повече, след такава зарибявка, сега няма как да не гледам филма... Почвам да свалям веднага Razz

И... благодаря Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 05, 2009 12:04 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Оооооуууу ... Лунна, страшно много ти благодаря - от цялото си сърце и душа - за отправките, които си качила!

Очарована съм, защото моята хипотеза за 2012 и целия ужас на страховитите предсказания - неразбрани от толкова велики при това прорицатели! - съвпада именно и точно с тази във филма.

Превеждам едни материали получени чрез ченелинг, които по нищо не се различаватот твърденията на ... маите!

Надявам се да ги кача тук - преди да настъпи 2012 Embarassed - за да видят и прочетат, и всички останали, че нещата изобщо не са свързани с погибелта на Земята и човечеството окончателно, за да видят, че Земята няма да се прекатури отраз и да ни помете всички до един чрез погрома на Армагедон, както и всичко до пълен край ... Confused

Процесите на промяна течат отдавна, времето вече е сгъстено прекалено, поради което и събитията в него са ускорени, но това не означава, че ще измрем в невиждан ужас!

Напротив, това означава единствено едно-едничко нещо - всичко все още е в наши ръце и всеки един от нас променяйки се дълбоко вътре себе си във вътрешните си скрити нагласи към новите честоти и вибрации на планетата ни ще бъде ... честит!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пон Окт 05, 2009 3:50 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Дано да намерим сили в себе си, за да се променим. То това си е най-трудното.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 06, 2009 6:20 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мила penka, не мисля, че е въпрос на усилие. На реката не й трябва усилие, за да тече - нито на тревата, за да расте.

Според мен главното е да потърсим в себе си връзката с онова първичното, изначалното. Да влезем в хармония с природата и живия свят около нас. Аз го разбирам това състояние като отпускане, освобождаване от бремето на желанията и оценките от материалния свят. Аз примерно най-много се доближавам до това състояние като си седна вечер на балкона (след като всички пушещи съседи вече са заспали Smile) и се заглеждам в звездите, оставям се на вятъра да ме гали и си представям как заедно със свежия въздух от паркчето до нас вдишвам чиста светла енергия, и издишвам натрупалия се през деня негативизъм, който дърветата отработват и превръщат отново в чиста енергия (след като правят кислород от въглероден диоксид, то това трябва да е нещо подобно Smile). И така след като се заредя достатъчно, просто си седя и си дремя блажено полу-притворила очи... както котките често правят на припек Smile

И когато след това упражнение си помисля за нещата, дето са ме мъчили през деня, ги виждам колко са малки и смешни и глупави, и как в един по-глобален план всичко това няма значение... Та може и на теб да ти хареса, ако пробваш номера с паркчето и дърветата Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 08, 2009 11:46 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Валя, писала съм "сили в себе си", а не - усилие. Мисля, че смисълът е различен. Общо взето съм съгласна с поста ти, но що се отнася до сравнението с реката и тревата, то е много поетично, обаче човекът не може да бъде нищо по-различно от човек. Да, дървото расте и живее по природните закони и без усилие и т.н. - може да се продължава до безкрай с литературни сравнения, но те никому не помагат да стане като дървото, като реката или тревата. Very Happy А и защо да става? Все пак ние сме част от всемира и като такива нека да бъдем себе си - с всички въпроси, търсения, грешки и опит. Как мислиш - какъв опит придобива реката, или тревата? Не че ги подценявам, но тяхната и нашата роля са различни. Затова не приемам подобни сравнения. Човекът може да се сравнява само с друг човек. Останалото са афоризми.
Laughing Това, дето си написала за балкончето, много ми хареса. Аз всеки ден го правя, макар и не на балконче, а на поляна и сред дръвчета. Най-често с куче, понякога - даже с цигара /пиша го, за да ти стане ясно, че съм бъкана от пороци Wink /. Ако ги нямаше тези моменти, отдавна да съм станала клиент на 4-ти км. Тези моменти, разбира се, не изискват никакво усилие. Но те не са животът, а само почивките, с които се награждаваме.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 08, 2009 2:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

"Силите в себе си" съотнесени към усилието наистина са две различни понятия, но вие двечките се заиграхте нещо с думите. И така не се разбрахте ... Cool Confused

penka написа:
Човекът може да се сравнява само с друг човек.


Никой не може и не бива да се сравнява с нищо и никого в този обозрим свят. Реката си тече сам-самичка, без да се сравнява с другата река. Дърветата и тревичките също си растат сам-самички и не се сравняват с нищо и никого. Цветенцата също, та ако щете и птичките ...

Те затова са и истински, а не като човека - нагласени, натъкмени и измамни.

Всички те следват своята природна интелигентност, не спорят помежду си, не си завиждат, не се мразят, не надничат в душите и сърцата си, а всички поотделно следят себе си, грижат се за собствените си сили или казано на езика на Пенка за "силите в себе си".

Затова съществуват и живеят в синхрон, в Единение - първо със себе си, а следователно после със всички и всичко останало.

Без усилие ... защото се грижат за себе си, за да не стихват или се снижават вътре в тях силите им.

Могат да им противодействат единствено и само някои външни фактори, но не могат да ги унищожат изцяло, защото защитните им механизми са така построении, щото след тяхната условна погибел винаги остават семенцата, от които те поникват отново.

И това е така, защото са следвали Пътят на своята интелигентност, без усилие ... Confused

И всичкото това е така, само защото те нямат желания, те нямат вътрешните нагласи за превъзходство над някого ... Можете ли да си представите?!
Sad Cool

penka написа:
Laughing Това, дето си написала за балкончето, много ми хареса. Аз всеки ден го правя, макар и не на балконче, а на поляна и сред дръвчета. Най-често с куче, понякога - даже с цигара /пиша го, за да ти стане ясно, че съм бъкана от пороци Wink /. Ако ги нямаше тези моменти, отдавна да съм станала клиент на 4-ти км. Тези моменти, разбира се, не изискват никакво усилие. Но те не са животът, а само почивките, с които се награждаваме.


Няма чак толкова голямо значение къде се прави релакса или медитацията ... независимо от това, че и аз предпочитам уединението по горските полянки, а не гъстия и непрогледен софийски смог.

Е, и аз ще бъда откровена! Постъпвам като Валя ... чакам пушачите-дрогери да се разкарат от терасите, а не само това, чакам да задуха и ветрец, защото само тогава може човек да вдиша по-чистичък въздух ... на терасата си, особено на нея.

Така и релакса е по-добър, и медитацията - медитация. И сливането с околния природен свят - сливане.

Далеч съм от мисълта да отида на чиста горска полянка (такива за жалост е срещат вече толкова рядко!) било с нашата кучешка годзилка, било сама и ... да седна пък да запаля цигарка и ... да вдишам първо от нея, а не от драгоценния чист горски въздух.

Пенке, нищо лично, да не вземеш да се докачиш пък сега...

Но ... аз отивам да дишам чист въздух и да релаксирам на него, и тишината в него, а не да го тровя или пък да тровя себе си още повече.

Ето тук някъде идва разликата между удоволствието и усилието за ... блаженството.

И именно това са онези моменти, които лекуват тялото и психиката ти за да не стигне човек до 4-ти км. В противен случай само утежнява и удължава агонията си за да стигне малко по-далеч и от 4-ти км в обозримото близко бъдеще.

Пък да не говорим за новите вибрации, които ни споходиха още през 1999 год. Пък да не говорим за тяхното ескалиране в момента, което ни подготвя да посрещнем излъчването на мощната магнитна вълна към Земята през 2012 год.

Честно казано, тези които са предпочитали да синхронизират на природната интелигентност сред горички и полянки потопени в медитативно блаженство най-вероятно ще го посрещнат достойно и ще го понесат ... без особени усилия.

Останалите ще се поболеят, полинеят, а другите, които са преобладаващи за съжаление, ще издъхнат още на мига при докосването на неговия мощен магнитен разлив върху Земята.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 09, 2009 9:24 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Very Happy За засягане от моя страна - нямай грижа /особено от хора, които знам, че са добронамерени/. Нали знаеш, че не съм от "тънкообидните". Аз самата обичам нещата да се назовават с истинските им имена и не виждам нищо обидно в това. За мен обидни са само отношенията на лицемерие между хората, които често се изразяват в говорене и писане на неистини. Знам, че се тровя и знам, че съм на светлинни години от т.н. "духовност". Затова и рядко пиша тук, макар да чета редовно. През годините /а ние вече се знаем от доста време/, въпросите в мен стихнаха. Разбрах, че отговорите са си вътре в мен и се опитвам да следвам твоя подпис - за откриването на "гуруто в себе си".
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 09, 2009 2:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Радвам се за теб! Wink Razz

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 13, 2009 6:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Който разбира руски език (пък и да не разбира, той е толкова разбираем за нас българите, просто няма нужда от превод или ... субтитри!) може да чуе тук за какво иде реч всъщност относно 2012 година ...

РАЗПИСАНИЕТО ЗА "КРАЯ НА СВЕТА"

2012 - МАИТЕ И КВАНТОВИЯ ПРЕХОД

2012 - СМЯНЯТА НА ЕПОХИТЕ

ПОДГОТОВКАТА ЗА ПРЕХОДА ПРЕЗ 2012







Последната промяна е направена от СЕЛЕНА Ярослава Велесова на Вто Окт 13, 2009 6:25 pm; мнението е било променяно общо 1 път

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Окт 13, 2009 6:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Позабавлявайте се и с ето това тук ...


АРМАГЕДОН - 21 ДЕКЕМВРИ, 2012 ГОД.,

Ииииии ...НЕЩО АБСОЛЮТНО РАЗУМНО, ОБЯСНИМО, ПОНЯТНО И ... ИСТИНСКО





_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov