НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Вто Апр 16, 2024 11:21 am Вижте мненията без отговор
Хомосексуалисмът - защо е толкова мразен?
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Окт 27, 2011 10:20 pm
МнениеЗаглавие : Хомосексуалисмът - защо е толкова мразен?
Отговорете с цитат

Започвам тази тема, тъй като все още разгорещява страстите по целия свят. Освен това се чувствам лично засегнат, понеже съм гей. Докато религиите масово отричат хомосексуализма, бисексуалността и транссексуалността, все повече хора с такива сексуални ориентации се раждат. Питам се защо, след като всички сме Божии чеда, и Духът обича всички ни, точно духовниците ни заклеймяват и ни наричат грешници. Нима любовта е грешна?! Дори дъновистите "лекуват" хомосексуалността и проповядват, че истинската любов била между брат и сестра! В същото време източници като Крион и Плеядианците не само, че не отричат хомосексуалността, но ни уверяват, че всички сме еднакво обичани и в нея няма нищо лошо. Интересно ще ми е да чуя мнения. Дали ние гейовете сме грешни,извратени адови изчадия каквито ни изкарва църквата или просто сме хора като всички останали, но енергията ни е малко по-различна. Предупреждавам ви, че съм чел много по въпроса и знам за различните гледни точки. Интересно ми е обаче какво мислят потребителите в този форум! Приятна вечер! Smile

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 28, 2011 6:22 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мило момче, ще се опитам да ти обясня честно, ако разбира се оставиш емоциите настрана и се опиташ да погледнеш безпристрастно на въпроса.
Хората са различни, различни в толкова много неща извън сексуалната си ориентация /пол, раса, религии, идеали .../ и различията се приемат малко или много. Но защо пък толкова много ги дразни хомосексуализма?
Мисля, че болшинството от хората въобще не мразят хомосексуалистите и ги разбират, но се дразнят от предизвикателното им поведение. Реално погледнато никой различен не въвира в очите на другите различността си, живее си с нея и съжителства с останалите. Но при голяма част от хомосексуалистите поведението е друго.Те демонстрират различността си с презумпцията, че тяхното поведение е нормално, а другите, които са различни от тях са ненормални и несъвършени. А всъщност Животът е многообразен – има и отявлени сексисти, и хомосексуалисти и всякакви....и винаги ги е имало...
Проблемът е в демонстрациите и в егоцентричното и конформисткот поведение, което претендира за собствената правота , а пренебрегва предпочитанията на другите и го прави предизвикателно. И по Закона на привличането „ Каквото излъчваш, това и привличаш и получаваш”...
Излъчвайки предизвикателство и демонстративно поведение, получаваш същото отсреща. Кому са нужни тези гей-паради, и тази пошла демонстрация на сексуалността или търсенето на публичност по сексуалните ви предпочитания? Нима ако си съжителстваш тихо и кротко с когото си искаш, някой ще ти се набърка в битието? Не...
Нима когато си излязъл на улицата полуразголен и демонстрираш сексуалност посред бял ден пред обществото очакваш одобрение?! Та и хетеросексуални да го направят, пак ще предизвикат неодобрение.
Мисля, че ако не се вторачвате толкова в сексуалността и търсене на одобрение и си живеете тихо и мирно, никой няма да ни обръща внимание и ще сте по-щастливи.
Дано си ме разбрал какво исках да ти кажа
Wink Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Окт 28, 2011 6:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

За да бъде гей един мъж това означава, че отрича своята мъжка предопределеност поради сериозен психичен проблем свързан със семейството му.

Той отказва да се припознае като такъв, обикновено защото се дистанцира от мъжкия пол поради факта, че е отвратен от поведението му (без значение дали той съзнава това или не го съзнава) - предимно това е свързано с поведението било на бащата, било на дядото. В повечето случаи се отнасят за бащата..

Другата причина да не желае да припознае своята мъжка идентичност е съотнесена към сериозни здравословни проблеми на хормоналната обмяна.

Освен това при хомосексуалността енергията ИН/ЯН не е балансирана добре. ИН значително преобладава, отколкото ЯН.

А твърде често причина за сексуалната определеност са всичките изброени до тук на куп.

Що се отнася до приемането и не-приемането на подобни личности ще кажа следното: това не е важно. Какво означава дали приемаш дадено проявление или не го приемаш?!

Дали един гей/педофил/лесбийка и т.н. ще признаят естествения процес на припознаването на всеки един пол?! Не.

Но...и друго знам - отхвърляйки своята полова предопределеност и неприпознавайки я отричаш собственото си съществуване, защото отхвърляш Божията предопределеност.

Винаги ми е било тъжно за гейовете, травеститите, лесбийките, но...никога за педофилите.

А иначе казано: това е болест на физиката, психиката, и енергетиката на съответния индивид. И при добро желание от негова страна винаги може да бъде коригирана, излекувана.

И друго ще кажа: сексуалната ориентация не е критерий за същността на човек.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 29, 2011 6:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

На кой му пука какъв си, освен на теб, или евентуално и на близките ти? Very Happy Ами я си представи, че например си импотентен. Тогава какъв ще си всъщност? Защо се самоопределяш чрез секса?

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Вто Ное 01, 2011 9:32 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ха деее... Cool

Пенке, ти ме разби направо...

Именно. Сексът не те определя какъв си, а ти определяш секса. Всичко диктуваш ти.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз не парадирам, не ходя по паради и т . н. В никакъв случай не се чувствам ненормален и болен! Просто знам, че това е вид път, който душите така или иначе приемат да извървят в даден живот. Дразни ме парадирането със всяка една сексуалност. Не мисля, че е правилно да се натискаш в парка пред всички все едно си нямаш дом! Това е същото като гей парадите! Освен това не съм съгласен, че отричам божествената си същност с това, че съм гей! Любовта е любов независимо под каква форма е. Честно казано се разочаровах от мненията ви, защото не смятам, че да си гей, лесбийка, транссексуален и т. н. означава да си болен! (Педофилите са друго нещо! Въпреки че и те са обичани от Бог!) А колкото до това за показността, смятам, че хетеросексуалните са много по-показни от нас! Приятна вечер! Smile

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:17 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И не се самоопределям чрез секса, просто исках да видя, доколко хората тук са толерантни към различните проявления на любовта. Защото нямах предвид отношението към секса, а това, че различните хора търсят любовта на различни места - енергията на любовта е една, а има ли любов, няма нищо лошо и да има секс. Все пак така споделяме енергията и духа си с любимия човек. Smile

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:19 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Иначе маг Селена е права относно отричането на мъжката идентичност, същото ми го каза вчера и моята приятелка психоложка, която е много буден и толерантен човек. Пенке, уби ме с това за импотентността! Laughing

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Light&Love




Регистриран на: 10 Сеп 2011
Мнения: 68
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И отново - не мисля, че нещо, което душата е избрала като свой път може да бъде излекувано дори и при добро желание. Айде стига толкова. Не бях влизал от много дълго време и се разписах тотално. Сега ще постна нова тема! Smile

_________________
Добри мисли, добри думи, добри дела...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Ное 04, 2011 9:49 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Мило, объркано и в позиция на защитаващ се, без да бъдеш нападан, момче! Very Happy Ти търсиш одобрение за това, което си, същевременно с това се чудиш дали пък не трябва да се "лекуваш". Ако не си разбрал, че не сексуалната ти ориентация е определящата в нашите очи за това, което си ти, значи имаш още много път да извървиш. Ти сега си възел от емоции - гняв, срам, обида...Погледни в себе си. Другите какво значение имаме за теб? Първо се помири със себе си! После опитай да се приемеш, да се обичаш и тогава всичко ще започне да си идва лека-полека на мястото. Недей да търсиш отражението си в чуждите очи, то винаги ще бъде изкривено от очите, които те гледат.

_________________
Най-същественото е невидимо за очите...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 05, 2011 9:31 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Light&Love, в първия си пост ти попита защо хората се дразнят от хомосексуалистите и аз ти дадох моето мнение. В отговора не влагам никакви осъждания, емоции и т.н. Просто така мисля...
Смятам, че никой тук не съди никого за нищо, просто дискутираме. Не заемай позиция на жертва, това е лоша позиция. Различни е имало и ще има....и за това животът е прекрасен - каква скука ако всички са еднотипни копия на измислен и зададен модел...
В някаква стара статия отпреди много години съм чела, че около 40% от мъжете са склонни към хомосексуални контакти /за жените не пишеше нищо/, но при част от хората те въобще не се проявяват, подтискани от разума... Така, че нищо ново...
Ти си се самоопределил сексуално и в това няма нищо лошо. Вероятно в някои предишни животи и всеки от нас е избрал за себе си това преживяване - в този живот ти си го избрал... Живей си живота спокойно, освен, че си гей, си още толкова много неща - същество с уникална идентичност...а може би защото си гей, си много повече развит в някои области.
За да избереш това преживяване, то ти е било нужно за духовното израстване. Можеш да се опиташ да потърсиш отговора на въпроса защо пък по този начин да се стече живота ти и на какво ще те научи това, какви са плюсовете за теб - нищо не е еднозначно, всичко и има добри, и лоши страни Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Съб Ное 05, 2011 10:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

taniuga написа:
Различни е имало и ще има....и за това животът е прекрасен - каква скука ако всички са еднотипни копия на измислен и зададен модел...
Пък аз си мечтая за спокоен, сив, скучен и богат живот ... Rolling Eyes

Като един отявлен егоист завявам, че приветствам повече мъже да стават хомосексуалисти! Така ще има повече жени за избор. Wink Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 06, 2011 12:01 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Light&Love написа:
Освен това не съм съгласен, че отричам божествената си същност с това, че съм гей! Любовта е любов независимо под каква форма е.


Твоето Божествено предопределение в този ти живот е да си...мъж. И си роден точно поради тази причина в мъжко тяло. Когато поради редица причини - независимо от това дали са с повод или без! - съответен индивид се отрече от предопределението на пола си той отрича и Божествената предопределеност; отхвърляйки естествената си сексуална предопределеност отхвърля себе си и Бога, тъй като тя е неразривно свързана с Него, тя е Негова производна.

Останалото просто е въртене на за да е чиста съвеста на този, който се явява извършител на кармичното деяние. Нищо повече.


Light&Love написа:
(Педофилите са друго нещо! Въпреки че и те са обичани от Бог!)


Извращенията в сексуално отношение, чрез които се нараняват или убиват дечица са под всякаква критика. Никога не бива да се примиряваме с подобни постъпки, защото те са плод и проявлението на сатанските скруктури и не трябва да им се дава приоритет.

Не Бог трябва да ограничи един перверзняк в гаврата с дете, а хората, които са в близък досег и контакт с него. Това е тяхна работа, тяхна карма, а не на Бог.

Именно затова е и духовното осъзнаване. Останалото просто е приравняване към най-низшите енергийни злотворни структури, които не пораждат живот, а го унищожават.

А Бог е Любов, не е унищожение.


Light&Love написа:
А колкото до това за показността, смятам, че хетеросексуалните са много по-показни от нас! Приятна вечер! Smile


Не коментираме хектеросексуалните, но щом се налага мога да кажа, че те само се апликират като хетеросексуални. Те отдавна са прехвърлили фазата на своята женска природа и са заели позициите на мъжа, може би защото той се отказва от своята сексуална същност.

Те не само са показни, те парадно демонстрират своите пищни или не, физически преимущества, защото мъжът изчезна като такъв може би, или пък може би защото му се отврати тази буквално гола и насилствено налагаща се по обществените места "женско-мъжка" пласираща се плът...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12571
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 06, 2011 12:06 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
Мило, объркано и в позиция на защитаващ се, без да бъдеш нападан, момче! Very Happy Ти търсиш одобрение за това, което си, същевременно с това се чудиш дали пък не трябва да се "лекуваш". Ако не си разбрал, че не сексуалната ти ориентация е определящата в нашите очи за това, което си ти, значи имаш още много път да извървиш. Ти сега си възел от емоции - гняв, срам, обида...Погледни в себе си. Другите какво значение имаме за теб? Първо се помири със себе си! После опитай да се приемеш, да се обичаш и тогава всичко ще започне да си идва лека-полека на мястото. Недей да търсиш отражението си в чуждите очи, то винаги ще бъде изкривено от очите, които те гледат.


Изцяло те подкрепям, Пенке! С едно малко изключение...

Другите имат значение за него до толкова, доколкото са участници в играта на неговия личен живот и са вплетени в рамката на общия кармичен пъзел - без значение дали ще го нараняват, дали ще го възвеличават или поучават.

Той е тук за да осъзнае и отработи всичкото това...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Нед Ное 06, 2011 3:03 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

[quote="AUDAN"]
taniuga написа:
Пък аз си мечтая за спокоен, сив, скучен и богат живот ... Rolling Eyes

:

Така, както го описа, това е животът на прасето в кочинката, респ. животното в зоопарка. Спокойно, задоволено, храна - достатъчно количество и точно на часа... - никакви изненади..... Но доколкото те познавам от постовете ти, по-скоро тези думи са закачка.
Лично аз предпочитам "животът в гората" с всичките му клопки...Еднообразието не е за мен Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov