НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Май 29, 2024 1:14 pm Вижте мненията без отговор
ЖЕГА
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:02 pm
МнениеЗаглавие : ????
Отговорете с цитат

Търсих къде си бяхме говорили за жегите, но ми е жега и спирам да търся и започвам да се оплаквам Sad Много ми е жега Rolling Eyes Оплаках се, ама не ми става по-хладно. Не съм правен за жеги Sad Нордическото ми тяло и нагласи не издържат такъв горещинен напън. Карам я почти изцяло на йога - изключил съм мислене и всички други непотребни телесни функции и почти никоя от лампичките ми не свети освен тази за чая и онази за студената вода. Вие как я карате? Поне приличате ли на живи? Rolling Eyes

Аз - твърдо не Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:08 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Cool Ами свеждам външните ангажименти свързани с ходене по улиците до минимум,у дома е поносимо,дори през деня прохладно.Но нашият квартал заради планова подмяна е без топла вода почти целия юли,та като заподгряваме вода и се заполиваме с канчета всеки ден - мъка.Още около седмица ще издеяним,това поме не се прави всяка година както беше с досадните летни профилактики на ТЕЦ-вете. Sad Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 8:34 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Един познат афганистанец си ходи преди гходина и разправя,че там не пият "гола" вода,а изтискват по 1 лимон и така се справят с жегите.

Също реовното намокряне със студена вода на клепачи,и сгъвки на ръце и крака,водят до по-комфортно съжителстване с жегите

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Трябва ако е възможно да се избягва движението на открито в часовете между 11-12 до 15-16.Аз избягвам,когато имам възможност,когато се налагаше точно по това време да съм в движение се чувствах определено зле.Който има възможност пък през уикенда да бяга в планината.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аз съм трениран дзвер.Е, вярно, че навсякъде сме с климатици, но и много ми се налага да съм навън през деня и то точно между 13 и 16 часа.А и вечерната разходка на кученце е около 18,30 и още си напича.Крепи ме мисълта за вечерния джин с тоник и много лед на климатик. Embarassed Ми нали е лято - нормално е да е горещо.Иначе и аз по-лесно издържам на студ, отколкото на горещина.Мечтая си за есента, с дъждове и мъгли и вятъра от към морето. Тогава то става черно на цвят и се вдигат вълните, а по плажа няма никой освен нас.Бръсне вятър, от време на време се чува само крясъка на гларус. Ние се разхождаме с кучето и морето е наше! Толкова е диво и красиво!Не мога да му се наситя да го гледам!Летовниците не могат да си представят колко много губят, като не виждат морето през есента или през зимата.Тогава то е истинското - през лятото е сякаш с грим...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 9:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile С грим,ама друго си е да се бухнеш вътре и да поплуваш.И аз обичам есента с мъглите и дъждовете. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Чет Юли 19, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Права си, Кати, хубаво е и сега!Като се бухнеш и те обгърне водата е голям кеф, стига да можеш да се абстрахираш от всичко останало около теб и най-вече да не го чуваш.Аз така си тренирам и медитацията на чалга. Wink Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

А мен лично пък тази жега ме предразполага към голяма ленност и тъй като не съм почивала години наред сега ми идва дюшеш ... моткам се из къщи и си почивам без да ми мигне окото ... пък и оправдание си имам с жегата!

Лошото е, че от понеделник нататък ще стане още по-жежка и тогава още повече ще мързелувам ... Laughing Razz Embarassed

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:21 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
...Крепи ме мисълта ...


А аз като съм изключил мисленето, и няма какво да ме крепи, явно Rolling Eyes Sad

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:29 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Споко,според синоптиците от средата на следващата седмица се очаква понижение на То.А аз днес имах задачи на вън в най-жежкото време на деня,но имаше лек вятър,та беше по-поносимо.Но у дома си е най-добре,рахат... Smile Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:45 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Климатик?

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 6:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Smile Не,мразя ги,т.е. тук не ми трябва.Естествено е. Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 9:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Хубавото е в контрастите, според мен!Няма нищо по-хубаво от това като е горещо навън, да се прибереш в къщи на хладно, да си вземеш душ /божествено е!/ и да си пийнеш нещо освежително.Също така е много хубаво през зимата да се намръзнеш навън, вътърът хубавичко да ти одуха ушите и след това да се прибереш на топличко, да се гушнеш до печката с една хубава книга и да си пийваш пелинец.Няма как да се оцени хубавото, ако го няма лошото.Така че - мислете за жегите в този смисъл и ще видите колко са приятни!Представете си, че живеехме на място, където климатът е винаги един и същ и навън е винаги 25 градуса и слънчево.Ще започнете да виете от скука след първата година най-много.Ще си мечтаете за жеги, за дъжд и буря, за снежни виелици и т.н.Всичко това си трябва.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:00 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka написа:
... да си вземеш душ /божествено е!/ ...


Laughing ...или да туриш голямата тенджера да се грее и после да се полееш с канчето/щото душът временно е прекалено леден и за тези жеги и може да получиш колапс/ и докато се поливаш може да попееш оная стара градска песен:"Ох,баня,ох кеф!..." Laughing Като има душ репертоарът е много по богат. Laughing Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
kati




Регистриран на: 30 Дек 2006
Мнения: 4761
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Юли 20, 2007 10:02 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Rolling Eyes Embarassed Проблеми с нета,изтрийте дублажа,ако обичате,моля! Embarassed Rolling Eyes
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov