НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Сря Юни 26, 2024 2:42 pm Вижте мненията без отговор
" Всеки е достоен за любовта! "
Създайте нова темаНапишете отговор
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 26, 2009 12:56 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ох... мани, мани... пусти преживявания и трупане на опит... Точно сега и аз съм натиснала педала на газта и не ми е много ясно като скоча от скалата дали ще литна или ще се разбия с пух и трясък, ама май няма как да разбера преди да го направя... Еми каквото си надробя, ще си го изконсумирам Laughing

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 26, 2009 12:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ох какви ги наредих Smile с пух и трясък Laughing и пух може да има, и прах, и гръм, и трясък... нейсе Very Happy учим се още Laughing

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 26, 2009 1:16 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

И още нещо от Маг Селена: "Остави нещата да се случват". Страхотен съвет - само стой отстрани, наблюдавай и трупай опит. Щом си решила да скачаш - скачай. При всички случаи след скока ще си по-опитна в скоковете и летенето. Само не скачай със затворени очи - скачай с пълно съзнание, нали знаеш да го видим, да го усетим, да го запомним, да минимизираме загубите, ако има такива. Честно, малко ти завиждам Wink така, благородно... Very Happy Успех! Very Happy Very Happy Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 26, 2009 1:26 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

мдааа... Благодаря ти! И аз така съм решила - възсядам си нетърпението, да не се изявява много-много, отварям си ушичките и трите очички, наблюдавам и се опитвам да минимизирам загубите, защото такива ще има, то е ясно... Laughing няма да е лесно, ама като не мога да си седя кротко и да си вървя по релсите, така ще е... Няма какво да ми завиждаш, Танче, и ти можеш Cool Стига да искаш Wink

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Маг Живин




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 1558
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Сря Авг 26, 2009 1:40 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

radea написа:
ох... мани, мани... пусти преживявания и трупане на опит... Точно сега и аз съм натиснала педала на газта и не ми е много ясно като скоча от скалата дали ще литна или ще се разбия с пух и трясък, ама май няма как да разбера преди да го направя... Еми каквото си надробя, ще си го изконсумирам Laughing


Все си е летене, но с различно времетраене. Но пък разкършва крилете и ги тренира, и като ни потрябват наистина - там са. Cool

_________________
"Всекиму своето!"
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 27, 2009 7:59 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Заговори се за две "любови", та е сетих как преди време тук някъде писах по случая. Но тъй като не го намерих с търсачката, ви го предавам накратко.

Има 4 вида любов (или "обич", както е на български). Те се появяват с израстването на всеки.
Първият е. "Любовта на кръвта" съм я нарекъл.
Това е да обичаме хората с "наша" кръв - роднините. Те са хората, които първи виждаме и с които първи общуваме

След време, обаче, се усещаме, че обичаме и хора, които не са ни роднини. Това е вторият вид обич - приятелството. То е "безполово", затова го има само между мъже, между жени и между деца.

Заговорят ли хормоните идва ред на третият вид. За нея се пишат повечето стихове, песни и какво ли не. Това е чувството между мъж и жена, поради което след време усещат потребост от потомство.

След като хората са си изпълнили "родителските задължения" и са си "начесали крастата" откъм кариера в професипоналната сфера, идва ред и на последния вид любов - на тази към всичко и всеки. Известна е като "хуманизъм", "филантропия" или "човеколюбие" по нашенски.

Е, преминавайки към следващ вид, не губим предната, но акцентът е друг. В това е разликата. А има и цикличнoст, която при всеки е индивидуална.

Те т'ва е положението! Обичайте се! Laughing

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
ivetka85




Регистриран на: 30 Мар 2009
Мнения: 29
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 27, 2009 8:14 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

penka, когато нещо много здраво те рзтърси и искаш да направиш нещо добро се дължи на първосигналността. Това е като аз давам добро и знам,че ще получа. И това си е заради великото Его. Един вид сделка. Всеки умен човек знае как да я сключи.

taniuga, виждаш ли? И твоето съзнание не може да разпознае това духовно извисяване. Чичо Фройди определено си е разбирал от работата макар и да не съм съгласна 100% с него. Всичко опира до секса. От там идва привързването и т.н. Естествено,че по темата може много да се спори, но.... нали сме хора и грешим. А коя грешка е вярната? Аз незнам. За мен всичко пак опира до Аз-а. Можеш ли да се откажеш от всичко ,заради вечната любов? 99,9%-не ,но все пак има там 0,1% . Майка Тереза е едно от тези изключения май Wink Това ми беше мисълта.
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 27, 2009 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ivetka85, гарантирам ти, че taniuga със сигурност разпознава Истинската любов, а не привличането от ... секса. Казвам ти това с надеждата, че си попрочела доста мои мнения относно Истинската Любов - както и на taniuga, разбира се, която е много-много преди теб тук във форума.

И ще ти кажа нещо под секрет: човек, който се отказва от всичко заради някаква извечна любов, то той изобщо не е способен на никаква така - подобен човек не може да обича поради простата причина, че никой не може да се откаже от всичко и всички, тъй като това "всичко и всички" се помещава, изпълва и обхваща отцялостта и Единението на Извечната Любов.

Това са изключително погрешни представи измислени и възприети от ограниченията на объркани умове и болни мозъци.

Любовта е изцяло обхващащо необятността Космоческа понятие. Така, че не можеш да обичаш нищо и никого, отказвайки се от всичко и всички. Или обичаш, или ... не обичаш, а само си мислиш, че го правиш.

Когато си в ситуацията, че си въобразяваш, че го правиш си потопен изцяло в илюзията и резонираш единствено на погрешни честоти индикиращи единствено и само привързаности към ... всичко и всички.

Това е израз илюстриращ проявлението на неизразимостта на огромното човешко Его - неразбиращо и незнаещо, незрящо нищо и никого, изпълнено със себелюбие от край до край.

Що се отнася до чичко Фройди много го четат единствено за да изглеждат просто начетени, за да демострират интелектуалното си знание, отдалечени на светлинни години от същността на интелигентността на познанието . Колко много са ограничени подобни люде в невежите си надценявания породени от заслепителното човешко Его. Много го четат чичко Фройди, но ... малцина го разбират, както и неговия даровит ученик.

И това, което те двамата са изложили в трудовете си е продиктувано не само от праговете на дълбокото им подсъзнателно проявление. Но явно не знаеш нищичко по този повод, за което съжалявам най-искрено.

Това не ти пречи да го научиш! Човекът се учи през целият си живот.

Майка Тереза е забележителна с правилното си разбиране относно Любовта и състраданието. В противен случай същата тази Любов нямаше да може да намери такъв могъщ израз и проявление в нейно лице.

Надявам се да ме разбереш правилно ...

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
taniuga




Регистриран на: 11 Мар 2008
Мнения: 223
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 27, 2009 8:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Аудан, напълно съм съгласна. Когато писах поста за двете любови през цялото време си давах сметка, че човекът с когото обменяме най-много енергия през различните етапи на живота е различно лице. Родителите, приятелите, партньора, децата ...Не го написах това, защото щеше да си стане цяла статия, но се радвам, че ти си гонаписал и си ме разбрал какво искам да кажа.
Иветка, не съм съгласна, че всичко опира до секса. Не знам на кое казваш ти вечна любов.. .обясни по-точно
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Чет Авг 27, 2009 9:39 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:
Любовта е изцяло обхващащо необятността Космоческа понятие. Така, че не можеш да обичаш нищо и никого, отказвайки се от всичко и всички

Точно така!

Нека всеки си спомни, че когато се е влюбвала, то приятността не е само към либето. Тогава, като че, светът е по- хубав, хората са по-добронамерени, дъждът не е противен, както обикновено... Rolling Eyes

3аобичаме ли някого, то заобичваме всички!

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
ivetka85




Регистриран на: 30 Мар 2009
Мнения: 29
Пуснато наПуснато на: Пет Авг 28, 2009 6:08 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Разбирам ви напълно, Маг Селена. Вярно, че не разбирам много неща. Аз за това съм тук в този форум и често разглеждам страниците. Докато се учим правим много грешки, а аз се моля да си вземам поуките. Всеки ден си мислим различни неща и точно за това е интересен живота. А матрицата винаги е една. Smile Едни днес се учат да я разбират, а други вече я разбират. Благодаря, че давате възможност на всеки да се осъзнае. Извинявам се и на taniuga и penka. Май просто си имам някакъв лош период. Smile
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
penka




Регистриран на: 04 Яну 2007
Мнения: 1488
Пуснато наПуснато на: Пет Авг 28, 2009 8:37 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Иветка, сега пък защо се извиняваш? Shocked Никого не си обидила. Човек не се извинява, защото има мнение, което може да се окаже погрешно. Просто си споделила тук какво мислиш, някой те е коригирал - няма нищо за извиняване. Ако това 85 в ника ти е годината на твоето раждане /както обикновено хората си правят никовете/, то ти си доста млада, за да се очаква, че ще имаш някакво особено пълно разбиране за нещата. Сега ти е времето да правиш грешки, да ги поправяш, да трупаш впечатления, опит и преживявания. Трябва да има основа, вътък, нещо, което човек да осмисли. Лабораторните упражнения на мозъка не вършат работа. Very Happy Така че , няма лошо, че се интересуваш от Фройд, само недей да мислиш, че човешкото познание е закодирано в трудовете му, защото много ще сгрешиш. Фройд съм го изучавала преди повече от 20 години и мнението ми е, че той доста ограничено, малко така - с капаци, е разглеждал и анализирал човешкато поведение и мотивация, свеждайки почти всеки импулс до секса и инстинкта за продължение на рода. Малко ми звучи като вица на Мирча Кришан за студента на изпит и краставицата - каквото и да го пита професора, той си знае и си говори за съдържанието на водата в краставицата. Very Happy
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Пет Авг 28, 2009 12:23 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Тук хората са по-различни от онова другото място, ivetka85!

Не забелязваш ли?!

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
AUDAN




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 2260
Местожителство: България,Земята...засега
Пуснато наПуснато на: Нед Яну 10, 2010 11:34 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

13 фрази на Маркес:


1/ Обичам те , не за това какъвто си, а затова какъв съм аз , когато съм до
теб.
2/ Никой не заслужава да лееш сълзи за него, а пък този който заслужава, няма
да те разплаче.
3/ Само защото някой не те обича, както на теб ти се иска , то не значи, че не
те обича от все сърце.
4/ Истински приятел е този, който ти подава ръка и докосва сърцето ти.
5/ Най-много ти липсва този , който е до теб, а ти знаеш, че никога няма да е
твой.
6/ Никога не се разделяй с усмивката си, дори и когато ти е тъжно, де да знаеш,
може някой в този момент да се влюби в нея.
7/ За света може да си един човек, но за един човек може да си целия свят.
8/ Не си губи времето с човек, на който му е все едно дали си до него.
9/ Може би Бог иска да срещнеш няколко неподходящи личности, преди да срещнеш
човека за теб, за да бъдеш на ясно със себе си.
10/ Не плачи, когато всичко свърши, усмихни се, че нещо ти се е случило.
11/ Винаги ще има хора, които ще те нараняват, но за всеки случай, трябва да
продължиш да вярваш в хората.
12/ Стани по-добър човек, и гледай да си наясно със себе си, преди да срещнеш
някого с надеждата, че той ще разбере що за човек си ти.
13/ Не си давай много зор, най- хубавите работи се случват, когато най-малко ги
очакваш.


-----------------------------------------------------------------------
Мини - блог на amur.bg, 26.07.2009.
Потребител : chiara

_________________
"Справедливост без Сила е само Добро Пожелание!", IYI
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейла Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаНапишете отговор

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov