НАЧАЛО / Към уебсайта
Въпроси/Отговори Въпроси/Отговори Търсене Търсене Потребители Потребители Потребителски групи Потребителски групи
Профил Профил Влезте, за да видите съобщенията си Влезте, за да видите съобщенията си Регистрирайте се Регистрирайте се Вход Вход
В момента е: Съб Юни 15, 2024 9:12 pm Вижте мненията без отговор
Съновидения
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения
Предишната тема Следващата тема
Автор Съобщение
akaga




Регистриран на: 16 Мар 2010
Мнения: 74
Пуснато наПуснато на: Съб Окт 02, 2010 10:09 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

ами точно това е... че не бягам от отговорност и всички задължения и задачи за деня ги върша съвестно.Дали по-скоро не е от нещо вече преживяно,което не осъзнавам или което не искам да разбера?
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
akaga




Регистриран на: 16 Мар 2010
Мнения: 74
Пуснато наПуснато на: Сря Окт 06, 2010 10:57 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Ех,значи...мразя когато първо правя нещо,както сега попитах и след няколко дни да ми просветне Embarassed ,чак ме е яд на себе си понякога,но сега от мен зависи да изчистя/премахна страха и нещото,което поражда този страх...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 20, 2011 9:11 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Намерих тази тема и реших, че няма смисъл да пускам нова... дано да не съм сгрешила. Но, ако все пак съм допуснала грешка, моля модератора да ме извини и поправи Embarassed Значи става въпрос за едно мое съновидение, което имах в една от нощите между Коледа и Нова година... Сънувах моя баща и бащата на детето ми , седнали на правоъгълна маса, един срещу друг на дългите страни на масата с наведени глави и мълчаха . Аз ги наблюдавах отстрани и се опитвах да избутам детето си, което напираше да отиде при тях, назад. Всичко това беше на черен фон - нямаше нищо друго освен тях двамата, масата, аз и детето. И с двамата не поддържам контакт от години, а и те двамата не се познават дори. Този сън от тогава не ми дава покой, просто не ми излиза от главата! Още повече, че около 20 дни след него баща ми почина. Вчера беше погребението - лека му пръст! Опитвам се да намеря отговори, но не мога! Възможно е и да няма такива, но не ми дава покой!

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Сря Яну 26, 2011 9:35 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Сънувах моя баща и бащата на детето ми , седнали на правоъгълна маса, един срещу друг на дългите страни на масата с наведени глави и мълчаха . Аз ги наблюдавах отстрани и се опитвах да избутам детето си, което напираше да отиде при тях, назад.

Еми, ще ти споделя от моя гледна точка как ги виждам нещата. И понеже съдя най-вече на база собствения си опит и усещания, това ще е просто споделяне без каквито и да било претенции за достоверност.

Според мен си сънувала баща си и бащата на детето ти заедно, защото ти самата ги поставяш на едно и също място - при лошите бащи, дето си изоставят децата. Ти съзнателно си им простила и на двамата, но в подсъзнанието ти е останала болка. Съня ти е очистителен - виждаш в него разкаяни двамата "злосторници", с наведени глави. Дава ти се шанс да им простиш истински.

Дъщеря ти се явява като мост между теб и тях. Затова и иска от теб да отиде при тях. Ти обаче не си готова да простиш, болката още е в теб и те е страх да се разтвориш и да я пуснеш да излезе от теб, защото като се разтвориш може да станеш уязвима и пак да те наранят. Страхът да не наранят теб се проектира и в страх да не наранят дъщеря ти по същия начин - затова не я пускаш да отиде при тях.

Не се вини и не се тревожи, ако не си успяла да се простиш с баща си приживе. Само тялото умира, а душата продължава по пътя си на развитие. Винаги можеш да пращаш любов и светлина на душата му, това за нея е голяма благодат. Но най-важното е преди всичко да обичаш себе си и да умееш да си прощаваш.

_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 27, 2011 11:55 am
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Valia написа:

Според мен си сънувала баща си и бащата на детето ти заедно, защото ти самата ги поставяш на едно и също място - при лошите бащи


Благодаря ти Валя! Всъщност истината е, че в този живота на баща си, аз видях сегашния живота на бащата на дъщеря ми. Случайно или не, но нещата се повтарят... поне до тук! Сега от дистанцията на времето и мястото, анализирайки събитията стигнах до извода, че несъзнателно съм последвала тенденцията дъщерята да си избира мъж, който да прилича на баща й.
Простих се с него Валче... приживе...преди 4 месеца когато получи първия инсулт ме потърси, така че поне това не ми тежи... заведох му и дъщеря си... той дори не знаеше, че има още една внучка! Мисля си, че съм му простила, но ти ме накара да се измисля дали мога да прощавам и какво всъщност значи да простиш?!
Всъщност си мисля, че сънят ми е провокиран от това което казах в първата си част на този коментар и няма нищо общо с кончината на баща ми. А ролята на дъщеря ми е, че всъщност ще се опитвам да я предпазя от хора като баща й и дядо й... друг е въпроса дали това е правилно или не... дали трябва да се опитвам да я предпазвам или да я оставя да върви сама по пътя си. Всъщност докато пишех това стигнах до извода, че е късно да я предпазвам... аз съм и избрала бащата, нали?! Оффф... сега ще ме контрирате, че всъщност тя ни е избрала... лелее... аз наистина се обърках Embarassed Пълна каша ми е в главата и единственото нещо, което знам е, че всъщност нищо не знам Embarassed

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
radea




Регистриран на: 01 Май 2008
Мнения: 586
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 27, 2011 12:24 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili, а може би дъщеря ти е тук, за да те научи как да подобриш контакта си с душите им - и на баща ти, и на мъжа ти..

Често се изолираме едни от други в желанието си да се предпазим, но изолацията далеч не е естественото състояние човешко...

_________________
Поймите, всё в жизни должно быть заработано. И ценная информация - в первую очередь, - иначе она не усвоится...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
Valia




Регистриран на: 14 Сеп 2009
Мнения: 321
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 27, 2011 8:10 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Пълна каша ми е в главата и единственото нещо, което знам е, че всъщност нищо не знам Embarassed

Поздравления Very Happy

То от осъзнаването за това колко малко знаем всъщност се почва. Ако си от онези дето "всичко си знаят", нямаш място за нищо ново. Все едно да искаш буркан вече пълен с кал да напълниш с мед Laughing

Живей спокойно, радвайте се една на друга с малката и всичко ще си дойде на мястото. Само спокойствие, и търпение Smile


_________________
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Чет Яну 27, 2011 9:38 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

eymili написа:
Намерих тази тема и реших, че няма смисъл да пускам нова... дано да не съм сгрешила. Но, ако все пак съм допуснала грешка, моля модератора да ме извини и поправи Embarassed Значи става въпрос за едно мое съновидение, което имах в една от нощите между Коледа и Нова година... Сънувах моя баща и бащата на детето ми , седнали на правоъгълна маса, един срещу друг на дългите страни на масата с наведени глави и мълчаха . Аз ги наблюдавах отстрани и се опитвах да избутам детето си, което напираше да отиде при тях, назад. Всичко това беше на черен фон - нямаше нищо друго освен тях двамата, масата, аз и детето. И с двамата не поддържам контакт от години, а и те двамата не се познават дори. Този сън от тогава не ми дава покой, просто не ми излиза от главата! Още повече, че около 20 дни след него баща ми почина. Вчера беше погребението - лека му пръст! Опитвам се да намеря отговори, но не мога! Възможно е и да няма такива, но не ми дава покой!


Еймили, в твоят сън бащата ти символизира старият път, по който ти си вървяла докато срещнеш бащата на детето си; съпругът ти символизира мъртвият и безсмислен път, по който си поела чрез срещата ти с него; а детето ти символизира новият път, по който трябва да вървиш и да не обръщаш глава назад към старото.

Това е...

Едно си отива, друго идва.
Успех и горе главата! Smile

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
eymili




Регистриран на: 08 Авг 2009
Мнения: 64
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 28, 2011 12:25 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Маг Селена написа:

Еймили, в твоят сън бащата ти символизира старият път, по който ти си вървяла докато срещнеш бащата на детето си; съпругът ти символизира мъртвият и безсмислен път, по който си поела чрез срещата ти с него; а детето ти символизира новият път, по който трябва да вървиш и да не обръщаш глава назад към старото.

Това е...

Едно си отива, друго идва.
Успех и горе главата! Smile


Благодаря маг Селена Smile Честно казано ме изненадахте, като разделихте живота ми на три Embarassed Аз го бях разделила на две -стария - преди дъщеря ми и новия след нея Cool а бащата на детето ми по-скоро го определях като междинна станция... нещо което е било преходно. Въпреки че да... с него се опитах да хвана някакъв път, но такъв май нямаше. Както и да е... минало! Сега се надявам да не объркам пак пътечките Laughing Но всъщност Вашето тълкувание обяснява ужасът ми от това да видя дъщеря си с баща ми и нейния баща... май наистина не искам да се обръщам на зад Embarassed Въпреки че не съжалявам за нищо... сега, ако трябва да се върна на зад и да тръгна отначало, сигурно пак щях да хвана същите пътечки Embarassed
От Вас съм запомнила това "Всеки по пътя си"! Но не мога да си обясня, защо се получи така, че де факто прекъснах всичките си кармични връзки... с баща си, с майка си, със сестра си... и то не по моя воля!
Ей пак взех да говоря не свързано... Благодаря за отговора маг Селена

radea, според мен мисията на дъщеря ми е да ме направи по-добра, по-търпелива и по-мъдра Smile За сега успява... дано успее да ме превъзпита Laughing

Valia, казват, че всеки един живот е училище... лошото е, че аз имам усещането, че съм била само в голямото междучасие... буркана е празен, а аз дори не знам с какво да го напълня
Sad

_________________
Дете, изтривайки поредната сълза, прости на баби, чичковци и лели!
Защото възрастните също са деца, за жалост безвъзвратно оглупели!
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
akaga




Регистриран на: 16 Мар 2010
Мнения: 74
Пуснато наПуснато на: Пет Яну 28, 2011 6:58 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Надежда,вяра,търпение,воля... Rolling Eyes всичко останало ще се нареди по един или друг начин...,а и знаеш че пропуснатите часове винаги може да се наваксат,дори много по-добре,отколкото ако си била преди там и не си слушала... Wink
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщение Върнете се в началото
СЕЛЕНА Ярослава Велесова




Регистриран на: 29 Дек 2006
Мнения: 12569
Местожителство: София
Пуснато наПуснато на: Съб Фев 05, 2011 2:47 pm
МнениеЗаглавие : 
Отговорете с цитат

Затварям тази тема, тъй като се натовари достатъчно много... Ако някой иска да пита за сънищата и съновиденията си - нека да отвори друга.

_________________
Истинският Гуру е в теб! Намери го ...
Вижте профила на потребителяИзпратете лично съобщениеИзпрати мейлаICQ Номер Върнете се в началото
Покажи мнения от преди:    
Предишната тема Предишната тема
Създайте нова темаТази тема е заключена - не можеш да отговаряте или да променяте мнения

Идете на:   

Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети


НАЧАЛО / Към уебсайта

Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group
style : saphir :: valid : xhtml css
Translation by: Boby Dimitrov