Банер
ОЧАКВАНЕ - ОЛГА И СИНЪТ Й.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

ГЛАВОБОЛИЕТО ОТ НАПРЕЖЕНИЕ
Написано от Румяна Алексиева   
Вторник, 01 Май 2007 00:00
Главоболието най-често се свързва с две причини с мигрената и напрежението. Първата причина можа да е показател за сериозно заболяване и трябва добре да се изследва. Нека се опитаме да разясним втората.
Болката в главата, предизвикана от напрежение, е характерна като усещане - тя е двустранна, тъпа, монотонна, главата като че ли е поставена в “менгеме”. Главоболието може да бъде съпроводено със загуба на апетита и леко гадене.
Специалистите съветват да не бързаме с лекарствата, а на първо място да опитаме да “свалим напрежението” - да се отпуснем с помощта на топла вана, горещ душ, самомасаж на мускулите на челото и тилната част на главата, слепоочията, разходка на чист въздух. Може също преди сън да се изпие чаша билков чай или топло мляко с мед. Всичко това способства за психическата релаксация и като следствие отпуска мускулите.
Ако това не помогне, трябва да се приеме аналгетик. Добре е обаче да се налага това да става по-често от 1-2 пъти седмично. При ежедневно приемане на аналгетици може да се развие зависимост от лекарството – тогава и болките ще станат по-чести.
При постоянни болки е по-ефективна психотерапията, а след това приемането на антидепресанти и успокоителни средства.
В последно време се прилагат и специални инжекции в областта на напрегнатите мускули в резултат на които болката бързо изчезва.

Какви са причините за болката от напрежение?
Пусковият механизъм на този тип болка са стресът и преумората. Въпреки че тяхната роля не е маловажна, тя обаче не е главната – боли не мозъкът, в който няма болезнени рецептори, а мускулите.
Мускулатурата на шията и раменната област може да провокира главоболие. Просто хората най-често са изцяло съсредоточени върху психоемоционалните си преживявания.
Елементарният контрол на мускулатурата на лицето, главата, шията и раменете помага да се избегне главоболието. Необходимо е да се научим да отпускаме тези мускули. А още по-важно е да се научим да избягваме позите и движенията, които водят до ненужно напрягане на мускулатурата.
• Не трябва да притискаме брадичката си към гърдите - нито в изправено, нито в легнало положение. Не трябва да поставяме и ръката си под нея. Брадичката не е крак и не трябва да бъде опорна точка.
• Не трябва да се прегърбваме в седнало положение. Не трябва да се опираме на подлакътниците на стола и да пренасяме върху тях част от теглото си. Високо вдигнатите рамене напрягат мускулите на скалпа.
• Не трябва, четейки или работейки с компютър, да седим с ниско наведена глава.
• Не трябва заразително смеейки се, да отвеждаме назад глава.
• Не трябва да мръщим с вежди.
• Не трябва да се стискат със зъби лулата или филтъра на цигарата.

Всеки човек може да си има свои собствени пози и движения на тялото, които да предизвикат главоболие: юмрук под бузата, извиване на шията, обичайни гримаси и т.н. Ако често страдате от главоболие, вгледайте се в себе си и се опитайте да промените някои от своите навици. Допитайте се до своя лекар, който ще ви консултира на какво може да се дължи честото ви главоболие и да ви назначи по негова преценка някакви изследвания.


Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .