Банер
1506010_481197848657286_1271106509_n.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

Антибиотици в генното инженерство
Написано от Маг Селена   
Вторник, 10 Април 2007 00:00
Туберколозата и стрептококите са станали еднакво устойчиви спрямо възможно най-добрите лекарства АНТИБИОТИЦИТЕ - РЕВОЛЮЦИЯТА В МЕДИЦИНАТА

Антибиотиците са фармацевтични продукти, произвеждани от гъби, бактерии и други организми, които предотвратяват развитието или убиват микро-организмите и са широко използвани при предпазването или лечението на различни заболявания. Вероятно пеницилинът е най-популярното лекарство от този вид и е известен в медицината още като “лекарството чудо”. Широкоспектърни антибиотици, като ампицилин (от групата на пеницилина - използван при лечението на бронхити, синуити и възпаления на пикочо-половите пътища) и канамицин (използван при лечението на туберкулозата, някои натъртвания, катарални възпаления на горните и долни дихателни пътища и раневи раздразнения), обаче биват използвани все по-често в
последно време при производството на храни за хората, което би могло до доведе до неблагоприятни здравни последици за тях. Маркерни гени за антибиотична резистентност (МГАР) се използват при всички търговско освободени ГИ растения. Например, Calgene (сега притежавана от Monsanto) използва канамицин при своите FlavrSavr домати. Отвъд лабораториите тези маркери нямат никакво значение и затова тяхното присъствие в растенията и храните предизвика голяма загриженост сред обществеността. Възможността за повишаване на антибиотичната резистентност (устойчивостта спрямо антибиотици) е причината няколко страни от Европейския Съюз да забранят вноса на определени генно изменени храни, такива като Bt-царевицата на Novartis (вж. гл. 5 и 14). Така се получава, че най-големите фармацевтични компании са същите, които произвеждат генно изменени семена от една страна, а също пестициди, хербициди и торове - от друга.

НАРАСТВАЩАТА АНТИБИОТИЧНА РЕЗИСТЕНТНОСТ

Механизъм на антибиотичната резистентностПоради това, че лекарите предписват все повече антибиотици, съчетано с увеличеното им присъствие в човешката храна антибиотичната резистентност e прерастнала в страха, че ще възникнат “супер-микроби”, причиняващи заболявания, за които ще бъде невъзможно да бъдат лекувани. Учените и лекарите са заявили загрижеността, че при това положение ще трябва да бъдат открити нови лекарства. Поради присъствието на антибиотици в храната, консумирана от нас, резистентността у хората се увеличила дотолкова, че сега много от лекарствата не могат да повлияят редица заболявания, като напр. черната чума. През 1995 г. момче от Мадагаскар с бубонна форма на чума показа устойчивост спрямо 8-те най-употребявани антибиотика, използвани при лечението на заболяването, включително тетрациклин, стрептомицин и спектромицин. Докладвани са още 19 000 доказани случаи на бубонна форма на чума от 1990-1994 г. (от тях 229 в САЩ). Тези резултати “зловещо напомнят, че отново се появяват инфекциозни заболявания и анти-микробната устойчивост на дадено място може да прерасне в сериозен проблем за целия свят.” казват лекарите д-р Дейвид Т. Денис и Джеймс М. Хюджис от американския център за контрол и предпазване от заболявания. Изследователите сочат на първо място факта, че добитата от бактерията лекарствена устойчивост“ алармира, че такива зловещи клинични случаи могат да се случат отново.”

Туберколозата и стрептококите са станали еднакво устойчиви спрямо възможно най-добрите лекарства. Антибиотиците, използвани при лечението на хората, заболели от инфеkтирани домашни птици (кампилобактер - бактерия, която инфектира 70-90% от кокошките в САЩ и причинява 2-8 милиона заболявания у хора годишно) са също загубили тяхната ефективност. Устойчивостта към антибиотиците от групата на флуороквинолона (използван при лечението на пневмонии, причинени от хламидии и пикочо-полови инфекции) в Испания, Холандия и Великобритания е достигнала до 82%. Хората в южните страни са изглежда също по-резистентни, отколкото хората в северните страни, защото предписването на антибиотици там е в по-малка степен ограничено. Сега една трета от всички случаи на вирусни заболявания по света (500 000 годишно в САЩ) са устойчиви на последните и най-модерни лекарства, включително пеницилин и ампицилин. Даже ванкомицина, като “антибиотик, към който се прибягва в краен случай”, е намалил въздействието си срещу някои от причинителите.

По-обезпокоителен е фактът, че кръстосана резистентност е била открита между канамицин и стрептомицин, гентамицин, неомицин и др. аминогликозидни антибиотици, които са много важни при лечението на редица живото-застрашаващи случаи. Полезността на тези антибиотици е в това, че те не разрушават клетъчната стена, при което биха се освободили техните токсини в кръвообръщението. При тази ситуация медицинските заведения са принудени да приемат факта, че те трябва в по-голяма степен да задържат, отколкото да се борят с инфекцията. Представители от АДХ “никога не са стояли до леглото на критично болен пациент - надявайки се, че антибиотиците ще проработят и ще се справят с усложнения, когато те не могат”, каза д-р Дейвид Бел от центъра за контрол и предпазване от заболявания.

АНТИБИОТИЦИТЕ НАВЛИЗАТ В ХРАНИТЕЛНАТА ВЕРИГА НА ХОРАТА ЧРЕЗ ЖИВОТНИТЕ

Антибиотиците са много употребявани, за предпазване и лечение на заболявания при животните. Докато има много наистина болни животни, чието състояние бива все повече влошавано при условията на индустриалното фермерство и употребата на говежди растежни хормони като ГРХ- BST (виж гл.15), то почти 50% от 50-те милиона паунда, дадени за антибиотици в САЩ, се ползват НЕ за лечение на болни животни, а като добавка към храната им, за да се засили техния растеж. Съгласно първите експертни доклади през 30-те години на употребата на антибиотиците в Британските ферми, съвещателната комисия по микробната безопасност на храните заяви: “Четирите основни хранителни отравяния - салмонела, Е-коли, кампилобактер и ентерококи, са пряко свързани със свръхупотребата на антибиотици в земеделието.” Докладът “заключава, че антибиотиците, давани на животните, водят до появявата на устойчиви бактерии, които могат да инфектират и хората” и инфекции, които могат да станат устойчиви на антибиотично лечение включват причинители като саломонелата и Е-коли. За да бъде сигурно, че за в бъдеще антибиотиците ще продължат да бъдат ефективни и ще запазят възможностите си да спасяват живота на хората и ще предпазват от заболявания както хора, така и животни, употребата им трябва да бъде стриктно регулирана и редуцирана. Най-добрият начин за предотвратяване на проблема е животните да бъдат отглеждани при условия, близки до естествената природа.

МАРКЕРИ ЗА АНТИБИОТИЧНА РЕЗИСТЕНТНОСТ В ГЕННО ИНЖЕНЕРНИТЕ ХРАНИ

Понастоящем ТНК използват гени за антибиотична резистентност в генно изменените храни като “маркерни гени”, за да покажат дали и кога генният трансфер е осъществен в изменените семена. Маркерните гени присъствуват във всяка една клетка на ГИ организъм. Следователно за разлика от приемането на хапчета, когато някой се храни с Роундъп Реди соя, генът отговорен за антибиотичната резистентност към ампицилина се намира във всяка една клетка на растението. Затова, дали чрез употреба на антибиотици, предписани с рецепта от лекар или чрез животинска храна, в която има антибиотик или на животните е бил инжектиран такъв, хората са поставени в позиция (главно чрез продукцията на семена /химикали/ фармацевтични компании) да консумират храна изобилствуваща с гени, специално инженирани така, че да бъдат устойчиви към милиони изпозвани лекарства.
Изследвания от 1994 г. разкриха, че генен трансфер е възможен между растение и бактерия и че при този трансфер може и се получава внедряване на гени за антибиотична резистентност, във всички тестове. Освен това, изследване в Дания през 1999 г. показа, че живи и интактни (незасегнати) гени за антибиотична резистентност могат да се трансферират от генно инженерната храна в човешките черва и да преживяват до няколко минути в дебелите черва. Това означава, че човек, консумирайки генно изменена храна, съдържаща маркерни гени за антибиотична резистентност, може директно да внедри в себе си такава антибиотична резистентност. Така изградената устойчивост може също да означава, че ТНК ще поискат от правителствата повече пари за нови изследвания и разработки, за създаването на нови лекарства, използвайки парите от данъкоплатците.

ЕВРОПЕЙСКИЯТ СЪЮЗ, ИЗПРАВЕН СРЕЩУ САЩ В СВЕТОВНАТА ТЪРГОВСКА ОРГАНИЗАЦИЯ: СВОБОДНА ТЪРГОВИЯ,ПРОТЕКЦИОНИЗЪМ ИЛИ ХРАНИТЕЛНА БЕЗОПАСНОСТ?

Последните десет години Европейският съюз (ЕС) забрани вноса на месо от САЩ от животни хранени с антибиотици, защото там (ЕС) се страхуваха от бързото изграждане на такава резистентност у консуматорите. Антибиотичната резистентност у хората е главната причина Европейските страни да се противопоставят на вноса на генно изменени организми. През декември 1998 г. International Society of Chemotherapists (Международно общество на химиотерапевтите) направи преглед на членове си и основно счете присъствието на антибиотици в Bt-царевицата на Novartis за “неприемливо”. В Германия повече от 1300 лекари подписаха петиция в полза на забраната на тази царевица поради същите причини. През 1999 г. ЕС забрани тази царевица, основавайки се изцяло на антибиотичната резистентност.

ЗАКЛЮЧЕНИЕ

Докато Novartis уверено заявява, че нови генетично инженерни техники скоро ще бъдат развити така, че да не се изисква повече употребата на маркерни гени за антибиотична резистентност, и, че тази практика следователно ще бъде прекратена, то всички генно изменени растения, постъпващи в нашата хранителна верига съдържат тези гени. Това е вече друг пример на заобикаляне на предпазния принцип в полза на търговските интереси.


Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .