Банер
11159479_1431582307144449_5697124142955877164_n.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

Стресът наистина наранява сърцето
Написано от Катерина Найденова   
Сряда, 26 Септември 2007 00:00

Емоционалните преживявания нарушават сърдечните функции и увеличават риска от заболяване.


Силните негативни емоции – тъга, гняв, страх въздействат негативно на дейноста на сърцето и водят по повишаване на риска от бъдещи сърдечно-съдови заболявания. Понякога тези преживявания могат дори да бъдат фатални, показват резултатите от американско проучване, публикувано в новия брой на престижното специализирано издание The Lancet.
"Това, което за обикновения човек е интуитивно, за лекарят не е непременно такова. Ясно е, че емоционалният стрес влияе на сърдечно-съдовата система също толкова колкото и физическия. За съжаление, много специалисти пренебрегват този факт и смятат, че емоционалното натоварване е психологически проблем, а не физиологичен", подчертава д-р Даниел Бротман от Болницата "Джон Хопкинс" в Балтимор, ръководител на екипа. "Нашето изследване показва колко важен за здравето е емоционалният стрес. Ние наблюдаваме в реално време какво се случва със сърдечно-съдовата система на пациента под стрес и какви моментални поражения има той".

Болките в сърцето
Психическите разстройства, емоционалният тип на личността и други психологически стресови фактори са свързани с различни сърдечни проблеми:
• Хората, които страдат от депресия, чувство на безнадеждност или са песимистични по природа, са предразположени повече от останалите към сериозни сърдечни заболявания и смърт в резултат на такива. Те, според изследванията, са по-склонни към поява на съпътстващи заболявания като диабет, затлъстяване, високо кръвно.
• Хората, които са постоянно превъзбудени, страдат по-често от другите от аритмияи свързани с нея състояния. Те често развиват хипертония (високо кръвно), която нелекувана правилно и навреме може да доведе до усложняване на състоянието.
• Емоционалните сривове като смърт на близък човек, инцидент, свързан с насилие (независимо дали физическо или душевно), посттравматичен стрес също увеличават риска от сърдечни заболявания.
• Хората, спадащи към известните в науката като типове Д (песимисти и неспособни да споделят преживяванията си с другите) и А (превъзбудени и склонни към агресия и лесен гняв) са по-податливи от останалите на заболявания на сърцето.
• Хората, склонни към лесна загуба на реална преценка за случващото се, както и тези, което лесно изпадат в състояние на враждебност към всичко и всички, също спадат към групата с повишен риск. Резките промени в настроението при тях след определена възраст често водят до смърт в резултат на сърдечна аритмия.

Дори, когато не убиват непосредствено, силните емоции оказват негативно влияние, твърдят американските учени: "Едно от най-опасните състояния е след загубата на близък човек. В повечето подобни случаи човек не търси специализирана помощ, което не означава, че няма нужда от такава – най-малкото за да преодолее негативните за здравето си последици по-леко".
Според оценката им "това, което хормоните на стреса причиняват на нашето тяло, оказват влияние върху здравето на нашето сърце и след 20 години".


Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .