Банер
img_185893_2114043_l.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

Как да преодолеем нервния срив?
Написано от Катерина Найденова   
Вторник, 14 Август 2007 00:00
На първо място, добре е човек да потърси източника на страха
Ако човек размахва ръце и чупи съдове, то със сигурност има нервен срив.

В действителност в медицината понятие "нервен срив" не съществува. Обикновено на разговорен език така се нарича силното нервно разстройство, предизвикано от стрес или травма или пък от временната загуба на самоконтрол.

В отговор на някакъв външен дразнител или стресова ситуация нервната система изпраща предупредителен сигнал - именно той се изразява в необяснимо чувство на безпокойство или страх.

Човек изгубва контрол над своите емоции. Външно това изглежда като внезапно избухване на гняв, неочакван смях или сълзи, но е възможен и вариант, когато липсва всякакво движение.

Това означава, че в мозъка е нарушено биологичното равновесие и на него не му достигат определени вещества като серотонин, адреналин, норадреналин.

Претовареният мозък търси възможност да се "отключи" и тогава човек става бъбрив, дързък и небрежен, най-често търси спокойствие в дози, които на практика не може да получи.

Всичко това се ръководи от стремежа да бъде отстранен физическият дразнител.

Всяка дреболия може да стане повод за такова състояние - задръстване на улицата, изгубването на ключ, случайна свада.

Сама по себе си стресовата ситуация не е достатъчна и способна да предизвика срив. Дразнителите трябва да се натрупат до такава критична маса, когато нервната система вече не е в състояние да се справя с тях.

По-често този тип разстройство се наблюдава при жените, защото на мъжете като правило не са налага да се справят едновременно със служебни и домашни задължения.

Най-уязвима е категорията хора между 30 и 40 години

- т.нар. възраст с "най-голяма тревожност", когато най-често децата са още малки, родителите остаряват и се нуждаят от грижи, а кариерата също отнема много време.

Обърнете внимание на общото си здравословно състояние

Ако чувствате, че нивото на вашата тревожност нараства и дори само една мръсна чаша може да предизвика изблик на гняв, време е да се замислите - не сте ли се натоварили с твърде много задължения и отговорности?

Опитайте са да разпределите натоварването между близките ви хора, потърсете си дори друга работа, починете си, но поне две-три седмици.

Ако нервният срив все пак остане факт, обърнете се към психотерапевт или психоаналитик, за да потърсите причините, които са го предизвикали.

В противен случай съществува риск да попаднете в зависимост от антидепресантите, транквилантите или алкохола, а те по никакъв начин не решават проблема.




Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .