Банер
11046535_812801388796095_125576623334447744_n.jpg

ОБУЧЕНИЕ АВС"Създай Себе си"

Банер

ВАЖНО!

Във връзка със зачестилите напоследък обаждания от хора, изгорели от "услугите" на измислени мошеници, представящи се за част от екипа на "Окултен Център Селена" уведомяваме най-учтиво, че екипът ни се състои от двама души Маг Селена и Маг Живин. Всяко друго позоваване на "Окултен Център Селена", на неговия Уебсайт, на авторските ни материали и регистрирани девизи и слогани е чист опит за измама и въвеждане в заблуждение на хората в беда с цел извличане на неправомерна печалба.

Екипът на "Окултен Център Селена"

В МАГИЯТА МНОГОТО „БАБИ” – УМЪРТВЯВАТ „БЕБЕТО”
Написано от Маг Живин   
Неделя, 16 Септември 2007 00:00
Не е нужно магията да е още, по или най-силна

- Маг Живин, наша читателка от Бургас пита дали е истина, че повечето на брой магии правят желаното събитие по-сигурно?


МАГ ЖИВИН: Ако са правени от един и същ магьосник, понякога наистина имат кумулативен ефект – т.е. при натрупването ефектът се усилва. Но ако са правени от различни магьосници ефектът обикновено е плачевен. Между другото това е често срещана практика напоследък. Тръгва човекът и започва да си поръчва магии наред при всички, до които може да се докопа и чака желаното от него да се случи възможно най-бързо. Но на практика се оказва, че дори да е можел да получи нещо, с поръчките си е изгубил всякаква вероятност да го стори. Просто клонът на събитието се строшава под напора на увисналите на него като маймуни „вещи магьосници”. Имах един подобен случай наскоро. Една жена, г-жа К., ме посети защото имала проблеми със съпруга си. Когато започнах магическия анализ, установих, че е натрупала магии, талисмани и амулети, колкото да открие средно голям музей на съвременната магия в България. А нещата в семейството й наистина бяха станали трагични. Първоначално мъжът й завързал лек флирт с колежка, който се задълбочил. И г-жа К тръгнала „по мъките”. Поръчала магия за отстраняване на съперницата при някаква жена „дето ги можела тия работи” от квартала. Нищо не се получило. Отишла при някаква ясновидка от вестник с безплатни обяви. Онази й развързвала възли, плели въжета, лели изворни и мълчани води, восъци, куршуми, а накрая - главно сълзи. После попаднала в една от известните окултни борси и там се изредили да работят по случая й всички, освен портиера. После като тръгнала и не могла да се спре – нито ден без феномен. А нещата ставали все по-лоши. Съпругът й се изнесъл при колежката, но след два месеца, вследствие на некадърните магии се скарал с новата си изгора и завъртял трета, а след месец се изнесъл да живее с четвърта, която спокойно можела да му бъде внучка, но щели да сключват брак. Междувременно г-жа К не преставала да раздава хонорари на „тихия фронт”. Обясних на жената, че с всяка новонаправена, недонаправена или преправена магия е изменяла действието на предишните магии и е пренасочвала хода на събитията в нова и още по-непридвидима посока. Нещо като игра на флипер. По-младите читатели надали познават тази игра, но се състоеше в това, че засилваш едно метално топче по наклонена плоскост и се опитваш да го задържиш на игралното поле с две лостчета. Докато е в игралното поле, топчето се удря във всякакви електрически пружинки, чопчета, крачета и под действието на токовия удар отхвърча в непредвидима посока и се удря в други пружинки, чопчета и т.н., и всеки удар ти носи точки. Само че в случая с магията на мястото на топчето имаше човек, човешка съдба, човешки живот. И всеки удар носеше левови точки на следващия магьосник. Трагична история. Изчистих всичко и възстанових семейството, но честно признавам, че бракът на г-жа К беше почти напълно приключил и изгледите ми за успех бяха почти нулеви. Не всички имат този късмет. Понякога идват при мен прекалено късно, когато „белите” магии са съсипали всичко. В тези случаи също помагам на хората да се съвземат и да продължат по пътя си при възможно най-благоприятни условия, но е трудно да им се осигури точно онова, което са тръгнали да спасяват – било то брак, бизнес или друго.


- А бихте ли обяснили като магьосник защо се получава този ефект?


МАГ ЖИВИН: Лесно е, но трябва да го преведа на разбираем език с подходящ пример. Ако оставим мошениците настрана и предположим, че повечето от магьосниците, които сте посетили са работили съвестно, ефектът на „зле натрупаната” магия се получава от факта, че всеки магьосник работи за вас според равнището си на магическо развитие, достъпните му средства и магически традиции, според своето въображение и ясно виждане, както и в зависимост от някои други фактори. Нека да си представим например, че животът ви е катастрофирал автомобил опел, а магьосниците са автомонтьори. Отивате при първия и той ви изпъва ламарините и го изчуква като волво, защото може да работи само този модел автомобили. Отивате при втори и му казвате, нещо не е наред, не е като преди на външен вид. Оня ви вика, няма страшно сега ще му сложим едни стъкла от форд и ще стане като нов, защото има и може да слага само тези стъкла. Общият резултат не ви удовлетворява, защо си искате опела. Отивате при трети, а той ви убеждава, че като му перне едно двигателче от жигули, ще престанете да виждате разликата... И така до безкрай. Когато дойдете при мен сигурно ще имате и перка от боинг на покрива, но не и опела, който искате. А аз ще трябва да разглобя всичко и да започна от нулата. Не това ме плаши, в крайна сметка това ми влиза в работата. По трудоемко е друго. Често човекът дошъл при мен вече е забравил какво е имал и е с впечатлението, че животът му е бил мерцедес, който, да речем, само привечер и при определен ъгъл на светлината е изглеждал като опел. Тоест започва да ме натиска да му направя нов мерцедес от катастрофирал опел. Но и това не е болка за умиране...


- Как може да се коригира тази порочна практика?


МАГ ЖИВИН: При настоящите условия, не виждам как бихме могли да я коригираме. Преди години, когато навлизах в занаята, все още се беше запазила древната структура – имаше ясновидци, имаше магьосници, имаше лечители и всеки си знаеше и гледаше работата. Да речем отивате при ясновидец или ясновидка, тя ви казва кое, какво, къде е нужно да коригирате, какво бихте могли да направите, за да е по-добър и сносен животът ви. Ако забележи магия, казваше ви при кой магьосник да отидете, защото ще ви помогне или при кой лечител. Правите казаното и нещата се оправят. Впоследствие се появиха баш-майсторите, които казаха „можем всичко „от-до”. Не че го могат, но така се рекламираха. После се появиха стройните редици на мошениците, които казаха „ще ви продадем всичко, което желаете да купите от вечно здраве до амулет-талисман” (последното е направо перла в короната на търговското безочие и невежество) Вследствие на тези мътни вълни, както и на някои телевизионни предавания и незабравимия канал 2001, които пък понаправиха пари от тях, нещата доста се извратиха. Сега отивате при лечител, който ви открива живачни магии. Отивате при магьосник, който тръгва да ви лекува. Отивате при търговец да понакупите на едро талисмани, които да продавате на панаира в родното ви село, а той тръгва да ви прави ясновидство. Бог да пази човека, тръгнал да подири духовна помощ!


- Много ли са случаите на хора, „претрупани” с магии при вас?


МАГ ЖИВИН: Ако ви кажа, че една от най-често чуваните реплики в приемната ми е: „Маг Живин, вас ви бях оставил/а за най-накрая, защото съм чувал/а, че при вас празно няма...” може би ще ви опиша нещата най-точно. Защо ме „пазят за най-накрая” нямам представа, но може би, ако дойдат в началото ще си спестят и парите, и нервите, но всеки си има своите съображения и разбирания за това как се правят нещата.


- Може би хората се притесняват да идват при вас за дреболии...


МАГ ЖИВИН: В крайна сметка след като ходят тук и там, и незнайно къде, идват точно при мен за същите тези „дреболии”, нали? А дреболии няма. Да речем, че ви боли зъб. За другите може да изглежда дреболия – кого не го е болял зъб? Вие също можете да го преценявате през очите на другите като нещо незначително. Но това не променя същността на нещата - за вас светът е само един зъбобол и нищо друго. Къде тук е дреболията?


- А кое тогава може да направи магията още по-силна, за да не се налага да ходим да я подсилваме при този или онзи?


МАГ ЖИВИН: Вижте, не е нужно магията да е още, по или най-силна. Трябва да е достатъчно силна. Ако тръгнете на лов за зайци с топ, дори и да улучите заека, надали ще е останало нещо за ядене. Магията трябва да е добре подбрана и премерена. Тогава е ефективна и е по-силна и от най-силната магия. Там е майсторлъкът на магьосника. Преди няколко месеца ме беше посетила една стара клиентка, г-жа П и ме помоли да помогнем нещо на приятеля й. Предложих й един много прост и елегантен метод, но тя настояваше за пределно силен и мощен магически подход - една поредица от тежки древни ритуали за въздигане на бизнеса, които бях правил за нея преди години. Аргументацията й беше: „Щом с тях ме измъкнахте тогава и за него искам същото”. Предложих й да приложим простичкия метод, а ако не стане, ще й направя скъпия безплатно. Съгласи се. Не зная защо, но почти всички се съгласяват на това предложение. Само след две седмици приятелят й си беше стъпил на краката и възвръщаше позициите си в своя бизнес. Реакцията на г-жа П беше: „Не мога да повярвам на очите си, онова дребно нещичко да свърши цялата тази работа?!” А ако трябва да отговоря точно на въпроса ви, бих казал, че онова, което прави магията още по-силна е чистотата на желанието. Колкото по-чисто и неегоистично е желанието, толкова по силна става магията, направена за удовлетворението му и толкова по-убедителни, и всеобхватни от житейска гледна точка са резултатите.


- Искате да кажете, че най-добра магия и най-силна магия не са едно и също?


МАГ ЖИВИН: Не са. Най-добрата магия е нужната и уместна магия. Ако няма нужда от магическо вмешателство, просто не прибягвайте до него. По-добре е животът и събитията в него – и добри, и не чак дотам добри, да са естествени, хармонични и да протичат безпрепятствено, и да се балансират. Ако имате нужда, заповядайте и ще ви подкрепя със силата на една хилядолетна традиция. Но без нужда не пускайте приложната магия в живота си, независимо от рекламните трикове на всякакви магьосници, търговци и прочие. В целия цивилизован свят хората се стремят да си осигурят по-чисти продукти, по-чист въздух, по-чист живот. Не ми е ясно защо у нас тенденцията е неустоим копнеж по магически замърсен живот.



Добавете тази страница към любимата Ви социална мрежа, към любими, отметки....
 
Сходни статии
За сайта
© 2024 selenabg.com. Този сайт е притежание на Окултен Център Селена. Всички права запазени .